مد

10 مورد از لاکچری ترین مدل های طراحی ناخن برای خانم های با سلیقه

اگر شما نیز مانند بسیاری از بانوان خاص پسند در بین هزاران مدل طراحی ناخن سردرگم شده و نمی دانید چه مدل های طراحی ناخن برایتان مناسب است حتما تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

به گزارش پارت نیوز؛ مدل‌‌ های طراحی ناخن بسیاری وجود دارند که شاید حتی اسم آن‌ها هم به گوشتان نخورده باشد و این موضوع ممکن است کار را سخت‌ کند. به همین خاطر در ادامه به معرفی مدل های مختلف طراحی ناخن خواهیم پرداخت تا در این راستا شما را راهنمایی کنیم.

انواع مدل های طراحی ناخن

بهترین مدل طراحی ناخن

پیش از هر چیز باید بدانید که مدل ‌های طراحی ناخن در مقاومت آن‌ها تأثیرگذار هستند. قانون ساده‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که ناخن‌های کوتاه همیشه قوی‌تر هستند.

هرچه قدر ناخن‌ها بلندتر شوند، شروع به ضعیف شدن می‌کنند. به همین دلیل است که مدل‌هایی مثل مدل «دشنه‌ای» یا «تابوتی» معمولا توسط ناخن مصنوعی ساپورت می‌شوند.

۱.طراحی ناخن گرد (Rounded Nails)

طراحی ناخن گرد

یکی از مدل های طراحی ناخن گرد است. این مدل ناخن بهترین انتخاب برای کسانی است که به سادگی علاقه دارند. ناخن‌های گرد مانند ناخن طبیعی هستند با این تفاوت که مقداری برآمده اند.

از آن‌جایی که از شکل گرد و اصلی ناخن خودتان پیروی می‌کنند، درست کردن این مدل ناخن‌ها بسیار آسان است. فقط کافی است ناخن‌هایتان را تا کمی بالاتر از گوشت انگشت کوتاه کنید و سپس توسط یک سوهان ناخن دور آن را گرد کنید. ناخن‌های گرد با یک لایه لاک پایه و لاک اکلیلی زیباتر می‌شوند.

برای اضافه کردن به جذابیت آن‌ها می‌توانید از استیکرهای شکلی روی ناخنتان بچسبانید یا با قلموها روی آن‌ها طرح بیندازید. ناخن‌‌های گرد ظاهری خانمانه دارند و همین‌طور باعث بلندتر دیده شدن انگشت‌های شما می‌شوند.

۲. طراحی ناخن مربعی (Square Nails)

طراحی ناخن مربعی

از دیگر مدل های طراحی ناخن که بسیار شبیه به مدل های گرد هستند ناخن های مربعی اند. اگر مطمئن نیستید که این مدل ناخن مناسب شماست یا خیر، فقط کافی است که توسط یک سوهان گوشه‌های ناخنتان را صاف کنید تا ظاهر مربعی ایجاد کنید.

ناخن‌های مربعی بهترین انتخاب برای کسانی هستند که انگشتان کشیده و لاغری دارند. مانند ناخن‌های گرد، ناخن‌های مربعی هم با لاک‌های ساده، اکلیلی یا طرح‌دار زیبا می‌شوند. همچنین طرح فرنچ یکی از پرطرفدارترین طرح‌ها برای این مدل ناخن است.

۳. ناخن مربعی-گرد (Rounded Square Nails)

طراحی ناخن مربعی گرد

یکی از پرطرفدارترین مدل های طراحی ناخن مربعی – گرد هستند. اگر به دنبال طرحی مابین گرد و مربعی هستید، مدل مربعی-گرد مناسب شماست. این مدل حالت کلاسیک‌تری دارد و اگر ناخن‌هایتان کمی بلند باشند بسیار جذاب خواهند بود.

برای درست کردن این مدل ناخن کافی است گوشه‌های ناخن را مانند ناخن مربعی صاف و لبه‌های کناری ناخن را مانند ناخن گرد کمی هلال کنید. بهترین طرح برای این مدل ناخن فرنچ ساده یا فرنچ رنگی است که اتفاقا جز ترندهای امسال نیز می باشد.

