گل و گیاهعکس

انواع نخل ماداگاسکار + تصاویر

نخل ماداگاسکار مجموعه گیاه هایی است که در منطقه افریقا به خصوص ماداگاسکار رشد می کند و انواع مختلفی دارد که در ادامه به شما معرفی می کنیم.

به گزارش پارت نیوز؛  انواع نخل ماداگاسکار که به همین ترتیب Pachypodium نیز نامیده می شود، سرده ای از گیاهان آبدار متعلق به ماداگاسکار و برخی از مناطق آفریقا است. بر آن شدیم برای شما مخاطبان گرامی انواع نخل ماداگاسکار را معرفی کنیم. این گیاهان به خاطر ساقه های بطری شکل یا گرد منحصر به فرد خود که می توانند تا ارتفاع 15 متر در زیستگاه طبیعی خود رشد کنند، شناخته شده اند. ساقه های این گیاهان تیغ دارد است که به عنوان یک واکنش دفاعی در برابر گیاهخواران عمل می کند.

از مهم ترین انواع پاکیپودیوم، Pachypodium lamerei است که به آن درخت نخل ماداگاسکار نیز گفته می شود. این نوع به خاطر گل های زیبا و معطرش که در بهار و تابستان شکوفا می شوند، ارزشمند است. رنگ گل ها زرد یا معمولاً سفید است و رایحه ای شیرین و عسل مانند دارد که گرده افشان هایی مانند زنبورها و پروانه ها را جذب می کند.

عکس جوانه های نخل ماداگاسکار

یکی دیگر از گونه های محبوب Pachypodium Pachypodium namaquanum است که به آن Pachypodium Namaqualand نیز می گویند. این گونه متعلق به جنوب آفریقا است و به دلیل ساقه های برجسته و قائم خود که می تواند تا ارتفاع 4 متر رشد کند. تیغ های Pachypodium namaquanum در لایه‌ای متراکم در طول ساقه پوشیده شده‌اند که گیاه را از علف‌خواران محافظت می‌کند و در برابر آب و هوای گرم و خشک محیط بومی آن عایق می‌شود.

عکسی یک نخل ماداگاسکار در باغ

انواع نخل ماداگاسکار به دلیل ظاهر منحصر به فرد و سهولت مراقبت به عنوان گیاهان زینتی محبوب هستند. این دست گیاهان نسبتا بادوام هستند و می توانند در شرایط مختلف، از آفتاب کامل تا نیمه سایه، رشد کنند. آنها به همین ترتیب نسبتاً به خشکی مقاوم هستند و برای علاقه مندان به باغ در بیابان ها ایده آل هستند.

برای رشد یک پاچیپودیوم سالم، باید خاکی با زهکشی خوب و آب کافی برای آن فراهم کرد. آبیاری بیش از حد می تواند مشکل ساز باشد، زیرا ریشه های گیاه در برابر پوسیدگی آسیب پذیر هستند. پاکی‌پودیوم‌ها همچنین برای شکوفایی و تولید گل به نور آفتاب مناسب نیاز دارند، بنابراین آنها باید در مکانی کاشته شوند که روزانه حداقل 4 ساعت نور مستقیم خورشید دریافت کند.

در نتیجه، پاچیپودیوم ها گیاهان جالب و زیبایی هستند که ارزش کمک به باغ شما را دارند. آنها با شکل های منحصر به فرد، ساقه های خاردار و گل های معطر خود، مطمئناً به هر فضایی جذابیت می بخشند. چه باغبان ماهری باشید و چه تازه شروع کرده‌ باشید نخل ماداگاسکار یک گزینه استثنایی برای افزودن حس زیبایی به باغ شما است.

عکس گل های نخل ماداگاسکار

24 نوع از انواع نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار انواع زیادی در جهان دارد که بیشترشان منشاء افریقایی دارند. در ادامه 24 گونه از انواع نخل ماداگاسکار را به شما معرفی می کنیم

 1. Brevicaule

عکس برویکاله

Pachypodium Brevicaule یک گونه از گیاهان آبدار بومی ماداگاسکار است. ساقه ضخیم و کوتاه و گل رزتی از برگهای بلند و نازک در بالای آن مشخص می شود. در طول فصل گلدهی خود گل های سفید و ستاره ای شکل تولید می کند.

 1. Bispinosum

عکس بیسفنسوم

Pachypodium Bispinosum یک گیاه آبدار خاردار متعلق به ماداگاسکار است. تنه ای منحصر به فرد، ضخیم و بطری شکل با تیغ های تیز در اطراف تنه و در بالای هر ساقه دارد. این گیاه گلهای سفید کمی تولید می کند و خاک خشک و با زهکشی خوب و نور زیاد خورشید را ترجیح می دهد. به طور معمول به عنوان یک گیاه تزئینی جالب و منحصر به فرد رشد می کند.

