مسکن

قیمت آپارتمان ۶۰ متری در تهران چقدر است؟ / جدول قیمت آپارتمان در تهران

با توجه به گرانی مسکن طی سال های اخیر برای خرید خانه در تهران دست کم باید 3 میلیارد تومان بودجه داشته باشید. جدول قیمت خانه در تهران به شرح زیر می باشد.

به گزارش پارت نیوز؛ قیمت آپارتمان ۶۰ متری در تهران به‌طور میانگین نزدیک 4 میلیارد تومان است. همین آپارتمان در منطقه ۱۸ که ارزان‌ترین نقطه بازار مسکن پایتخت محسوب می‌شود، حول‌وحوش دو میلیارد ارزش دارد اما خرید خانه ۶۰ متری در گرانقیمت‌ترین محدوده تهران یعنی منطقه یک کمی بیش از هشت میلیارد خرج برمی‌دارد.

قیمت آپارتمان در منطقه هشت و ۲۲ که به‌ترتیب شرق و غرب تهران واقع شدند، تقریبا برابر است و ارزش خانه‌های ۶۰ متری در این دو نقطه به شکل متوسط به سه میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان رسیده است. در مرکز شهر هم یعنی جایی مثل منطقه ۱۲ که محله‌هایی مثل بهارستان و فردوسی وجود دارد، فروشنده‌های آپارتمان‌های ۶۰ متری به‌طور میانگین رقمی نزدیک دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را به خریداران پیشنهاد می‌دهند. حدود ۹ ماه از انتشار آخرین آمار‌های رسمی درباره تحولات بازار مسکن تهران می‌گذرد و داده‌های غیررسمی متوسط قیمت آپارتمان مسکونی در پایتخت را متری ۶۶ میلیون تومان تخمین می‌زنند.

قیمت آپارتمان در منطقه یک که به‌شکل سنتی گران‌ترین نقطه بازار مسکن پایتخت معرفی می‌شود، به‌طور متوسط به‌متری ۱۳۴ میلیون تومان رسیده است. این عدد در یک‌سری از محله‌های معروف بیشتر از این حرف‌هاست و مثلا در محله‌ای مثل زعفرانیه بحث حداقل ۱۷۰ میلیون تومان پول بابت هر متر آپارتمان مسکونی مطرح است. به‌این ترتیب خرید خانه ۶۰ متری در منطقه یک با احتساب همان متری ۱۳۴ میلیون که یکجور متوسط قیمت در شمال تهران است، هشت میلیارد و ۴۰ میلیون تومان آب می‌خورد.

منطقه ۱۸ طبق آمار‌هایی که تا پارسال به‌شکل ماهانه توسط بانک مرکزی و مرکز آمار منتشر می‌شد، معمولا ارزانقیمت‌ترین نقطه تهران لقب می‌گرفت. آمار‌های غیررسمی نشان می‌دهد جایگاه منطقه ۱۸ در بازار مسکن تهران کماکان حفظ شده و الان هر متر آپارتمان مسکونی در این بخش از شهر به‌طور میانگین حدود ۳۱ میلیون تومان خریدوفروش می‌شود. قیمت آپارتمان ۶۰ متری در ارزان‌ترین محدوده تهران یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان است.

قیمت آپارتمان ۶۰ متری در گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران حدود شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تفاوت دارد.

قیمت مسکن در مناطق ۱۷، ۱۹ و ۲۰ که مثل منطقه ۱۸ در جنوب تهران قرار دارند، بین متری ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۳۵ میلیون تومان محاسبه شده و به‌معنی این است که فروشنده‌های خانه‌های ۶۰ متری در این بخش شهر چشم‌انتظار مشتری هستند که به‌طور متوسط چیزی حدود دو میلیارد تومان در بساط دارند.

بیشتر بدانید | متوسط قیمت آپارتمان مسکونی در تهران براساس آخرین آمار‌های رسمی که به دی‌ماه پارسال تعلق دارد، متری ۵۵ میلیون تومان بوده است. آمار‌های غیررسمی از رشد ۲۰ درصدی قیمت مسکن در این مدت حکایت دارد

منطقه هشت و ۲۲ در بازار مسکن تهران شرایط تقریبا برابری را تجربه می‌کنند. بررسی‌ها مشخص می‌کند در این دو منطقه که شرق و غرب تهران واقع شدند، هر متر آپارتمان مسکونی را به‌ترتیب ۵۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان آگهی می‌کنند. عدد‌هایی که نشان می‌دهند در منطقه هشت قیمت آپارتمان ۶۰ متری به‌طور متوسط سه میلیارد و ۵۶۴ میلیون تومان است و همین خانه در منطقه ۲۲ تهران به‌شکل میانگین سه میلیارد و ۵۸۸ میلیون تومان ارزش دارد.

قیمت آپارتمان در منطقه چهار که یکی دیگر از مناطق شرقی پایتخت به‌حساب می‌آید و محله‌هایی مثل، حکیمیه و شمس‌آباد را در خودش جای داده، بیشتر است و به‌متری ۶۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده.

قیمت آپارتمان ۶۰ متری در منطقه چهار به‌این ترتیب سه میلیارد و ۸۵۸ میلیون تومان است، اما در شرق تهران اگر به‌جای منطقه چهار سراغ منطقه ۱۵ برویم، قیمت آپارتمان ۶۰ متری به دو میلیارد و ۱۰۶ میلیون تومان تقلیل پیدا می‌کند. چون هر متر آپارتمان مسکونی در منطقه ۱۵ تهران ۳۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت آپارتمان ۶۰ متری در مرکز شهر، مثلا جایی مثل منطقه ۱۰، حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. ارزش همین خانه در منطقه ۱۱ حدود ۱۰۰ میلیون تومان بیشتر است و در منطقه ۱۲ به شکل میانگین به دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

محدوده عمر بنا توضیحات قیمت پیشنهادی ارزش هر متر
اُزگل (منطقه یک) 14 سال فول‌امکانات 7.800 میلیارد 130 میلیون
گلشن (منطقه چهار) 12 سال بدون انباری 3.600 میلیارد 60 میلیون
نظام‌آباد (منطقه هشت) 16 سال بدون انباری و پارکینگ 3.600 میلیارد 60 میلیون
شهرک راه‌آهن (منطقه 22) 15 سال بدون انباری و پارکینگ 3.750 میلیارد 62.600 میلیون
سنگلج (منطقه 12) 15 سال بدون پارکینگ 2.460 میلیارد 40.300 میلیون
میدان خراسان (منطقه 15) پنج سال فول‌امکانات 2.100 میلیارد 34.400 میلیون
وردآورد (منطقه 21) 10 سال بدون پارکینگ 2.580 میلیون 43 میلیون
یافت‌آباد (منطقه 18) پنج سال بدون پارکینگ 1.960 میلیارد 32.100 میلیون

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x