سیاست خارجی

شکایت 5 جانباز و دریافت غرامت جنگ بی رحمانه 8 ساله

امیر حسین قاضی زاده هاشمی، زدیس بیاد شهید درخصوص غرامت جنگ 8 ساله توضیح داد.

به گزارش پارت نیوز؛ مدتی پیش، خبری مبنی بر محکومیت یک شرکت هلندی به دلیل فروش مواد شیمیایی به کشور عراق در جریان جنگ تحمیلی علیه ایران و پرداخت غرامت به ۵ ایرانی منتشر شد.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید، درباره ماجرای شکایت ۵ جانباز ایرانی از یک شرکت هلندی و دریافت غرامت به تابناک گفت: قرار شد تشکل‌های فعال ایثارگری به نمایندگی از ایثارگران در اجلاسیه‌های بین‌المللی، که در آینده برگزار می‌شود، حضور یابند و شکایاتی علیه شرکت‌های آلمانی و هلندی مطرح کنند.

ماجرای گرفتن غرامت

چندی پیش، خبری مبنی بر محکومیت یک شرکت هلندی به دلیل فروش مواد شیمیایی به عراق در جریان جنگ تحمیلی علیه ایران و پرداخت غرامت به ۵ ایرانی منتشر شد.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید، در این باره گفت: پیرو شکایت پنج جانباز ایرانی از شرکت‌های فروشنده مواد شیمیایی به عراق، یکی از این شرکت‌ها محکوم شد.

وی درباره وضعیت سایر ایثارگران توضیح داد: طی جلسه‌ای که با معاونت حقوق ریاست جمهوری داشتیم، قرار شد تشکل‌های فعال ایثارگری به نمایندگی از ایثارگران در اجلاسیه‌های بین‌المللی ـ که در آینده قرار است برگزار شود ـ حضور پیدا کنند و شکایاتی علیه شرکت‌های آلمانی و هلندی مطرح کنند. اما لازمه این کار این است که مستندات قوی درباره ارتباط آن‌ها با رژیم صدام پیدا شود.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x