 1. Densiflorum

عکس دنسیفلورم نوعی از نخل ماداگاسکار

Pachypodium Densiflorum یک گونه گیاهی آبدار با ظاهری منحصر به فرد از انواع نخل ماداگاسکار است که با تنه ای ضخیم بطری شکل و خوشه های متراکم از گل های کوچک و ستاره ای شکل سفید مشخص می شود. این گیاه بومی ماداگاسکار است و به دلیل ظاهر جذاب و نیاز به نگهداری کم معمولاً در باغبانی به عنوان یک گیاه زینتی استفاده می شود. با این حال، به دلیل از بین رفتن زیستگاه و بهره برداری بیش از حد، در فهرست گونه های آسیب پذیر نیز قرار گرفته است.

 1. Eburneum از انواع نخل ماداگاسکار

عکس انواع نخل ماداگاسکار Eburneum

Pachypodium Eburneum گیاهی است مرتفع و خاردار با ساقه های ضخیم و سفید و برگ های بزرگ و سبز رنگ. این گیاه گل‌های سفید خوش‌بو و زیبایی تولید می‌کند که به صورت دسته‌ای در بالای ساقه گل می‌دهند.

 1. Geayi

عکس انواع نخل ماداگاسکار Geayi

Pachypodium Geayi نوعی گیاه آبدار متعلق به ماداگاسکار است. ساقه ای ضخیم و خاردار دارد و خوشه هایی از گل های ستاره ای شکل سفید رنگ تولید می کند. این گیاه به دلیل ظاهر منحصر به فرد و چشمگیرش مورد توجه کلکسیونرها قرار گرفته است. همچنین به دلیل خواص دارویی مسکونی یا تجاری خود که دارای عمل هستند، شناخته شده است معمولا برای قرن ها در طب سنتی آفریقا استفاده می شود.

نخل ماداگاسکار گیایی به آب بسیار کمی نیاز دارد و می تواند شرایط گرم و خشک را تحمل کند، و آن را به یک انتخاب عالی برای خش نشینی تبدیل می کند.

 1. Horombense

عکس انواع نخل ماداگاسکار Horombense

Pachypodium Horombense گونه‌ای از گیاهان آبدار بومی و از انواع نخل ماداگاسکار است که با ساقه‌ای ضخیم و خاردار و خوشه‌های کوچک گل‌های صورتی یا سفید مشخص می‌شود. این گیاه اغلب به عنوان یک گیاه تزئینی در باغ‌های خشک و بیابانی‌مانند رشد می‌کند و به حداقل آبیاری نیاز دارد.

 1. Lamerei

عکس انواع نخل ماداگاسکار Lamerei

Pachypodium Lamerei گونه‌ای از یک گیاه آبدار بومی ماداگاسکار است که به‌خاطر تنه ضخیم و خاردار متمایز و دسته‌هایی از گل‌های سفید و شیپوری شکل معروف است. این یک گیاه زینتی محبوب در بسیاری از نقاط جهان به دلیل ظاهر منحصر به فرد و نیازهای مراقبت نسبتا آسان است.

 1. Lealii از انواع نخل ماداگاسکار

عکس انواع نخل ماداگاسکار Lealii

Pachypodium Lealii یک گیاه آبدار با رشد آهسته با ساقه ضخیم پوشیده از خارهای تیز است. دارای برگهای بلند و باریکی است که به صورت گل رز در بالای ساقه رشد می کند و در بهار دسته هایی از گل های سفید و شیپوری شکل تولید می کند. این گیاه بومی ماداگاسکار است و به طور معمول به عنوان یک گیاه آپارتمانی یا در باغ های سنگی رشد می کند. به خاکی با زهکش خوب و همچنین نور مستقیم و قوی نیاز دارد.

 1. Namaquanum

عکس انواع نخل ماداگاسکار Namaquanum

Pachypodium Namaquanum یک نوع گیاه آبدار متعلق به منطقه Namaqualand آفریقای جنوبی از انواع نخل ماداگاسکار است. ساقه ای متمایز و بطری شکل دارد که با خارهای تیز پوشیده شده است و خوشه هایی از گل های سفید یا زرد تولید می کند. این گیاه اغلب به عنوان یک گیاه زینتی در محیط های خشک و خشک کشت می شود.

 1. Rosulatum

عکس انواع درخت ماداگاسکار Rosulatum

Pachypodium Rosulatum یک گونه گیاهی آبدار است که از خانواده Apocynaceae است. بومی ماداگاسکار است و می تواند تا 6 فوت بالغ شود. این گیاه دارای ساقه ای ضخیم و خاردار است که به شکل گل رزتی از برگ های بلند و باریک منشعب می شود. گلهای سفید و بزرگی تولید می کند که در تابستان شکوفا می شوند.

