موفقیتپیشرفت شخصی

30 ویژگی زنان موفق که هر خانمی را جذاب و متمایز می کند!

رازهای بسیاری برای جذابیت وجود دارد. در ادامه به 30 ویژگی زنان موفق که سبب جذابیت و متمایز بودن شما می شود خواهیم پرداخت.

به گزارش پارت نیوز؛ زنان موفق چه ویژگی هایی دارند؟ اصلی‌ ترین موارد ویژگی زنان موفق هدفمندی، صبر، قدرت، اگر ویژگی زنان موفق را در خود تقویت کنید، قطعا به یک زن موفق و کاریزماتیک تبدیل خواهید شد.

معرفی ویژگی زنان موفق

نام زنان در حوزه‌های مختلف (کارآفرینی و حوزه‌های علمی، ورزشی، سیاسی و…) می‌درخشد. در بین افراد موفق جهان، نام زنانی به چشم می‌خورد که با پشت سر گذاشتن موانع مختلف چون تبعیض‌های اجتماعی و وظایف مادری و خانوادگی توانسته‌اند پله‌های ترقی را بالا بروند و به موفقیت‌های قابل توجهی دست پیدا کنند. در ادامه به ویژگی هایی که سبب موفقیت زنان در عرصه های گوناگون می شود خواهیم پرداخت.

1. مثبت‌اندیش‌اند

وقتی یک زن مثبت اندیش در محل کار حضور دارد، انرژی منفی در فضا وجود ندارد داشتن نگرش مثبت به شما کمک می کند تا خیالات و ایده های خود را محقق کنید و زنان موفق از این ویژگی بهره مند شوند. زنان موفق با نگرش و تفکر مثبت، در هر شرایطی بر مشکلات و چالش ها غلبه می کنند.

30 ویژگی زنان موفق

2. ترسی از موانع پیش رو ندارند

زنانی که در زندگی شخصی و اجتماعی خود تلاش مداوم دارند، همان‌هایی‌اند که از قدرت درونی فوق‌العاده‌ای برخوردارند، از موانع نمی‌ترسند و از چالش‌های پیش رو به نفع خود استفاده می‌کنند.

به عقیده‌ی هلن کلر، شخصیت انسان در آسانی و آرامش پرورش نمی‌یابد، بلکه سختی‌ها و موانع‌اند که روح را تقویت کرده و موفقیت به‌دست می‌آید. یک زن موفق این باور را خیلی خوب درک می‌کند.

3. افکار قدرتمندی دارند

داشتن ذهن و افکار قوی به معنای متکبر بودن نیست بلکه زنانی که ذهن قدرتمند دارند اعتماد به نفس بالایی از خود نشان می‌دهند، تصویر ذهنی سالمی از خود داشته و مسئولیت‌های زندگی را تمام و کمال می‌پذیرند.

4. بسیار رئوف‌اند

یک ویژگی زنان موفق که بسیار قابل توجه است مهربانی آنها می باشد. رأفت و خوش‌قلبی از خصوصیات بارز زنان موفق است که با تکیه بر آن توانسته‌اند تغییرات مثبتی در زندگی دیگران به‌وجود آورند. زنان موفق باور دارند کمک کردن هم روی پیشرفت دیگران تاثیر می‌گذارد و هم به رشد شخصی و درونی آن‌ها کمک خواهد کرد.

5. صداقت زیادی دارند

زنان موفق می‌دانند در مسیر رسیدن به اهداف و خواسته‌هایشان نیاز نیست دیگران را قربانی کنند. آن‌ها هیچ وقت برای پیشرفت خود پا روی دیگران نمی‌گذارند و از آن‌ها سوء استفاده نمی‌کنند.

صداقت یکی از خصوصیات اصلی زنان موفق است، این همان چیزی است که برای آن‌ها ارزش بیشتری از ثروت داشته و رفتارشان طوری است که دیگران در اعتماد کردن به آن‌ها دچار هیچ شک و شبهه‌ای نمی‌شوند.

6. به تعادل پای‌بندند

زندگی انسان‌ها از چهار‌ بخش «خانواده و دوستان»، «سلامت»، «ثروت» و «روح» تشکیل می‌شود. تعادل نیازمند تفکر روشن با چاشنی تخیل و خوش‌بینی است و برای رسیدن به کمال باید میان این بخش‌ها تعادل ایجاد کرد. زنان موفق به ایجاد تعادل در زندگی‌شان اهمیت می‌دهند و در صورت مشاهده کمی عدم تعادل در هر یک از این بخش‌ها به سرعت به آن رسیدگی می‌کنند.

7. اهداف روشنی دارند

تعیین هدف از عادات برجسته‌‌ی زنان موفق است. زنان موفق اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت مشخصی دارند، زمان رسیدن به آن‌ها را مشخص کرده و به اهداف‌شان متعهدند.

