بین الملل
ترند

امریکا شریک ماشین جنگی اسرائیل است | فریب ظاهر فریبی بایدن را نخورید

ایالات متحده در چند مدت گذشته بارها و بارها نگرانی خود از نسل کشی و کشتار بی رویه را در نوار غزه اعلام کرده است. با این وجود آتش بس در غزه را وتو کرده! این یک پارادوکس بزرگ است.

به گزارش پارت نیوز؛ آنچه امروز در نوار غزه اتفاق می افتد یک تراژدی کامل است.در یک طرف رژیمی خون ریز و بی رحم می بینیم و در طرف دیگر مردمی که قصد ندارند سرزمین خود را ولو خراب شده و نابود گشته ترک کنند.

در این میان، آمریکا به همراه رژیم اشغالگر قدس در کشتار و نسل کشی غزه نقش اول را ایفا کرده و اکنون به مانع اصلی برقراری آتش بس دائمی در نوار غزه تبدیل شده است.

در چنین شرایطی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و همراهانش سعی دارند خود را افرادی متفاوت از نتانیاهو و مقامات رژیم صهیونیستی نشان دهند و حداقل به تفاوت آنها در برخی تاکتیک ها و روش ها با تل آویو اشاره کنند. در همین راستا با ابراهیم الموسوی نماینده پارلمان لبنان و از اعضای فراکسیون مقاومت گفتگویی داشتیم که شاید متوجه آن شده باشید.

بهترین واژه ای که در این زمینه می توان به کار برد رویکرد دوگانه و متناقض است. واقعیت این است که در جنگ غزه کوچکترین تفاوتی بین آمریکا و رژیم صهیونیستی یا بایدن و نتانیاهو وجود ندارد.تمامی تصمیمات و اقدامات این دو با هماهنگی یکدیگر صورت می گیرد. بنابراین نباید فریب ادعاهای آشکار مقامات کاخ سفید و نگرانی آنها از جنایات و نسل کشی غزه را بخوریم. آمریکا شریک رسمی این جنایت است و اساسا رژیم صهیونیستی بدون آمریکا قدرت ادامه جنایات خود را ندارد.

از سوی دیگر، پیام حقوقی اقدامات آمریکا علیه آتش بس دائمی در غزه نیز روشن است. همه متوجه شدند که آمریکا نه به طور غیررسمی و پنهانی، بلکه آشکارا از برقراری آتش بس در غزه جلوگیری کرد. استفاده از حق وتو توسط آمریکا در برابر پایان دادن به جنگ علیه نوار غزه به معنای همدستی واشنگتن در کشتار دسته جمعی دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین است. رژیم صهیونیستی پایگاه نظامی استراتژیک خط مقدم واشنگتن و غرب است. این در سیاست های کلان آمریکا تعریف شده است و اساساً تفاوتی بین احزاب دموکرات و جمهوری خواه در این زمینه وجود ندارد. بنابراین نباید تسلیم ادعاهای وقیحانه مقامات آمریکایی در مورد جنگ غزه شویم.

مقاومت یمن پیامی روشن به دشمنان آمریکایی و صهیونیستی داد و سیطره دشمن بر دریاها و آبراه ها را شکست. امروز نه تنها رژیم صهیونیستی بلکه حامیان آن نیز بیش از هر زمان دیگری در مقابل مقاومت یمن مستاصل هستند. ثبات نشان داده شده توسط یمنی ها نمونه ای برای همه کسانی است که گفتمان مقاومت را با جان و دل می پذیرند. مقاومت یمن بدهی خود را به مردم غزه پرداخت کرده و همچنان در این مسیر محکم و استوار است. یمنی ها با این ایمان توانستند بر هشت سال جنگ نابرابر فائق آیند و مانع از تسلط دشمنان بر سرزمین خود شوند.

سرسختی چند ماهه مردم غزه در برابر ماشین جنگی ویرانگر رژیم صهیونیستی و در برابر محاصره، کشتار و استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح تل آویو نمونه ای از این دست است. مقاومت غزه قوی است و توانایی پایداری طولانی مدت را دارد. رژيم صهيونيستي و آمريكا وقيحانه با استفاده از انواع شيوه‌هاي غيرانساني از شكنجه و گرسنگي گرفته تا قتل و نسل‌كشي تلاش مي‌كنند تا مقاومت فلسطين را در غزه متوقف كنند، اما در اين راه ناكام مانده‌اند و در آينده نيز شكست خواهند خورد.در اینجا دوباره باید به رابطه واشنگتن و تل آویو اشاره کنم. اینکه آمریکا به دنبال ارتقای وجهه خود در جامعه جهانی و ایجاد اختلاف با دشمن صهیونیستی است. آمریکا توانایی اعمال فشار واقعی بر صهیونیست ها را دارد. به خصوص که از طریق ایجاد یک خط هوایی از رژیم صهیونیستی حمایت تسلیحاتی سنگین می کرد. در این میان، عملیاتی که توسط حزب… لبنان و انصارا… یمن انجام می شود، با هدف کمک به مردم مظلوم غزه است. تکلیف این جنگ طبق وعده الهی روشن است. بدون شک مقاومت در داخل و خارج از میدان در این نبرد پیروز خواهد بود و دشمنان را به سزای جنایات و اعمالشان خواهد رساند.

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x