دولت

بی ثمرگی اقتصاد در سال های اخیر محصول دهه 90 است

وزیر اقتصاد اقتصاد آشفته کنونی در سطح کشور را محصول دهه 90 خواند و گفت: تا پیش از دهه ۹۰ ارز نفتی پوشاننده ناترازی‌های بخش‌های مختلف بود و وقتی خللی در این مسیر فراهم شد و سیاست‌ها اصلاح نشد تا جایی که ناترازی‌ها خود را نمایان کردند.

به گزارش پارت نیوز؛ سید احسان خاندوزی در همایشی در خصوص وضعیت اقتصاد ایران اینطور گفت: تا پیش از دهه ۹۰ ارز نفتی پوشاننده ناترازی‌های بخش‌های مختلف بود و وقتی خللی در این مسیر فراهم شد و سیاست‌ها اصلاح نشد تا جایی که ناترازی‌ها خود را نمایان کردند.

وی گفت: در دهه ۹۰ بیش از قبل شاهد ناترازی‌ها بودیم. باید برای حل این مسأله تصمیماتی اتخاذ شود تا خروجی آن کاهش ناترازی و رفع عیوب باشد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: باید نخبگان کمک کنند تا ناترازی‌ها برطرف شود و اجازه ندهیم کشور در مسیر توسعه به عقب بازگردد.

خاندوزی تاکید کرد: بایستی رفع ناترازی‌ها با رویکرد کاهش نابرابری باشد. تجربه یک سال و نیم اخیر نشان داده سیاست‌های اقتصادی در این راستا است.

وی گفت: برخی از ناترازی‌ها در دوره محدود قابل پذیرش است ما باید نگران ناترازی‌هایی باشیم که مستمر می‌شوند و اینجا است که ما نیازمند اصلاح ساختار هستیم.

وزیر اقتصاد درباره سیاست ارزی گفت: نه رهاسازی نرخ ارز و نه میخکوب کردن آن، رویکرد منتخب برای اصلاح کشور نیست و باید نقطه بهینه‌ای در این شرایط انتخاب شود.

پایان مطلب/س.آ

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x