خودرو

توقف تولید 5 خودرو بی کیفیت ایرانی!

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: بر اساس ارزیابی‌های سازمان ملی استاندارد پنج خودرو بی کیفیت از چرخه تولید خارج شده تا خودرو سازان به فکر تولید خودرو جدید با کیفیت باشند.

به گزارش پارت نیوز؛ احسان ساده، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در ۱۰ ماهه گذشته در ارزیابی های انجام شده از صنعت تولید خودرو کشور پنج خودرو بی کیفیت و عدم استانداردهای لازم از چرخه تولید خارج شود تا خودروسازان در صدد تولید خودرو جدید و با کیفیت برای مردم عزیز باشند.

وی تصریح کرد: نظام استاندارد کشور در دوره جدید میدیریت به عنوان اولین اصل خود در حوزه حقوق مردم هیچگونه مماشاتی با تولیدکنندگان و غیره نداشته تا این افراد فرایند تولید خود را اصلاح و یا تغییر دهند.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه در سال ۹۶ مجوز نشان حلال به سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان مصوبه مجلس شورای اسلامی و قانون اعطا شده اما متاسفانه در سالهای گذشته به این موضوع هیچ اهمیتی داده نشده است.

اضافه شدن ۹ خودرو جدید برای ۳۰ هزار متقاضی خودروهای وارداتی

وی ادامه داد: گواهی نامه حلال به صنعت گران و تولیدگران هدف صادرات به کشورهای همسایه و مسلمان سبب ارزآوری به کشور خواهد شد.استان گلستان ظرفیت خوبی در صدور این مجوزها داشته و می تواند با صدور چنین مجوزهایی باعث ثروت آفرینی و اشتغال در گلستان شود.

ساده گفت: تشکیل ستاد دیپلماسی استاندارد و کیفیت از سیاست جدید سازمان ملی استاندارد بوده زیرا استاندارد زیربنای تجارت بوده و دو موضوع قیمت و ویژگی محصول در تجارت مورد بحث بوده که ویژگی کیفی محصول در این سیاست مورد ارزیابی و انطباق قرار می گیرد.

وی استاندارد سازی خدمات را از دیگر سیاست های جدید سازمان ملی استاندارد ایران برشمرد و بیان کرد: سازمان ملی استاندارد می تواند بر کیفیت خدمات ارائه شده نظارت داشته و از این حق مردم در ارائه خدمات با کیفیت دفاع نماید.در این بخش، حوزه هایی مانند اموزش و پرورش، بیمه ای، توان بخشی و هر آنچه در حوزه خدمات است مورد ارزیابی و نظارت واقع خواهد شد.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران ابراز کرد: پنج حوزه خدمات در ۲۱ استان کشور در سال ۱۴۰۱برای استاندارد سازی خدمات ابلاغ شده که شامل آموزش مدارس ابتدایی، صنایع گردشگری، خدمات توانبخشی و خدمات پستی بوده و این اغاز استاندارد سازی در حوزه خدمات بوده که در سال‌های آینده گسترش پیدا می کند.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x