سلامت

فواید قهوه برای مردان چیست؟ +تاثیرات قهوه بر اندام های بدن مردان  

فواید قهوه برای مردان زیاد است؛ قهوه می تواند کافئین کافی به شما برساند و وضعیت سلامتی قلب و سایر اندام های حیاتی بدن را بهبود بخشد.

به گزارش پارت نیوز؛ احتمال زیاد شما هم صبح ها یک فنجان قهوه می خورید. اما آیا از فواید قهوه برای مردان  اطلاعی دارید؟ به لطف زنجیره های قهوه و فرهنگ قهوه، این نوشیدنی در همه جا وجود دارد.

حدود 10 میلیون تن دانه قهوه در سراسر جهان مصرف می شود، در حالی که فنلاند با مصرف سالانه 12 کیلوگرم رتبه اول را از نظر سرانه مصرف قهوه دارد. در طول قرنطینه سال گذشته، عاشقان قهوه با طعم‌های جدید، برشته کردن، و تکنیک‌های دم‌آوری آزمایش کردند.

اکنون بسیاری از آنها در بازگشت به دفتر از کافه های فضای باز لذت می برند یا با ماشین های محل کار بسنده می کنند. در حالی که مصرف زیاد هر چیزی ایده خوبی نیست، نوشیدن قهوه ممکن است یکی از معدود فعالیت های معمولی باشد که در واقع برای ما خوب است. برای مردان، مصرف قهوه می تواند از راه های مختلفی کمک کند. در اینجا برخی از فواید سلامتی قهوه برای مردان آورده شده است.

نظر جامعه پزشکی در خصوص فواید قهوه برای مردان

جامعه پزشکی به ندرت به اندازه قهوه چرخش 180 درجه ای را انجام داده است. در اواخر قرن بیستم، هیچ داستانی در مورد فواید مصرف قهوه وجود نداشت. حتی تصور می شد که احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

مشخص شد که بیشتر داستان‌های مرتبط با قهوه با خطرات سلامتی به مطالعات ناقصی که اغلب از نظر دامنه محدود بودند، متکی بودند. امروزه بررسی‌های گسترده‌تر نشان می‌دهد که فواید قهوه برای مردان بسیار زیاد است.

مردی در حال خوردن قهوه قهوه ممکن است منشاء خود را مدیون یک گله دار بز اتیوپیایی باشد. او متوجه شد که هر وقت حیواناتش توت های درخت خاصی را می خوردند، تمام شب را بیدار می ماندند. او که کنجکاو شده بود، مقداری توت برای راهبی در همان حوالی آورد که برای خودش دم کرده بود.

بعد از نوشیدن قهوه بیدار ماندن در تا عصر چندان سخت نبود. طولی نکشید که قهوه به محبوبیت محلی تبدیل شد. بازرگانان اروپای غربی آن را به شهرهایی مانند پاریس و وین بازگرداندند، جایی که کافی‌شاپ‌ها به مراکز خلاقیت تبدیل شدند.

اگرچه چای نوشیدنی غالب برای بیشتر بریتانیای کبیر بود اما پس از اعتراض استعمارگران به مالیات با ریختن 342 صندوق برگ در بندر در طی «پارتی چای بوستون» در سال 1773، قهوه جایگزین آن شد.

کافئین یکی از مهمترین علل فواید قهوه برای مردان

برای مردان، قهوه باید جای افتخار باشد. این به این دلیل است که اگرچه مردان در قرن بیست و یکم عمر طولانی تری دارند، اما زودتر از زنان می میرند و از مشکلات سلامتی بیشتری رنج می برند.

قهوه یک ماده مخدر شگفت انگیز است و مانند الکل و آسپرین، کافئین نیز یک ماده مخدر است. با این حال، مصرف آن در حد اعتدال، می تواند به بسیاری از مشکلات کمک کند.

تاثیر قهوه بر سلامت کبد

سرطان کبد و سیروز اغلب در اثر مصرف بیش از حد الکل ایجاد می شود. لذت بردن از یک یا دو فنجان قهوه، مجوزی برای “نوشیدن تا زمانی که زمین بخورید” نیست.

