مد

15 مدل زنجیر طلا معروف که دل هر خانمی را می برد!

استفاده از یک زنجیر طلا زیبا و مناسب می تواند زیبایی ظاهری شما را دوچندان کند.

به گزارش پارت نیوز؛ انتخاب یک زنجیر طلا به دلیل تنوع زیاد از نظر ضخامت و طول زنجیر کار دشواری است بنابراین ما قصد داریم در این مقاله به معرفی 15مدل مختلف زنجیرهای معروف طلا بپردازیم تا بتوانید با آگاهی بیشتر برای خرید اقدام کنید.

انواع زنجیر طلا

در ادامه به معرفی انواع زنجیرهای طلا معروف که در دنیا طرفداران بسیاری دارند خواهیم پرداخت. این نوع زنجیرها در بین نوجوانان و جوانان طرفداران زیادی دارند و بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

زنجیر طلا طنابی (Rope chain)

زنجیر طلای طنابی

زنجیر طنابی طلا یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین زنجیرها در سراسر جهان است. این نوع زنجیر دارای قطعات یا پیوندهای فلزی است که در اطراف یکدیگر پیچیده شده‌اند تا ظاهری طناب مانند را القا کنند. همچنین این نوع زنجیر ظاهری بافت‌دار دارد و نحوه پیچاندن فلز آن به صورتی است که نور را منعکس می‌سازد و باعث می‌شود که براق به نظر برسد. علاوه بر این، این زنجیرها بادوام و محکم هستند. حتی اگر نوع باریک این زنجیر را ترجیح می‌دهید، این زنجیر می‌تواند برای مدت طولانی برای شما دوام بیاورد.

زنجیر طنابی به‌تنهایی یا همراه با یک آویز، زیبا به نظر می‌رسد. همچنین این نوع از زنجیر یک زنجیر گردنبند عالی و کامل است که می‌توانید از آن به‌عنوان بخشی از ست جواهرات خود استفاده کنید. درحالی‌که وقوع این امر بعید است که این نوع زنجیر بشکند اما اگر چنین اتفاقی افتاد، شما خود به‌تنهایی قادر به تعمیر آن نیستید باید آن را به تعمیرگاه طلا و جواهری ببرید.

زنجیر مارینر (Mariner chain)

Mariner chain زنجیر مارینر

این نوع حلقه زنجیر از زنجیرهایی که ملوانان برای کارهای دریایی خود استفاده می‌کنند، الهام گرفته شده است. این طرح از زنجیر شبیه به لنگرهای متصل شده به قایق است.در ساخت این زنجیرها از بیضی‌هایی استفاده شده است که توسط یک میله که از وسط هر بیضی می‌گذرد به هم متصل شده‌اند.

این امر باعث پیوند قوی بین بیضی‌ها می‌شود. این نوع زنجیر به‌عنوان گردنبند عالی است که به‌تنهایی پوشیده شود. همچنین از جمله نکات مثبت زنجیر طلا مارینر این است که در صورت پاره شدن می‌توان آن را به‌راحتی تعمیر نمود.
زنجیر مارینر ضخیم‌تر در بین مردان مجبوبیت بیشتری دارد، این در حالی است که نمونه‌های نازک‌تر آن برای زنان محبوب‌تر هست.

زنجیر توپی (Ball chain) یا مهره ای

 زنجیر توپی Ball chain

به زنجیرهای توپی (Ball chain) زنجیر مهره‌ای نیز می‌گویند. این نوع از زنجیر از یک سری از مهره‌ها تشکیل شده است که با اتصال به هم زنجیره‌ای ایجاد می‌کنند. در برخی از این نوع زنجیرهای طلا، هر مهره به دیگری نزدیک است اما در برخی دیگر، یک فاصله بین آن‌ها وجود دارد. برای اتصال هر مهره به زنجیر از میله‌های فلزی استفاده می‌شود. بسیاری معتقدند که زنجیر طلا توپی وقتی به‌تنهایی استفاده می‌شوند، زیبا به نظر نمی‌رسند و بهتر است با یک آویز یا یک شیء جانبی پوشیده شوند تا زیباتر به نظر برسند.

