دسته‌بندی نشده

خیال مددجویان کمیته امداد و بهزیستی راحت شد

طبق تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سهم بیمه‌گذار در بستری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، سازمان بهزیستی و زنان سرپرست خانوار نیازمند، رایگان شد.

به گزارش پارت نیوز؛ نمایندگان مجلس شورای در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند الحاقی(1) ماده 73 این لایحه، موافقت کردند.

در بند الحاقی یک ماده (73) آمده است که سهم بیمه‌گذار(فرانشیز) در موارد بستری برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور، رزمندگان معسر و زنان سرپرست خانوار معسر با تأیید نهادهای مربوط به‌صورت رایگان و برای سایر گروه‌ها شامل دهک‌های اول تا پنجم 2 درصد و سایر دهک‌ها 10 درصد تعیین می‌شود.

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سهم بیمه‌گذار در بستری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، سازمان بهزیستی و زنان سرپرست خانوار نیازمند، رایگان اعلام شد.

بر این اساس، بانک مرکزی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است سازوکار پرداخت سهم بیمه‌گذار (فرانشیز) یا هزینه خدمات درمانی افراد مشمول را در قالب تسهیلات با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و با امکان تضمین در قالب کسر حقوق یا کسر از حساب‌های بیمه شده نزد بانک‌های عامل از جمله حساب دریافت یارانه نقدی فراهم کند.

این در حالی است که پیش از این، رایگان شدن پرداخت (فرانشیز) بستری مددجویان در مراکز دولتی منوط به مصوبه هیئت دولت در هر سال بود و در بودجه سنواتی کشور اعتبارات این بخش پیش‌بینی می‌شد. اما با تصویب نمایندگان مجلس رایگان شدن سهم خود پرداخت (فرانشیز) بستری مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، رزمندگان معسر و زنان سرپرست خانوار معسر برای برنامه پنج‌ساله هفتم است که بعد از تصویب، دولت مکلف به اجرای آن به مدت پنج سال خواهد بود.

به موجب این بند الحاقی، سهم بیمه‌گذار در موارد بستری علاوه بر مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، برای رزمندگان معسر و زنان سرپرست خانوار معسر به‌صورت رایگان در نظر گرفته شده و این درحالیست که پیش از این، این دو گروه از پرداخت فرانشیز بستری معاف نبودند.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x