دکوراسیون

قیمت و لیست سرویس پلاستیک جهیزیه عروس

سرویس پلاستیک جهیزیه عروس یکی از لوازم ضروری خانه است که هر زوجی باید در خانه خود داشته باشند.

به گزارش پارت نیوز؛ بسیاری از تازه عروس‌ها دوست دارند با جهیزیه‌ای کامل به خانه مشترکشان بروند و زندگی‌شان را شروع کنند.  یکی از اقلامی که خانواده‌ها به دنبال آن هستند سرویس پلاستیک جهیزیه عروس است. در این مقاله پس از بررسی انواع ظروف و وسایل پلاستیکی که هر خانه به آن احتیاج دارد،  به بهترین برندهای سرویس پلاستیکی می‌پردازیم.

سرویس پلاستیک جهیزیه عروس شامل چه چیزهایی است؟

سرویس پلاستیکی از قسمت‌های مهم جهیزیه است که کاربرد زیادی نیز در کارهای خانه دارد. در طبقه‌بندی و منظم کردن وسایل آشپزخانه، نظافت خانه، سرویس بهداشتی و ذخیره کردن غذا سرویس پلاستیکی مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این قسمت از مقاله ذیل دسته بندی و بر اساس کاربرد، وسایل پلاستیکی جهیزیه عروس معرفی می‌شود. بعضی از اقلام معرفی شده در جنس‌های دیگر بلور و چوبی نیز خریداری می‌شود. شما با خواندن لیستی که در ادامه می‌آید می‌توانید موارد ضروری را یادداشت کنید. این کار به شما کمک می‌کند از خرید وسایل غیرضروری اجتناب کنید.

ظروف و سرویس پلاستیکی جهیزیه عروس

۱. سرویس ظروف پلاستیکی فریزری

یکی از وسایلی که در سرویس پلاستیک جهیزیه عروس قرار می گیرند ظروف فریزی هستند. اگر می‌خواهید فریزری منظم داشته باشید، از حداقل نایلون فریزری استفاده کنید تا کمتر به محیط زیست آسیب برسد و برای یافتن مواد غذایی در فریزر زمان کمی صرف کنید باید ظروف فریزری در سایز‌های مختلف تهیه کنید. جنس ظروف پلاستیکی فریزری باید مقاوم باشند تا در اثر یخ زدن ترک نخورند. همچنین اگر ماکروویو نیز در جهیزیه خود دارید، ظروفی که می‌توانید در ماکروویو بگذارید را انتخاب کنید. این کار به فرایند یخ زدایی سرعت زیادی می‌بخشد. در نتیجه هنگام خرید به اطلاعات ظروف دقت کنید.

۲. سرویس ظروف پلاستیکی پذیرایی

یکی از ظروفی که در سرویس پلاستیک جهیزیه عروس قرار دارند ظروفی برای پذیرایی از مهمانان است. در وسایل پذیرایی نیز وسایل پلاستیکی به صورت محدود دیده می‌شود. برای مثال ست کفگیر که نوعی پلاستیک ضد حرارت است یا پارچ و کاسه و قاشق چنگال. یک ست پیک‌نیک نیز وجود دارند که مگی پلاستیک هستند و شامل وسایل و ظروف لازم مثل پیش‌دستی، بشقاب، قاشق و چنگال، لیوان، نمک دان و کاسه می‌شود. این ست که وسایل آن تا حد امکان کوچک هستند و فضای کمی اشغال می‌کنند. رنگ آن را می‌توانید با دیگر وسایل جهیزیه هماهنگ کنید. کیفیت و زیبایی این دست ظروف نیز اهمیت دارند چرا که برای پذیرایی از مهمان به کار می‌روند.

۳. سرویس پلاستیکی وسایل نظافتی

هر قسمتی از خانه آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق‌ها، حال و بهارخواب ظروف نظافت جداگانه‌ای نیاز دارند. جارو، خاک‌انداز، فرچه توالت، فرچه حمام، فرچه ظرف‌شویی، سطل حمام و دستشویی، رخت‌آویز از نمونه‌های این وسایل هستند. این دسته از وسایل پلاستیکی نیز به دلیل اینکه کاربرد زیادی دارند باید استحکام بالایی داشته باشند.