۴. طراحی ناخن بیضی (Oval Nails)

ناخن بیضی بنفش

این مدل های طراحی ناخن در قسمت بالا و سرش حالت نیم دایره دارد و به همین علت لازم است که ناخن شما کمی بلند باشد. برای این مدل، باید توسط یک سوهان گوشه‌های ناخنتان را به سمت بالا هلال کنید و حالت نیم دایره درست کنید.

دقت داشته باشید که هر دو سمت ناخن را به طور مساوی گرد کنید. ناخن‌های بیضی با رنگ‌های پاستلی مثل آبی یا صورتی جذابیت بسیار زیادی دارند.

۵. طراحی ناخن بیضی-مربعی (Squoval Nails)

طراحی ناخن بیضی مربعی

ناخن‌های بیضی-مربعی بسیار خانمانه و جالب و در عین حال شیک هستند و در دسته مدل های طراحی ناخن بسیار زیبا و جذاب قرار می گیرند.

همانند ناخن بیضی، برای این مدل هم لازم است که ناخن‌هایتان کمی بلند باشند تا بتوانید حالت مربعی را در آن نشان دهید. سپس توسط سوهان گوشه‌های ناخن را کمی گرد کنید. با این مدل ناخن طرح‌های متنوعی را می‌توانید به عنوان لاک یا طرح آن انتخاب کنید.

۶.طراحی ناخن دشنه‌ای (Stiletto Nails)

ناخن دشنه ای

ناخن‌های دشنه‌ای لبه‌دارترین و تیزترین مدل های طراحی ناخن هستند. این مدل جذاب مناسب کسانی است که دوست دارند مورد توجه باشند. ناخن‌های استیلتو مانند پاشنه‌ی کفش استیلتو (کفش‌های پاشنه بلند که در انتها نازک می‌شوند) هستند.

محبوب‌ترین طرح برای این مدل ناخن، لاک‌های اکلیلی است. برای ناخن‌های دشنه‌ای می‌توانید خلاقیت زیادی به خرج بدهید و طرح‌ها و شکل‌های زیادی را روی آن‌ها امتحان کنید.

۷. طراحی ناخن دشنه‌ای-مربعی (‌Squared Stiletto Nails)

ناخن شنه ای مربعی

یکی از مدل های طراحی ناخن که بسیار جسورانه به نظر می رسند ناخن های دشنه ای – مربعی اند. این مدل یک پله بالاتر از ناخن دشنه‌ای و یک پله پایین‌تر از مدل بالرین/تابوتی است. برای این مدل کافی است ناخن‌هایتان را مانند مدل دشنه‌ای تیز کنید و در نهایت سر آن را خیلی کم صاف کنید.

زمانی که این کار را کردید ناخن‌هایتان چیزی بین مدل بالرین و بادامی خواهند شد. این مدل برای لاک‌های برجسته و پررنگ مثل زرشکی، مشکی، سبز تیره و قهوه‌ای تیره گزینه‌ی بسیار مناسبی خواهد بود.

۸. مدل ناخن بالرین تابوتی (Ballerina/Coffin)

بالرین تابوتی

این مدل های طراحی ناخن درست مانند اسم خودش است. این ناخن از بغل شبیه به کفش باله وقتی که در حالت پوینت است دیده می‌شود و از بالا شبیه به یک تابوت دیده می‌شود. بهتر است برای تقویت ناخن‌هایتان در این مدل از محلول‌های استحکام ناخن استفاده کنید تا نشکند.

برای این مدل باید ناخن بلند و تیز داشته باشید. سر ناخن باید کاملا صاف و گوشه‌هایش تیز باشد. در این مدل شما فضای زیادی برای طرح‌های مختلف دارید و می‌توانید خلاقیت زیادی به خرج دهید. محبوب‌ترین طرح‌ها برای این ناخن بالرینی رنگ‌های مات به همراه تزئیناتی مثل نگین و طراحی‌های دستی است.

۹. مدل ناخن بادامی (Almond Nails)

مدل ناخن بادامی

ناخن بادامی ظریف، خانمانه و زیبا است.این مدل های طراحی ناخن شبیه به یک بادام است. وقتی که ناخن کمی بلندتر از گوشت انگشت شما شود، به سمت وسط هلال می شود؛ اما تیز نیست.