Pachypodium Rosulatum اغلب به عنوان یک گیاه تزئینی در باغ ها و به عنوان یک گیاه آپارتمانی رشد می کند. برای شکوفا شدن به خاکی با زهکشی خوب و آفتاب زیاد نیاز دارد.

 1. Saundersii

عکس انواع نخل ماداگاسکار Saundersii

Pachypodium Saundersii گونه ای از گیاهان آبدار است که به دلیل ساقه ضخیم منحصر به فرد و خارهای تیزش شناخته شده است. این درخت نیز بومی ماداگاسکار و از انواع نخل ماداگاسکار  است. این نوع آهسته رشد می‌کند و ارتفاع آن به شش فوت می‌رسد و خوشه‌هایی از گل‌های سفید معطر تولید می‌کند. این گیاه اغلب به عنوان یک گیاه زینتی در آب و هوای گرم و خشک رشد می کند و به آب و نگهداری بسیار کمی نیاز دارد. باید با احتیاط مدیریت شود، زیرا ستون فقرات آن تیز است و می تواند باعث آسیب شود.

 1. Succulentum از انواع نخل ماداگاسکار

عکس انواع نخل ماداگاسکار Succulentum

Pachypodium Succulentum یک گیاه آبدار کند رشد است که از خانواده Apocynaceae است. این گونه بومی ماداگاسکار است و دارای ساقه های ضخیم و گوشتی با خارهای تیز و گل های صورتی یا سفید است. به خشکی مقاوم است و خاک با زهکشی خوب و قرار گرفتن در معرض مستقیم مستقیم را ترجیح می دهد. این گیاه به دلیل ظاهر جذاب و خاص خود معمولاً به عنوان یک گیاه آپارتمانی یا در باغ های صخره ای کاشته می شود.

 1. Bicolor

عکس انواع نخل ماداگاسکار Bicolor

Pachypodium Bicolor یک گونه گیاهی است که از خانواده Apocynaceae می آید. این درخت آبدار با رشد آهسته است که می تواند تا 3 متر بالغ شود، ساقه ای ضخیم و خاردار و برگ های سبز مایل به زرد دارد. گلهای چشمگیر آن معمولاً سفید با مرکز زرد هستند و شبیه شیپور هستند.

Pachypodium Bicolor متعلق به ماداگاسکار و از انواع نخل ماداگاسکار است و به دلیل ظاهر متمایز و نگهداری کم، یک گیاه تزئینی محبوب است. همچنین به دلیل خواص پزشکی آن شناخته شده است و در طب سنتی به دلیل خواص مسکن و ضدالتهابی مسکونی یا تجاری آن استفاده می شود.

 1. Gracilius

عکس انواع نخل ماداگاسکار Gracilius

Pachypodium Gracilius یک گونه گیاهی آبدار متعلق به ماداگاسکار است. دارای ساقه ای باریک و برگ های بلند و نازک با خارهای تیز است. این گیاه در تابستان گلهای زرد یا سفید تولید می کند. این یک گیاه زینتی محبوب است و می تواند در داخل یا خارج از خانه در خاکی با زهکشی خوب و نور درخشان خورشید رشد کند.

 1. Decaryi

عکس انواع نخل ماداگاسکار Decaryi

Pachypodium Decaryi یک نوع گیاه آبدار بومی ماداگاسکار است. این گیاه به دلیل ظاهر منحصر به فرد خود اغلب به عنوان یک گیاه تزئینی کاشته می شود.

 1. Ambongense از انواع نخل ماداگاسکار

عکس انواع نخل ماداگاسکار Ambongense

Pachypodium Ambongense نوعی گیاه آبدار از ماداگاسکار است. ظاهر خاص و نیازهای کم نگهداری آن را به گزینه ای محبوب برای دوستداران گیاهان تبدیل کرده است.

 1. Baronii

عکس انواع نخل ماداگاسکار Baronii

Pachypodium Baronii گونه ای از گیاهان آبدار است که از خانواده Apocynaceae می آید. بومی ماداگاسکار است و به دلیل ساقه ضخیم متمایز، شاخه های خاردار و برگ های سبز درخشانش شناخته شده است. این گیاه گل های سفید رنگ و شیپوری شکلی تولید می کند که در ماه های بهار و تابستان شکوفا می شوند.

Pachypodium Baronii یک گیاه زینتی محبوب است که اغلب به عنوان گیاه آپارتمانی یا در مناظر و باغ ها نگهداری می شود. این گیاه کند رشد است که نیاز به مراقبت بسیار کمی دارد و آن را به یک گیاه استثنایی تبدیل می کند برای علاقه مندان مبتدی باغ. مهم است که گیاه را با دقت مدیریت کنید، زیرا مضر است و می تواند باعث التهاب پوست شود.

