گردشگری

معرفی آبشارهای استان گلستان + عکس و آدرس

استان گلستان یکی از استان‌های شمالی ایران است آبشارهای بسیار زیادی دارد. در ادامه به معرفی آبشارهای استان گلستان خواهیم پرداخت.

به گزارش پارت نیوز؛ مرکز این استان شهر گرگان می‌باشد. بسیاری از آبشارهای استان گلستان در این شهر واقع‌شده‌اند. به‌طورکلی طبیعت بکر و جاذبه‌های گردشگری در استان گلستان بسیار زیاد است و شما می‌توانید برنامه یک سفر به‌یادماندنی را در این استان برنامه‌ریزی کنید.

آبشار کبودوال

آبشار کبودال استان گلستان - آبشارهای استان گلستان

آبشار کبودوال یکی دیگر از آبشارهای استان گلستان است که با پیاده‌روی که خیلی هم زیاد نیست می‌توان به آن رسید. این آبشار در چهار کیلومتری جنوب شهرستان علی‌آباد کتول و در عمق دره‌ای از جنگل‌های انبوه قرار دارد. کبودوال که تنها آبشار تمام خزه‌ای دنیا به شمار می‌رود، از چشمه‌های جنوبی ارتفاعات تشکیل‌شده و دارای آبی زلال، شفاف و قابل آشامیدن است.

آبشارکبودال یکی از مهمترین مکان های تفریحی با گونه های گیاهی متنوع و فراوان است. این آبشار در فصول بهار و تابستان، محل تفریح انبوه زیادی از مردم منطقه و گردشگران و طبیعت دوستان است.

آدرس آبشار کبودال

این آبشار در چهار کیلومتری جنوب شهرستان علی‌آباد کتول و در عمق دره‌ای از جنگل‌های انبوه واقع شده است.

آبشار لوه

آبشارهای استان گلستان - لوه

یکی دیگر از آبشارهای استان گلستان لوه است.اولین آبشاری که توانسته نام خودش را در بین آبشارهای بزرگ کشور مطرح کند، لوه است. آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان – مشهد و در کنار روستایی به همین نام و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده است. این آبشار در فاصله ۱۴ کیلومتری غرب پارک ملی گلستان و در جنوب روستای لوه در شهر گالیکش قرار دارد و مجموعه آبشارهایی به همین نام نیز در اطراف آن است.

از تقاطع راه اصلی تا این آبشارها نزدیک به ۵ کیلومتر فاصله است. مجموعه آبشارهای لوه از چندین آبشار کوچک و بزرگ به‌صورت پلکانی تشکیل شده که هرکدام آن‌ها، حوضچه‌هایی را تشکیل داده‌اند. ارتفاع یکی از آبشارها به ۱۵ متر می‌رسد. هم‌جواری این آبشار با پارک ملی گلستان و شاهراه تهران- مشهد، در کنار طبیعت زیبا و هوای لطیف آن، ارزش جهانگردی ویژه‌ای به آن بخشیده است.

آبشار لوه در امتداد یک شیب پلکانی به‌صورت طبیعی از صخره‌ها فرومی‌ریزد و دارای پنج طبقه است که در داخل دره‌ای به عمق ۳۵ متر و پوشیده از درختان جنگلی از قبیل ممرز، افرا و توسکا واقع شده و در فصول بهار و تابستان، محیط زیبایی برای استراحت مشتاقان طبیعت فراهم می‌کند.

آبشار لوه و آبشار کوه سنگی که در فاصله دو کیلومتری جنوب روستای لوه و در ۲۴ کیلومتری شرق گالیکش واقع‌شده‌اند، در صورت توجه و سرمایه‌گذاری می‌توانند از مناطق خوب گردشگری استان گلستان باشند.

آدرس آبشار لوه

آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان – مشهد واقع شده است.

آبشار گلستان

آبشار گلستان

یکی دیگر از آبشارهای استان گلستان که دیدنش خالی از لطف نیست، آبشار گلستان است. این آبشار در بالادست گردشگاه پارک ملی گلستان واقع شده است. ارتفاع آبشار حدود ۱۹.۵ متر و دارای آب همیشگی است. اگر زائر امام رضا(ع) هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از این آبشار دیدن نمایید.

این آبشار در محور اصلی مشهد- تهران قرار دارد و دسترسی به آن راحت است. تجربه ساعاتی فرح بخش در کنار این آبشار می‌تواند خستگی مسیر راه را کم کند.

آدرس آبشار گلستان

این آبار در محور اصلی مشهد- تهران، بالادست گردشگاه پارک ملی گلستان واقع شده است.