این مدل ناخن هم کوتاه و هم بلند زیبا می‌باشد و بهترین گزینه برای زمانی است که می‌خواهید انگشتانتان کشیده و لاغرتر به نظر برسند. لاک‌های ملایم و طرح‌های ساده مثل طرح‌های مینیمال برای این مدل ناخن بسیار مناسب هستند.

۱۰. مدل ناخن شیب‌دار (Edge Nails)

طراحی ناخن شیبدار

ناخن‌های شیب‌دار طرفداران کمتری نسبت به بقیه‌ی مدل‌ها دارند. از لحاظ تیز بودن، این مدل شبیه به مدل دشنه‌ای است. ویژگی این مدل این است که کناره‌های ناخن از ابتدا به سمت بالا می‌آیند و حالت برجستگی و شیب‌داری روی ناخن ایجاد می‌کنند. لاک‌های پررنگ و طراحی‌های جذاب برای ناخن‌های شیب‌دار بسیار مناسب هستند.

بهتذرین مدل ناخن برای دست کدام است؟

از آن‌جایی که مدل ‌های طراحی ناخن بسیار زیادی وجود دارد، شاید انتخاب کردن بهترین مدل کمی دشوار باشد. در ابتدا گفتیم که ناخن‌های کوتاه قوی‌تر هستند.

از بین مدل‌هایی که معرفی کردیم، مدل مربعی-گرد محبوب‌ترین و معروف‌ترین است؛ زیرا به حالت طبیعی ناخن شبیه‌تر است و درست کردن آن آسان است. در ادامه به بررسی چند نکته‌ی ساده برای انتخاب بهترین مدل ناخن می‌پردازیم:

 

کوتیکول ناخنتان را با مدلی که دوست دارید تطبیق دهید. برای مثال اگر فرم و کوتیکول ناخن شما بادامی شکل هستند، بهترین مدل برای شما ناخن بادامی است.

اگر فرم ناخن‌هایتان کوتاه و پهن است، بهتر است مدلی را انتخاب کنید که انگشتانتان را کشیده‌تر نشان دهد؛ مثل ناخن دشنه‌ای یا بادامی. همچنین سعی کنید مدل‌هایی مثل مدل مربعی را انتخاب نکنید.

اگر ناخن‌های شما به طور طبیعی بلند هستند، مدل‌های کلاسیک مانند مدل گرد برای دستان شما بسیار جذاب خواهند بود.

اگر به ناخن‌های کوتاه علاقه دارید، مدل‌ های طراحی ناخن گرد، مربعی و مربعی-گرد انتخاب‌های شیک و جذاب برای شما خواهند بود.

اگر دوست دارید بلندی ناخن‌هایتان متوسط باشد، مدل‌های بیضی، مربعی-گرد، رژ لبی، گوشه‌دار، و ذوزنقه‌ای مناسب شما هستند.

اگر دوست دارید انگشتانتان لاغرتر به نظر برسند، مدل‌های زیر مناسب شما هستند:

 • مدل بیضی
 • مدل بیضی-مربعی
 • مدل بادامی
 • مدل دشنه‌ای یا دشنه‌ای-مربعی
 • مدل بالرین/تابوتی
 • مدل پیکان‌دار

اگر به طور طبیعی انگشتان کشیده‌ای دارید، مدل‌های زیر برای شما انتخاب‌های خوبی خواهند بود:

 • گرد
 • شیب‌دار
 • مربعی
 • مربعی-گرد

اگر انگشتان لاغر و کوتاهی دارید و فرم ناخن‌هایتان کوچک است، مدل‌های زیر را انتخاب کنید:

 • مدل بادامی
 • بیضی
 • گرد
 • مربعی-گرد

اگر انگشتان کوتاه و گوشتی دارید و می‌خواهید که کشیده‌تر دیده شوند، مدل‌های زیر مناسب شما هستند:

 • مدل بادامی
 • مدل بیضی
 • مدل گرد
 • مدل بالرین/تابوتی
 • مدل دشنه‌ای

اگر انگشتان کشیده اما گوشتی دارید، مدل‌هایی انتخاب کنید که انگشتانتان را لاغرتر نشان دهد:

 • مدل بیضی
 • مدل بادامی

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که همیشه مدلی را انتخاب کنید که زیبایی دستان شما را بیشتر کند و از طرفی آن را دوست داشته باشید. حتی اگر آن مدل جز ترندهای فشن نباشد.

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x