پیشرفت شخصی

5 راه طلایی سروسامان دادن به زندگی که همه باید بداند!

یکی از سوال هایی که برای هر فرد در زندگی ممکن است پیش بیاید این است که چگونه زندگی مان را سرو سامان دهیم و در مسیر درست به پیش برویم؟ در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

به گزارش پارت نیوز؛ تا به حال شده شده بخواهید کاری انجام دهید و در نهایت ببینید که نمی توانید؟ مثلا یک هفته رژیم غذایی خود را دنبال می کنید و سپس با یک پرخوری آخر هفته آن را می شکنید، و یا متعهد می شوید که بیشتر ورزش کنید، دو روز به باشگاه می روید و بعد از یک روز کاری طولانی روی مبل دراز میکشید.

این کارهای کوچک شما را به یک بازنده تبدیل نمی کند. موفق ترین افراد جهان نیز عادت های خود را نادیده می گیرند. چیزی که آنها را از هم جدا می کند اراده یا انگیزه آنها نیست، بلکه توانایی آنها برای بازگشت سریع به مسیر است.

همیشه مواردی وجود دارد که پیروی از روال معمول شما اساساً غیرممکن است. شما به نیروی اراده مافوق بشری نیاز ندارید، فقط به استراتژی هایی نیاز دارید که بتواند شما را به مسیر اصلی بازگرداند. شکل گیری عادت به توانایی شما برای بازگشت به عقب بستگی دارد.

5 استراتژی موفقیت

با این اوصاف، در اینجا 5 استراتژی وجود دارد که می توانید از آنها برای بازگشت به مسیر و بازگشت به مسیر در همین لحظه استفاده کنید.

1. برای عادت های خود برنامه ریزی کنید

به عادت های خود فضای خاصی در زندگی خود بدهید. که این با دو گزینه امکان پذیر میشه: گزینه 1 : اینکه عادت های خودتون رو جزو روتین کنید و براش روز و ساعت مشخصی تعیین کنید.برای مثال، هر پنجشنبه ساعت 6 تا 7 ورزش پیلاتس….

همه عادات شما متناسب با یک چارچوب زمانی خاص نیستند، اما همه آنها باید محرکی داشته باشند که به عنوان یادآوری برای انجام آنها عمل کند.

می خواهید شادتر باشید؟ هر بار که پشت چراغ قرمز می ایستید، یک چیز را به خودتان بگویید که بابت آن سپاسگزار هستید. چراغ قرمز محرک است.

نکته اصلی این است: ممکن است خوب باشد که به خود بگویید که قرار است تغییر کنید،و این به شما دلیل و یادآوری می‌ کند تا هر زمان که دچار اشتباه شدید، به مسیر خود بازگردید.

2. به برنامه خود پایبند باشید

سبک زندگی موفق

حتی در موارد کوچک.اگر یک تمرین را از دست بدهید، به طور ناگهانی بیش از قبل احساس ناهنجاری می کنید.به همین دلیل، بسیار مهم است که به برنامه خود پایبند بمانید، حتی اگر به مقدار بسیار کمی باشد.

آیا زمان کافی برای انجام یک تمرین کامل ندارید؟ فقط بخشی از آن را انجام بده.

آیا زمان کافی برای نوشتن مقاله ندارید؟ یک پاراگراف بنویس.

آیا زمان کافی برای انجام یوگا ندارید؟ ده ثانیه برای نفس کشیدن وقت بگذارید.

آیا زمان کافی برای رفتن به تعطیلات ندارید؟ به خودتان یک مینی استراحت بدهید و به نزدیک ترین شهر اطراف رانندگی کنید.

به صورت تکی، این رفتارها بسیار ناچیز به نظر می رسند. اما پایبندی به برنامه خود است که شما را به موفقیت بلندمدت می رساند.

3.راهی برای پایبندی به برنامه، هر چقدر هم که کوچک باشد، پیدا کنید

فقط به این دلیل که عالی نیست، به این معنی نیست که مفید نیست.خیلی آسان است که در انجام کارها به بهترین روش دل بسته شوید و در نهایت از انجام آنها جلوگیری کنید.