 1. کاکتیپ (Cactipes)

عکس انواع نخل ماداگاسکار cactipes

Pachypodium Cactipes یک نوع ساکولنت خاص با ساقه های بلند و باریک و ستون فقرات تیز از انواع نخل ماداگاسکار است. شکل استوانه‌ای و بافت برجستگی مشخص آن را به گزینه‌ای محبوب برای باغ‌های زینتی و مجموعه‌های گیاهان سرپوشیده تبدیل کرده است. این گیاه متعلق به ماداگاسکار است و به دلیل تحمل آن در برابر خشکی و دمای شدید شناخته شده است. برگ‌های سبز و گل‌های کوچک سفید آن، جذابیت طبیعی را به هر منطقه اضافه می‌کند.

 1. Makayense

عکس انواع نخل ماداگاسکار Makayense

Pachypodium Makayense یک گونه آبدار کمیاب و خاص بومی توده ماکای در ماداگاسکار است. دارای ساقه کلفتی است که پوشیده از خارهای تیز است و گلهای سفید و جذابی تولید می کند. این نوع برای رونق به خاکی با زهکشی خوب و نور خورشید فراوان نیاز دارد که آن را به گزینه ای محبوب برای علاقه مندان به کاکتوس و ساکولنت تبدیل می کند.

 1. Inopinatum از انواع نخل ماداگاسکار

انواع نخل ماداگاسکار Inopinatum

Pachypodium Inopinatum نوعی گیاه آبدار است که بومی ماداگاسکار است. ساقه ای ضخیم و خاردار دارد و خوشه هایی از گل های سفید معطر تولید می کند. این گیاه به طور معمول به عنوان یک گیاه زینتی رشد می کند و به دلیل ظاهر متمایز و نیازهای مراقبت ساده اش مورد توجه است. همچنین در طبیعت به دلیل از دست دادن محیط زیست و جمع آوری بیش از حد در معرض تهدید است.

 1. Menabeum

عکس انواع نخل ماداگاسکار Menabeum

Pachypodium Menabeum یک نوع گیاه آبدار کمیاب و غیر معمول است که بومی منطقه Menabe در غرب ماداگاسکار است. به دلیل از بین رفتن زیستگاه و جمع آوری بیش از حد، تصور می شود که Pachypodium Menabeum یک نوع حساس است و توسط قانون محافظت می شود.

 1. Rutenbergianum

عکس انواع نخل ماداگاسکار Rutenbergianum

Pachypodium Rutenbergianum یک گونه گیاهی آبدار است که از خانواده Apocynaceae و از انواع نخل ماداگاسکار است. گیاهی است کند رشد و خاردار با ساقه ای ضخیم و چوبی و برگ های بلند و باریک. این گیاه گلهای بزرگ، زیبا و سفید رنگی تولید می کند که در فصل تابستان گل می دهند. این نوع بومی ماداگاسکار است و به طور مکرر به عنوان یک گیاه تزئینی در باغ ها و گلخانه ها در سراسر جهان رشد می کند.

 1. Windsorii

عکس انواع نخل ماداگاسکار Windsorii

Pachypodium Windsorii یک گیاه آبدار کم رشد است که ظاهری شبیه درخت دارد. دارای ساقه های ضخیم و خاردار است و خوشه هایی از گل های صورتی یا سفید تولید می کند. بومی ماداگاسکار است و معمولاً به عنوان یک گیاه آپارتمانی در مناطق معتدل رشد می کند.

 1. Sofiense از انواع نخل ماداگاسکار

عکس انواع نخل ماداگاسکار Sofiense

Pachypodium Sofiense یک نوع گیاه آبدار متعلق به ماداگاسکار است. مشخصه آن تنه ضخیم و برگهای بلند و باریک است که به صورت خوشه ای رشد می کنند. این گیاه گل های سفید و صورتی زیبایی تولید می کند که در بهار و تابستان شکوفا می شوند.

Pachypodium Sofiense به دلیل ظاهر متمایز و نیاز به نگهداری کم، یک گیاه آپارتمانی محبوب است. با این وجود، در طبیعت نیز به دلیل از بین رفتن زیستگاه و جمع آوری بیش از حد این گونه از انواع نخل ماداگاسکار برای تجارت باغبانی در معرض تهدید است.

شما می توانید در مطلب نحوه نگهداری نخل ماداگاسکار اطلاعات مربوط به نگهداری این نخل زیبا را مطالعه نمایید. همچنین اگر سوالی داشتید کافی است در قسمت نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهند.

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x