با این حال، مطالعات نشان می دهد که می تواند سطح خون آنزیم های کبدی را کاهش دهد – و سطوح بالاتر این آنزیم ها اغلب نشان دهنده آسیب کبدی است که از فواید قهوه برای مردان است.

یک مطالعه در سال 2006 نشان داد که به ازای هر فنجان قهوه خطر سیروز کاهش می یابد. یک مطالعه جدیدتر تأیید کرد که نوشیدن قهوه باعث کاهش سطح آنزیم های کبدی می شود.

در واقع، آن مطالعه نشان داد که افرادی که قهوه می‌نوشند خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها را کاهش می‌دهند و عموماً نسبت به افرادی که نمی‌نوشند عمر طولانی‌تری دارند.

تاثیر خوردن قهوه بر ذهن و سلامت روان

نوشیدن قهوه ممکن است به سلامت روان شما نیز کمک کند. به طور مداوم با تمرکز و دقت مرتبط بوده است. به نظر می رسد، ممکن است به افسردگی نیز کمک کند.

دکتر آلن لویتون، محقق دانشگاه هاروارد، با بررسی مطالعاتی که در مجموع بیش از 300000 شرکت‌کننده را شامل می‌شد، به این نتیجه رسید که «شواهد نشان می‌دهد که افرادی که قهوه می‌نوشند نسبت به افرادی که قهوه نمی‌نوشند، به میزان قابل توجهی کمتر در معرض افسردگی قرار دارند.»

مردی در حال خوردن قهوه و خواندن کتاب در کافه

وی افزود: «به نظر می‌رسد که تأثیر آن بر سلامت روان مربوط به خواص ضد التهابی، ضد اکسیداتیو و تقویت‌کننده میکروبیوم آن است که همچنین با کاهش خطر ابتلا به سرطان‌ها و بیماری‌های مزمن در مصرف‌کنندگان قهوه مرتبط است». تحقیقات او نشان می دهد که نوشیدن منظم قهوه می تواند خطر ابتلا به افسردگی را تا یک سوم کاهش دهد که از فواید قهوه برای مردان است. در حالی که معمولاً تصور می‌شود که زنان بیشتر از مردان افسردگی را تجربه می‌کنند، مطالعات اخیر نشان می‌دهد که هر دو جنس به یک اندازه رنج می‌برند. با این حال، مردانی که اقدام به خودکشی می کنند در این تلاش موفق تر هستند.

قهوه همچنین می تواند به کاهش قدرت شناختی کمک کند. عشق فنلاند به این نوشیدنی به مطالعات پزشکی آن نیز تسری پیدا می‌کند – یک آزمایش فنلاندی در سال 2010 به این نتیجه رسید که وقتی افراد میانسال روزانه سه تا پنج فنجان قهوه می‌نوشند، خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل در آن‌ها با افزایش 65 درصد کاهش می‌یابد.

فواید قهوه برای قوای جنسی مردان و سلامت اندام تناسلی

قهوه نه تنها می تواند شما را در صبح به حرکت درآورد، بلکه نوشیدن روزانه آن ممکن است شما را از راه های دیگری نیز تحریک کند.

تاثیر قهوه بر قوای جنسی مردان

یک مطالعه اخیر نشان داد که مردانی که قهوه می‌نوشیدند، نسبت به کسانی که قهوه نمی‌نوشیدند، کمتر دچار اختلال نعوظ می‌شدند – که این خود یکی از فواید قهوه برای مردان  است. حتی وقتی برای وزن و سایر مشکلات سلامتی تنظیم می‌شدند. همچنین نشان داده شده است که خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد.

در نهایت، اگر اخبار سلامت را دنبال کنید، محبوبیت آنتی اکسیدان ها را می دانید – آن مولکول های بی باک که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و می توانند منجر به بیماری مزمن شوند. زغال اخته و شراب قرمز اغلب خوراکی هستند.

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x