آبشار زیارت

آبشار زیارت گرگان

یکی دیگر از آبشارهای استان گلستان آبشار زیارت است. آبشار زیارت در ۱۸ کیلومتری شهر گرگان و در ۵ کیلومتری جنوب روستای زیارت واقع شده است. آبشار زیارت در مسیر یکی از شعبات فرعی رودخانه خاصه رود قرار دارد. این رود از ارتفاع حدود ۱۶ متری به داخل حوضچه‌ای می‌ریزد. این آبشار در فصول بهار و تابستان، محل بازدید و گردش مردم منطقه و سایر مسافران از تمام نقاط کشور است.

راه دسترسی به این آبشار، از داخل روستای زیارت به سمت جنوب است و تا فاصله ۱۰۰ متری آبشار، راه ماشین رو نیز ایجاد شده است.

آدرس آبشار زیارت

آبشار زیارت در ۱۸ کیلومتری شهر گرگان و در ۵ کیلومتری جنوب روستای زیارت واقع شده است.

آبشار رنگو

آبشار رنگو

یکی دیگر از آبشارهای استان گلستان رنگو است. آبشار رنگو در ۶ کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان واقع شده است. این آبشار که بستری نیم دایره‌ای شکل دارد، شامل یک محل ریزش اصلی و چند محل ریزش فرعی است و حدود ۷ متر ارتفاع دارد.

جنگل رنگو دارای گرمابه قدیمی، امامزاده ابراهیم است و از لحاظ طبیعی، دارای طبیعت زیبا اطراف آبشار و دره‌های مسیر رودخانه‌های منطقه است. همچنین حدود ۵ ساعت پیاده‌روی در امتداد دره و رودخانه آبشار رنگو خودنمایی می‌کند. این منطقه از مسیر پارک جنگلی و روستای توشن در ۵ کیلومتری جنوب گرگان قابل‌دسترسی است.

آدرس آبشار رنگو

آبشار رنگو که یکی از آبشارهای استان گلستان است در 6 کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان واقع شده است.

غار و آبشارهای شیرآباد

آبشار شیرآباد - آبشارهای استان گلستان

مجموعه غار و آبشارهای شیرآباد به‌عنوان یک اثر طبیعی ملی، به سازمان حفاظت محیط زیست معرفی‌شده است. غار و آبشار‌های شیرآباد در شهرستان رامیان و در نزدیکی شهر خان ببین واقع شده‌اند.

از خان‌ببین به روستای شیرآباد حدود ۵ کیلومتر به سمت جنوب راه می‌باشد. بعد از روستای شیرآباد و گذشت سه کیلومتر از جاده آسفالته، راه مالرویی وجود دارد که به سمت آبشارها پیش می‌رود. آبشار اول ۲۵ متر ارتفاع و ۸۱ متر عمق و آبشار دوم آن ۱۲ متر ارتفاع و ۸۰ متر عمق دارد و به عنوان و عروس آبشارهای منطقه نیز شناخته می‌شود. آبشار‌های شیرآباد همه ساله تعداد بی‌شماری از مسافران و علاقه‌مندان طبیعت را به سوی خود جذب می‌کنند.

آدرس غار و آبشارهای شیرآباد

این آبشار در شهرستان رامیان و در نزدیکی شهر خان‌ببین واقع شده است.

آبشار باران کوه

آبشار باران کوه گلستان

در میان آبشارهای استان گلستان، باران کوه یکی از زیباترین مکان‌های استان گلستان است که به علت مسیر طولانی پیاده‌روی و دسترسی سخت‌تر، همچنان بکر و دست‌نخورده باقی‌مانده است.

باران کوه در ارتفاعات جنگل شصت کلا واقع است. مسیر آبشار باران کوه تا اولین رودخانه را می‌شود با ماشین رفت. هر چند جاده خاکی و ناهموار است؛ اما بهتر است این مسیر را با ماشین طی کنید؛ چرا که بعد از رودخانه چیزی در حدود دو و نیم الی سه ساعت پیاده‌روی دارد. همین پیاده‌روی طولانی و دور بودن مسیر باعث می‌شود خیلی‌ها نتوانند از این آبشار دیدن کنند. برای رفتن به این آبشار، حضور راه بلد محلی را توصیه می‌کنیم.

این آبشار به عقیده خیلی‌ها یکی از زیباترین آبشارهای استان است. درحدود ۱۸ ‎کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان و در حاشیه رودخانه شصت کلاه واقع‌شده است. این منطقه با وجود ریزش مداوم قطرات آب و صخره‌های سبز، یکی از مناظر جالب استان گلستان است. ریزش مداوم آب به‌صورت قطرات ریزودرشت شبیه باران از بالای صخره‌های پوشیده از خزه، وجه تسمیه باران کوه است.

آدرس آبشار باران کوه

آبشار باران کوه در ۱۸ ‎کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان و در حاشیه رودخانه شصت کلاه واقع شده است.

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x