این نوع زنجیرها خیلی قوی نیستند و ممکن است بسیار راحت‌تر از آنچه انتظار می‌رود پاره شوند. اگر زنجیرهای توپی خراب شوند، تعمیر آن‌ها آسان نیست. بیشتر اوقات، این نوع زنجیرها از فلزات ارزان ساخته می‌شوند. توپ‌های روی این زنجیرهای مهره‌ای را می‌توان در اندازه‌های مختلف یافت. اندازه آن‌ها به میلی‌متر بیان می‌شود. زنجیر توپی اغلب با انواع آویزهای جانبی ارزان پوشیده می‌شود. همچنین رنگ این نوع زنجیرها اغلب نقره‌ای است.

زنجیر طلا کورب (Curb chain)

 زنجیر کورب Curb chain

زنجیر کورب از یک طراحی کلاسیک و جاودانه برخوردار است. این یک زنجیره اساسی است که از پیوندهایی ساخته شده است که همه یک اندازه هستند و به هم متصل شده‌اند. پیوندهای این زنجیر می‌توانند بیضی‌شکل یا گرد باشند. این پیوندها پس از اینکه به هم قفل شدند به‌صورت مسطح به نظر می‌آیند. در نگاه اول این زنجیر سنگین به نظر می‌آید. در نهایت به دلیل درشت بودن این نوع از زنجیرها، آن‌ها برای مردان جذاب هستند.

نسخه نازک‌تر زنجیر طلا کورب نیز در دسترس است که توسط زنان به دلیل ظریف‌تر بودن آن مورداستفاده قرار می‌گیرد. پیوند این نوع زنجیر محکم و بادوام است بنابراین مراقبت از آن آسان است. در نتیجه، در صورت خراب شدن زنجیر کورب تعمیر آن نیز آسان است. یک زنجیر کورب می‌تواند به‌تنهایی یا با یک آویز استفاده شود. همچنین این نوع از زنجیر برای آویزهای سنگین و بزرگ ایده آل است. در ادامه این مقاله با انواع زنجیر بیشتری آشنا خواهید شد.

زنجیر طلا جعبه ای (Box Chain)

زنجیر جعبه ای

زنجیرهای جعبه‌ای از حلقه‌های گرد و بیضی معمولی گردنبند فاصله می‌گیرند. همان‌طور که از نام این زنجیر پیداست، پیوندها در این زنجیر مربع شکل هستند و به‌گونه‌ای به هم متصل می‌شوند که شبیه یک جعبه شود. اتصال پیوندها به هم یک زنجیر پیوسته ایجاد می‌کند که به‌صورت صاف روان شده است. شکل جعبه‌ای زنجیر سبب دوام و پایداری آن می شود. همچنین این نوع زنجیر را می‌توان در عرض‌های مختلف پیدا نمود. زنجیر جعبه‌ای یک سبک محبوب از زنجیر برای مردان و زنان است.

به‌طور معمول، نسخه‌های عریض‌تر زنجیر طلا جعبه‌ای موردتوجه مردان قرار می‌گیرد. شما می‌توانید این زنجیرها را در طول‌های مختلف خریداری کرده و با لباستان ست کنید. استفاده از زنجیر جعبه‌ای به‌تنهایی عالی است اما می‌توان به همراه آن از یک آویز استفاده نیز نمود. آویزها روی زنجیر جعبه‌ای قرار می‌گیرند و به این ترتیب یک جفت عالی ایجاد می‌کنند. این نوع زنجیر مقاوم است اما ممکن است گاهی اوقات پاره نیز شود. اگر خراب شد، تعمیر آن آسان است. هنگامی‌که در زنجیر جعبه‌ای پیوندی شکسته شود می‌توان آن را از زنجیر بدون تأثیر بر ظاهر آن حذف نمود.