زنان موفق به طور پیوسته اهداف و میزان پیشرفت خود را می‌سنجند و برای هر موفقیتی به خودشان پاداش می‌دهند.
آن‌ها اهداف خود را باور کرده و رسیدن به اهداف برایشان ارزشمند است زیرا تنها باور به هدف است که به انسان انگیزه تلاش می‌دهد.

8. به نیازهای جامعه توجه می‌کنند

زنان موفق بسیار تیزبین‌اند و با رصد کردن نیازهای جامعه سعی می‌کنند از آن‌ها به عنوان فرصتی برای پیشرفت در حوزه کسب و کار استفاده کنند.

ویژگی زنان موفق

9. الگوی خوبی برای دیگرانند

زنان موفق الگو و الهام‌بخش دیگرانند و اطرافیان‌شان می‌توانند با دقت در عادات و رفتارهای آن‌ها در آینده به زنان و مردان موفقی تبدیل شوند.

10. روی گام‌های بعدی خود تمرکز دارند

زنان موفق همواره روی قدم بعدی تمرکز می‌کنند، زیرا به این باور رسیده‌اند سخت‌ترین مرحله رسیدن به اهداف دقیقا آخرین گام‌های مسیر است زیرا اغلب افراد شکست‌خورده در لحظات آخر دست از تلاش کشیده‌اند. این در حالیست که زنان موفق در مراحل پایانی هم‌چنان روی گام بعدی تمرکز کرده و در شرایطی که افراد دچار تردید می‌شوند به مسیر خود ادامه می‌دهند.

11. جاه‌طلب‌اند؛ ویژگی زنان موفق

زنان موفق تنها به دنبال بهترین بودن در حوزه‌ی شرکت یا شهر خود نیستند بلکه به افق‌های دورتری می‌اندیشند و تلاش می‌کنند در سطح کشوری و بین‌المللی نیز به دست‌آوردهای خوبی دست یابند. زنان موفق جاه‌طلبند و همواره به ایجاد تغییر در جهان فکر می‌کنند.

12. از اتلاف وقت اجتناب می‌کنند

زنان موفق از تمام ساعات شبانه‌روز خود استفاده می‌کنند و برای هر لحظه‌شان برنامه‌ریزی دارند. اگر بخواهید با یک زن موفق ملاقاتی داشته باشید، باید از او وقت بگیرید و از قبل با او هماهنگ کنید. زنان موفق هرگز وقت خود را با خواندن ایمیل‌های غیرکاری، مکالمات تلفنی طولانی و کارهای این‌چنینی هدر نمی‌دهند.

13. همواره به دنبال یادگیری‌اند

زنان موفق به دنبال یادگیری مهارت‌‌های جدید و افزایش دانش خود اند و هرگز در یک حوزه درجا نمی‌زنند. یادگیری دائمی نقش موثری در موفقیت ما دارد.

14. تکیه‌گاهی قوی دارند

افراد موفق حامیان خوبی دارند و اغلب دوست، همکار یا عضوی در خانواده دارند که از تصمیمات و دست‌آوردهای آن‌ها حمایت کرده و در مواقع لزوم به کمک‌شان می‌شتابند.

15. باور دارند موفقیت بدون شکست ممکن نیست

یک ویژگی زنان موفق که سبب متمایز شدن آن ها می شود این است که شکست را می پذیرند. زنان موفق از شکست‌های خود برای رسیدن به موفقیت استفاده می‌کنند و از تمام شکست‌های زندگی درس می‌گیرند.

16. سخت‌کوش هستند

زنان موفق به این درک رسیده‌اند که موفقیت یک شبه به‌دست نمی‌آید و نمی‌توانند بدون تلاش و ثبات قدم به اهداف‌شان برسند. شاید خیلی‌ها به این باور رسیده باشند اما زنان موفق آن را در عمل نشان می‌دهند.

یک زن موفق در تشخیص مسائل ارزشمند و مهم از مسائل بی‌ارزش و کم‌اهمیت تبحر خاصی دارد و هیچ وقت سرمایه، زمان، مهارت و تخصص خود را صرف انجام کارهای بیهوده و بی‌ارزش نمی‌کند.

زنان موفق مقدار دقیق پولی که از درآمد شغلی یا منابع مختلف به‌دست می‌آورند را می‌دانند و تمام پول‌های خود را به بهترین حالت ممکن خرج یا پس انداز می‌کنند. یک زن موفق شناخت دقیقی از منابع درآمد خود دارد، بهترین برنامه ریزی را دارد و در شرایط بحرانی بهترین عملکرد مالی را از خود به نمایش می‌گذارد.