به طور جدی؟ آیا پنج روز در هفته سالم غذا خوردن بهتر از سالم نخوردن است؟

بله، من معتقدم که اینطور است.در واقع، خوردن سالم یک روز در هفته بهتر از عدم مصرف است. هدف خود را برای شروع قرار دهید: هر دوشنبه سالم بخورید.فقط به این دلیل که نمی توانید به برنامه عالی پایبند باشید، به این معنی نیست که اصلاً نباید به آن پایبند باشید. عادت های خوب به تدریج ساخته می شوند. آهسته شروع کنید،در طول مسیر بهتر شوید. پیشرفت یک طیف است نه یک مکان خاص.علاوه بر این، اگر به اصول اولیه تسلط ندارید، پس چرا با نگرانی در مورد جزئیات، کار را برای خود سخت‌تر کنید؟

تمرینات را از دست ندهید، غذای سالم بخورید، هر روز مهم ترین کار را انجام دهید. اول به اصول اولیه مسلط شوید. بعدا می توانید جزئیات را بهتر کنید.

4. محیط خود را برای موفقیت طراحی کنید

چکار کنیم موفق شویم

اگر فکر می کنید که برای پایبندی به اهداف خود به انگیزه یا اراده بیشتری نیاز دارید، سخت در اشتباهید. انگیزه یک جانور بی ثبات است. بعضی روزها احساس می کنید الهام گرفته اید. بعضی روزها این کار را نمی کنید. راه عالی دیگر برای غلبه بر این مانع و بازگشت به مسیر، طراحی محیط خود برای موفقیت است.

بسیاری از ما اذعان داریم که افرادی که ما را احاطه کرده اند بر رفتارهای ما تأثیر می گذارند، اما مواردی که ما را احاطه کرده اند نیز تأثیر دارند. نشانه‌هایی که می‌بینیم، چیزهایی که روی میز شما در محل کار هستند، عکس‌هایی که روی دیوار خانه‌تان آویزان شده‌اند… همه این‌ها قطعاتی از محیط ما هستند که می‌توانند ما را وادار به انجام اقدامات مختلف کنند.

5. مراقب باشید

خیلی ساده به نظر می‌رسد، اما مطمئن شوید که عادت‌هایی که می‌خواهید به آن‌ها پایبند باشید واقعاً برایتان مهم هستند.گاهی فراموش کردن عادت نشانه آن است که برای شما چندان مهم نیست. بیشتر اوقات این درست نیست، اما به اندازه کافی اتفاق می افتد که می خواهم به آن اشاره کنم.قابل توجه است که مردم چقدر زمان صرف تعقیب چیزهایی می کنند که واقعاً به آنها اهمیت نمی دهند.

سپس، زمانی که به آن‌ها دست پیدا نمی‌کنند، خودشان را می‌کوبند و احساس می‌کنند که به خاطر نرسیدن به چیزی که همیشه برایشان مهم نبوده، شکست خورده‌اند.شما فقط انرژی برای صرف ۲۴ ساعت آینده دارید. عادتی را انتخاب کنید که به آن اهمیت می دهید. اگر واقعاً برای شما مهم است، پس راهی برای انجام آن پیدا خواهید کرد.

بازگشت به مسیرتغییر می تواند سخت باشد. در ابتدا، عادت های سالم شما ممکن است دو قدم به جلو و یک قدم به عقب بروند.پیش‌بینی این گام‌های رو به عقب می‌تواند همه چیز را در جهان امکان پذیر کند. برنامه ای برای بازگشت به مسیر درست کنید و در اسرع وقت به روال خود متعهد شوید. اگر می‌خواهید ایده‌های عملی‌تری برای چگونگی ایجاد عادات جدید (و ترک عادت‌های بد) داشته باشید، کتاب عادت‌های اتمی را بررسی کنید، که به شما نشان می‌دهد چگونه تغییرات کوچک در عادات می‌تواند منجر به نتایج قابل‌توجهی شود.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x