زنجیر فیگارو (Figaro Chain)

زنجیر فیگارو

زنجیر فیگارو طلا یکی دیگر از زنجیرهای کلاسیک است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از آن استفاده کنند. تاریخچه استفاده از این زنجیر از ایتالیا سرچشمه گرفته است اما در سراسر جهان از آن استفاده می‌شود. این نوع زنجیر طلا بسیار ساده است. الگوی زنجیر فیگارو پیوند دو یا سه حلقه گرد و به دنبال آن پیوند یک حلقه بیضی‌شکل بلند است.

این پیوندها صاف هستند و می‌توانند به‌تنهایی یا با یک آویز استفاده شوند. زنجیر فیگارو را هم مردان و هم زنان می‌پوشند. این زنجیر قوی و بادوام است اما ممکن است بشکند. در این صورت، تعمیر آن بسیار آسان است اما پیوند آن را نمی‌توان حذف کرد زیرا الگو را مختل می‌سازد.

زنجیر طلا ماری (Snake Chain)

زنجیر ماری

زنجیر ماری طلا دارای طراحی منحصربه‌فردی است و نام خود را از نحوه انعطاف‌پذیری حرکت زنجیر گرفته است. این نام به این دلیل گرفته شده است که زنجیر حرکت مار را تقلید می‌سازد.این زنجیر دارای تعداد زیادی حلقه، صفحات یا نوارهای کوچک است که خیلی نزدیک به یکدیگر متصل شده‌اند و چشم غیرمسلح نمی‌تواند آن‌ها را ببیند.

این اتصال محکم و کیپ به زنجیر ظاهر براقی می‌بخشد. هیچ بافتی برای این زنجیر وجود ندارد بنابراین این زنجیر کاملاً صاف به نظر می‌رسد. اتصال محکم زنجیر آن را بسیار محکم می‌کند و احتمال شکستن آن کمتر می‌شود. زنجیر ماری را می‌توان به‌تنهایی یا با یک آویز پوشید. در هر صورت این زنجیر خیره‌کننده به نظر می‌رسد.

زنجیر طلا گندمی (Wheat Chain)

زنجیر طلای گندمی

زنجیر گندمی طلا به‌عنوان زنجیر Spiga نیز نامیده می‌شود. این زنجیر از پیوندهای بیضی‌شکلی برخوردار است که به هم پیچیده شده و شبیه طناب بافته‌ شده‌اند. طراحی این زنجیر یک زنجیر متقارن ایجاد می‌کند که پیوندها در همه جهت آن حرکت می‌کنند. این زنجیرطلا بافت زیادی دارد.

اغلب این زنجیر های خاص شبیه ساقه‌های گندم هستند، از این رو نام آن‌ها را گرفته‌اند. طراحی مناسب به این زنجیر حس محکم و بادوامی می‌بخشد اما آن را نیز کمی سفت می‌سازد. زنجیر گندمی را می‌توان به‌تنهایی یا با آویز پوشید. این زنجیر دوام لازم را خواهد داشت اما در صورت پاره شدن آن، تعمیر آن آسان نیست.

زنجیر طلا ماهی (Herringbone Chain)

زنجیر طلا هرینگبون

یک زنجیر ماهی یا هرینگبون طلا از تعداد زیادی از قطعات صاف و نازک فلزی ایجاد شده است. هر یک از قسمت‌های این زنجیر در وسط خم شده‌اند تا طرح ماهی را ایجاد کنند. در برخی از زنجیرها به خصوص این نوع زنجیرها ممکن است شما مجبور شوید برای دیدن طرح آن به‌دقت به آن نگاه کنید.

این زنجیر توپر به نظر می‌رسد و انعطاف‌پذیری زیادی برای آن وجود ندارد. این زنجیر ماهی ظاهر مدرن و زیبایی دارد که برای استفاده در هرزمانی ایده آل است. زن یا مرد می‌توانند از زنجیر ماهی استفاده کنند. پوشیدن این زنجیر به‌تنهایی عالی است اما به همراه یک آویز، ایده آل است.