18. از هزینه‌های زندگی خود کاملا آگاه است

یک زن موفق از پرداخت قبض‌های مختلف از برق و گاز گرفته تا بیمه و دیگر مخارج زندگی عقب نمی‌ماند، زیرا شخصیت دقیق و سازمان‌یافته‌ای دارد و می‌داند هر هزینه به چه دلیلی اتفاق افتاده و مهلت پرداخت آن تا چه زمانی است و از هزینه‌های خود کاملا آگاه است.

19.هیچ هزینه‌ی بیهوده‌ای در زندگی زنان موفق وجود ندارد

یک زن موفق هنگام خرید به توان مالی خود توجه می‌کند. وقتی شرایط مالی خوبی ندارد تنها وسایل ضروری را تهیه می‌کند و هیچ میانه‌ای با قرض و بدهی ندارد و از طرف دیگر معتقد است داشتن رفاه مالی به معنای خرید هر آن‌چه می‌توانی بخری نیست.

20. به سلامت مالی اهمیت می‌دهند

زنان موفق چه ویژگی دارند

زنان موفق می‌دانند باید به سلامت مالی خود توجه ویژه‌ای داشته باشند، در واقع تمام مخارج زندگی را کنترل کرده و آن‌ها را اولویت‌‌بندی می‌کنند. آن‌ها می‌دانند برای خرید خانه بزرگ باید چند سال اجاره‌نشینی کنند یا اگر بدهی دارند باید تا مدت زیادی از رفتن به تعطیلات آخر هفته دست بکشند.

21. زنان موفق پس انداز می کنند

زنان موفق به آینده مالی خود توجه ویژه‌ای دارند و همیشه مقداری از درآمد خود را به عنوان پس‌انداز در صندوق‌های بازنشستگی یا بیمه عمر قرار می‌دهند.

زنان موفق افرادی با توانایی های غیرطبیعی نیستند بلکه رفتار و عملکرد مناسب در محیط کار را به نحوی بهتر می دانند.
آن‌ها به این باور رسیده‌اند که ممکن است در زندگی هر کسی شرایطی به‌وجود بیاید یا اتفاقات غیرمنتظره‌ای رخ دهد و نیاز باشد مقدار قابل توجهی پول در زمانی کوتاه خرج شود یا حتی منبع درآمد خود را از دست بدهند.

به همین خاطر، مقداری از درآمد ماهانه خود را پس‌انداز می‌کنند تا برای مواجهه با شرایط این‌چنینی آماده باشند. زنان موفق پس‌انداز هوشمندانه‌ای دارند و نوع پس‌اندازشان به گونه‌ای است که هر زمان بخواهند به آن دسترسی خواهند داشت.

22. اهداف مالی مشخصی دارند

ویژگی زنان موفق که سبب رشد مالی آن ها می شود این است که اهداف مالی مشخصی دارند. یک زن موفق برای خود اهداف مالی تعیین کرده و برای رسیدن به این اهداف برنامه‌ریزی می‌کند. برای مثال، زنی هدف مالی خود را پس‌انداز کردن پول قرار می‌دهد تا بتواند خانه بزرگ‌تر بخرد یا به سفر خارج از کشور برود و در مقابل زن دیگری تصمیم می‌گیرد ترفیع بگیرد و درآمد ماهیانه خود را افزایش دهد. داشتن اهداف مالی باعث می‌شود انگیزه و نظم بیشتری در پیش‌برد امور حاصل شود.

23. به دنبال راهی برای افزایش درآمد خود هستند

جالب است بدانید، افراد میلیونر به طور متوسط از هفت منبع مختلف درآمد دارند، اگرچه هدف تمام افراد میلیونر شدن نیست و هر میلیونری هم دقیقا هفت منبع درآمد ندارد اما زنان موفق می‌دانند نباید تنها به یک منبع درآمد اکتفا کنند و لازم است راهی برای افزایش درآمد خود پیدا کنند. زنان کارآفرین سعی می‌کنند کسب و کار خود را توسعه داده و منبع درآمد جدیدی به آن اضافه کنند.

24. لبخند را فراموش نمی کنند

زنان موفق چه ویژگی دارند

خوش رویی و لبخند یکی از ویژگی هایی است که بسیاری از زنان از آن به عنوان وسیله ای برای شاد کردن روحیات خود و اطرافیانشان استفاده می کند و موجب رشد خودشان می شوند. پس اگر دوست دارید جذابیت و موفقیت را به خودتان جذب کنید.

25. از پول به عنوان عامل شادی استفاده نمی‌کنند

زنان موفق به ارزش پول پی برده و آن را بی‌ارزش نمی‌دانند و هرگز برای شاد بودن به میزان پولی که در حساب بانکی‌شان وجود دارد اکتفا نمی‌کنند. آن‌ها به این باور رسیده‌اند که پول در حساب‌های بانکی در جریان است و کسی که خوشبختی را در رقم حساب بانکی بداند هرگز در زندگی طعم شادی و خوشبختی واقعی را نمی‌چشد.

انتهای مطلب/م.ع

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x