۴. سرویس پلاستیکی لوازم آشپزخانه

لوازم آشپزخانه از اساسی ترین اجزا سرویس پلاستیک جهیزیه عروس به حساب می آیند. در آشپزخانه از ظروف در دار برای نگهداری مواد غذایی در یخچال گرفته تا سطل زباله، لگن، پارچ، کاسه بزرگ و آبکش برای شستشو، ظروف حبوبات و ادویه‌جات همگی پلاستیکی هستند. آشپزخانه در واقع از مکان‌هایی است که بیشترین ظروف پلاستیکی در آن قسمت کاربرد دارد. می‌توانید برای زیبایی بیشتر یک تم رنگی را برای همه این ظرف‌ها رعایت کنید. دقت داشته باشید در هنگام خرید از آبکش یا کاسه‌های بیش‌ازحد بزرگ یا بیش‌ازحد کوچک خریداری نکنید زیرا احتمال استفاده از آن‌ها بسیار کم است و جای زیادی اشغال می‌کنند.

۵. سرویس پلاستیکی در سرویس بهداشتی

در حمام و دستشویی یک ست کامل از وسایل پلاستیکی وجود دارد. ست جای مایع دستشویی، جای مسواک، آیینه، سطل زباله، جارختی، جاحوله‌ای، قفسه حمام برای نگهداری شامپو و صابون و فرچه شستشو ازجمله این وسایل هستند. همچنین در کنار ماشی لباسشویی نیز ظروف پلاستیکی زیادی هستند که برای نگهداری مواد شوینده به کار می‌روند. ظروفی برای نگهداری نرم‌کننده، پودر لباسشویی، مایع لباسشویی‌های مختلف و انواع سبد برای رخت‌های تمیز، رخت‌های چرک در حمام و رخت‌های خشک‌شده از دیگر وسایل پلاستیکی در هر خانه هستند.

انواع سرویس‌ پلاستیک جهیزیه عروس

سرویس‌های پلاستیکی از ۳۵ پارچه تا ۷۴ پارچه هستند. شما به‌عنوان تازه عروس با توجه به فضایی که در اختیار دارید و مهمانی‌هایی که خواهید داشت می‌توانید یکی از این سرویس‌ها را خریداری کنید. راه‌حل بهتر آن است که اقلام مورد نیازتان را یادداشت کرده و به صورت تکی خریداری کنید زیرا ممکن است در سرویس‌ها موارد غیرضروری نیز گنجانده شده باشد. هر چند توصیه می‌شود برای نظم بیشتر همه ظروف پلاستیکی را از برند و رنگ یکسان خریداری کنید. در ادامه انواع سرویس‌های پلاستیکی و سپس موارد یکی از آن‌ها مشاهده می‌کنید:

  • سرویس پلاستیک ۳۵ پارچه
  • سرویس پلاستیکی ۵۰ پارچه
  • سرویس پلاستیک ۵۸ پارچه
  • سرویس پلاستیک ۶۳ پارچه
  • سرویس پلاستیک ۷۰  پارچه
  • سرویس پلاستیک ۷۲  پارچه
  • سرویس پلاستیک ۷۴  پارچه

لیست سرویس پلاستیک جهیزیه عروس ۵۰ پارچه که ضروری ترین وسایل مورد نیاز هر خانه را دارد، در ادامه آورده شده است:

۱. شال آویز ۱ عدد
۲. رخت آویز پشت دری ۱ عدد
۳. رخت آویز گردان ۶ عدد
۴. ست جارو و خاک انداز دسته بلند ۱ ست
۵. فرچه فرش ۱ عدد
۶. سبد با گیره‌های رخت ۱ عدد
۷. قیف ۱ جفت
۸. ست پیمانه ۶ عددی
۹. ظروف فریزری ۴ خانه ۲ عدد
۱۰. سرویس فریزری ۶ پارچه
۱۱. سری ست برنج شوی دسته دار ۱ عدد
۱۲. جا قاشق و چنگال کریستال ۱ عدد
۱۳. آبمیوه گیری دستی اکریلیک ۱ عدد
۱۴. پارچ اکریلیک کوتاه ۱ عدد
۱۵. جاقاشقی دو طبقه ۱ عدد
۱۶. جاشیری ۱ عدد
۱۷. سبد نان و سبزی بامبو ۶ عدد
۱۸. ست آبکش و لگن سایز ۴    یک ست
۱۹. ست آبکش و لگن سایز ۲    یک ست
۲۰. سبد میوه پایه استیل ۱ عدد
۲۱. جارو نپتون تک محور ۱ عدد
۲۲. سرویس کاسه گرد ۱ سری
۲۳. صافی سینک ۱ عدد
۲۴. تخته گوشت ۱ عدد
۲۵. جعبه لوازم خیاطی ۱ عدد
۲۶. لگن گرد ۱ عدد
۲۷. جای نان سه پارچه ۱ عدد
۲۸. یقه شوی ۱ عدد
۲۹. سبد رخت درب دار ۱ عدد
۳۰. سبد پیک نیک ۱ عدد
۳۱. جای پودر شوینده ۱ عدد
۳۲. صندلی حمام ۱ عدد
۳۳. سطل و فرچه ۱ سری
۳۴. سطل حمام ۱ عدد

قیمت بهترین مارک سرویس جهیزیه عروس

مارک‌های ایرانی بسیار با کیفیتی در حال تولید لوازم پلاستیکی هستند. همگی این مارک‌ها که در ادامه معرفی می‌شوند اقلام ضروری را دارند، رنگ‌بندی آن‌ها متنوع است و جنس آن‌ها استحکام بالایی دارد.