بیشتر اوقات این زنجیر دارای یک بست خرچنگی برای افزایش دوام و استحکام آن است. زنجیر ماهی در عرض‌ها و طول‌های مختلفی وجود دارد. زنجیر ماهی ظاهری جلا دارد که آن را هم برای مردان و هم برای زنان جذاب می‌سازد. اگر این زنجیر خراب شود، تعمیر آن آسان نیست. این زنجیرها همچنین می‌توانند پیچ‌خورده و خم شوند که این امر بر ظاهر زنجیر تأثیر می‌گذارد.

زنجیر طلا رولو (Rollo Chain)

زنجیر طلا رولو

زنجیر رولو دارای یک سری پیوندهای گرد است که به هم متصل شده‌اند. هر پیوند 180 درجه چرخانده شده است تا ظاهری منحصربه‌فرد به این زنجیر ببخشد. طرح زنجیر رولو به زنجیر کابلی نزدیک است با این تفاوت که این پیوندها متقارن و گرد هستند.

قفل شدن پیوندهای این زنجیر طلا به هم آن را به یک زنجیر قوی با ظاهری متفاوت تبدیل می‌سازد. زنجیر رولو در عرض و طول‌های مختلف موجود است. مردان نسبت به زنجیرهای ضخیم‌تر تمایل بیشتری دارند اما نسخه کوچک‌تر زنجیر رولو یک انتخاب محبوب برای زنان است. این نوع زنجیر یک زنجیر قوی است که در صورت پاره شدن به‌راحتی تعمیر می‌شود. به نظر می‌رسد بهتر است زنجیر رولو را با یک آویز استفاده نمود. این زنجیر ظاهری منحصربه‌فرد دارد.

زنجیر امگا (Omega Chain)

زنجیر امگا

زنجیر امگا که حلقه امگا نیز نامیده می شود، شکل بسیار خاصی از گردنبند است، زیرا مانند زنجیرهای دیگر ساخته نمی شود و همچنین ظاهری کاملاً متفاوت دارد. این جواهرات پیوندهای معمولی زنجیر را ندارد که برای ایجاد ظاهر کلی به هم متصل می شوند.

زنجیر طلا چوکر

زنجیر امگا شبیه به زنجیر ماهی است زیرا دارای بخش‌های فلزی است که صاف و متصل به هم هستند. این زنجیرها اغلب به‌عنوان چوکر استفاده می‌شوند و فوق‌العاده شیک هستند.

زنجیر امگا معمولاً در طول 16 اینچ و 20 اینچ یافت می‌شود. بیشتر اوقات زنان از زنجیرهای امگا استفاده می‌کنند. این نوع زنجیرها معمولاً به‌تنهایی پوشیده می‌شوند اما می‌توان آن‌ها را با یک آویز پوشید. این آویزها باید کشویی باشند تا بتوانند آزادانه بر روی طرح خاص یک زنجیر امگا حرکت کنند.

زنجیرهای امگا می‌توانند پیچ بخورند و خم شوند اما بادوام‌ترین آن‌ها در صورت پیچ‌خوردگی ممکن است آسیب ببینند. شما نمی‌توانید با این زنجیر بخوابید زیرا پیچ‌خورده می‌شود. اگر زنجیر امگا آسیب ببیند ممکن است بتوان آن را ترمیم کرد. توانایی ترمیم زنجیر بستگی به میزان قابل‌توجه آسیب آن دارد. باید مراقب این نوع گردنبندهای زنجیری باشید.

زنجیر بیزانس (Byzantine Chain)

زنجیر بیزانس

زنجیر طلا بیزانس دارای سابقه ای طولانی و قدمت چند دهه است. این زنجیر همه کاره است، می توان آن را با یک لباس غیر رسمی استفاده کرد یا می توان از آن در مجالس بسیار رسمی استفاده کرد. در طول سال‌ها زنجیره‌های ساده بیزانسی به انواع جدیدی مانند میلانو ارتقا یافته است

زنجیر بیزانس یکی از پیچیده‌ترین زنجیرهایی است که می‌توانید پیدا کنید. زنجیر بیزانس دارای پیوندهای دایره‌ای یا بیضی‌شکل یا است که در یک طرح چندبعدی در هم تنیده شده‌اند.همچنین زنجیر بیزانس دارای بافت بسیار زیادی است و پیوندهای این زنجیر طلا در جهت متناوب چپ به راست تغییر می‌کند. در این زنجیر یک حلقه زنجیر از چهار حلقه دیگر عبور می‌کند. الگوی زنجیر بیزانس متمایز است و شبیه هیچ زنجیری نیست.

این نوع زنجیر یک زنجیر محکم و بادوام است. استفاده از این زنجیر با آویز زیبا به نظر نمی‌رسد و بهتر است به‌تنهایی استفاده شود. اگر این زنجیر خراب شد، نمی‌توانید آن را تعمیر کنید. شما باید برای تعمیر این زنجیر آن را به یک جواهرسازی ببرید. اگر شما به دنبال چیز جدیدی برای افزودن به ست جواهرات خود هستید، این زنجیر بهترین انتخاب برای شما است.

زنجیر طلا گوچی (Gucci Chain)

زنجیر گوچی

فریب نام این زنجیر را نخورید. این توسط گوچی ساخته نشده است. گوچی جواهرات می‌سازد اما این زنجیر بخشی از مجموعه جواهرات او نیست. زنجیر گوچی شبیه زنجیر لنگر است با این تفاوت که این حلقه‌ها گرد هستند و بیضی نیستند. هر پیوند در زنجیر گوچی دارای یک سوراخ گرد در دو طرف آن است و میله‌ای در وسط آن نیز قرار دارد. هر پیوند به پیوند دیگر از هر دو طرف متصل می‌شود. هیچ سیم فلزی یا پینی وجود ندارد که پیوندها را به هم متصل کند زیرا آن‌ها به هم متصل هستند.

زنجیر گوچی یک نوع زنجیر محبوب است که می‌توان آن را به‌تنهایی یا با یک آویز استفاده نمود. زنجیرهای نازک‌تر این نوع با آویز بهتر به نظر می‌رسند.

زنجیر طلا برش الماسی (Diamond Cut Chain)

 زنجیر طلا الماسی Diamond Cut Chain

زنجیر برش الماس یک سبک زنجیر منحصربه‌فرد نیست و به هیچ‌ وجه شامل الماس نمی‌شود بنابراین فریب نخورید. این بدان معناست که این زنجیرها به‌صورت یک شیار بریده‌شده روی فلز معمولاً با اسکنه به وجود می‌آیند. این روش راهی است که به کمک آن می‌توانید جواهرات را درخشان کرده و بدون اینکه الماس به زنجیر اضافه کنید حسابی بدرخشند. برخی از افراد از ظاهر زنجیر برش الماسی لذت می‌برند.

پرفروش ترین زنجیرهای ضخیم کدام است؟

زنجیر کورب یا همان زنجیرهای کارتیه هست که با اجرت مناسبی که دارد، طرفداران بسیاری دارد و عامه پسند است.

محکم ترین و قوی ترین زنجیر طلا کدام است؟

زنجیر های کارتیه کلاسیک که وزن بالایی دارند بسیار مقاوم هستند. برخلاف چیزی که می پندارید زنجیرهای ونیزی، در صورت کشیده شدن می توانند به راحتی پاره شوند.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی 15 نوع از زنجیرهای طلا معروفی که در بازار وجود دارند پرداختیم. در انتخاب زنجیر علاوه بر طرح و زیبایی که تقریبا همه به آن توجه دارند می توانید باید به بودجه و مقاوت زنجیر نیز توجه ویژه ای داشته باشد.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x