ظروف پلاستیکی جهیزیه عروس

قیمت سرویس پلاستیکی هوم کت (Homeket)

هوم کت از برندهای تولید وسایل خانه و آشپزخانه است که توانسته رضایت بسیاری از مشتریان را جلب کند. برند هوم کت در زمینه‌ تولید لوازم خانه، مخازن زباله صنعتی، میز، صندلی و دراور فعالیت دارد. هوم کت سرویس پلاستیکی را در رنگ‌های مختلف و تعداد پارچه متفاوت مناسب تازه عروس‌ها تولید می‌کند. در جدول زیر انواع آن همراه با قیمت را مشاهده می‌کنید.

سرویس پلاستیکی هوم کت ۵۸ پارچه مدل درین: ۲۲۵۰۰۰۰ تومان

سرویس پلاستیکی هوم کت ۷۰ پارچه مدل دنیس: ۲۴۱۹۹۰۰ تومان

قیمت سرویس پلاستیکی لیمون (Limon)

لیمون از برندهای تولید لوازم خانگی پلاستیکی به زیبایی، سبکی و استحکام شهرت دارد. تعدادی از قیمت‌های سرویس‌های آن را در ادامه می‌خوانید.

سرویس پلاستیکی لیمون ۲۴ پارچه: ۲۷۰۰۰۰۰ تومان

سرویس پلاستیکی لیمون ۵۸ پارچه: ۳۳۵۰۰۰۰ تومان

سرویس پلاستیکی لیمون 64 پارچه مدل (64P): 3280000 تومان

قیمت سرویس پلاستیکی بازن (Bazen)

برند بازن فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرد و از همان ابتدا با در نظر گرفتن سلیقه و نیاز مشتری توانست رضایت آنان را به دست آورد.

سرویس پلاستیکی بازن ۵۰ پارچه: ۲۳۹۰۰۰۰ تومان

سرویس پلاستیکی بازن ۵۸ پارچه: ۲۳۷۰۰۰۰ تومان

قیمت سرویس پلاستیکی زیباسازان

زیباسازان از دیگر تولیدکنندگان ظروف آشپزخانه است که از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را شروع کرد. مقاومت، کیفیت بالا، تنوع و زیبایی از ویژگی‌های برجسته برند زیباسازان است.

سرویس پلاستیکی زیباسازان ۵۸ پارچه: ۲۸۹۵۰۰۰ تومان

نکات مهم در خرید سرویس پلاستیکی عروس

هنگام خرید ظروف پلاستیکی، به خصوص اگر تازه‌عروس و کم تجربه هستید به موارد زیر دقت کنید.

۱. اطمینان به محصول

اگر قصد ست کردن رنگ وسایل جهیزیه خود هستید، ابتدا وسایل اصلی و مهم تر مانند یخچال و لباسشویی بخرید و سپس وسایل دیگر را متناسب با همان رنگ بخرید. قبل از آنکه به فروشگاه بروید، برند و رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید. از اطرافیانتان پرس‌وجو کنید، بودجه خود را در نظر بگیرید، لیست موردنیازتان را آماده کرده و سپس خرید کنید.

۲. بهترین برند را انتخاب کنید

برندهای شناخته شده که امتحان خود را پس داده‌اند انتخاب کنید. هر چه برند کیفیت بیشتری داشته باشد، مدت زمان بیشتری می‌توانید از آن استفاده کنید. علاوه بر آن به دلیل تماس مستقیم ظروف پلاستیکی با مواد غذایی، کیفیت آن‌ها اهمیت دارد و سلامتی را به خط نمی‌اندازد.

۳. وسایل ضروری را بخرید

همانطور که پیش‌ازاین نیز گفتیم، تمامی وسایل و ظروف پلاستیکی مورد نیازتان را یادداشت کنید و طبق همان لیست خریداری کنید. اگر قصد خرید به صورت تعداد پارچه دارید، همگی اقلام آن را بررسی کنید و تعداد پارچه مناسب را انتخاب کنید. اگر برای بعضی از وسایل مانند طبقه حمام، تخته آشپزخانه یا ظروف حبوبات جنس‌های دیگر مانند چوبی را ترجیح می‌دهید آن‌ها را از لیست خود خارج کنید.

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x