خودرو

جدیدترین قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد؛ 12 مهر 1402

در این مطلب به قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا؛ 12 مهر 1402 خواهیم پرداخت.

به گزارش پارت نیوز؛ قیمت خودروهای داخلی و پیش بینی قیمت خودرو در سال 1402 به شرح زیر می باشد.

رصد بازار خودرو نشان می‌دهد که تارا، پژو ۲۰۷، پژو پارس و رانا از جمله محصولات پرطرفدار ایران خودرو هستند که طی دو روز تا ۱۵ میلیون هم گران شدند. همچنین کوییک، تیبا، پراید و ساینا از خودروهای پرفروش سایپا طی مدت گفته شده ۵ تا ۱۰ میلیون افزایش قیمت را ثبت کردند.

قیمت محصولات ایران خودرو؛ 12 مهر 1402

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲مدل ۱۴۰۱ به ۴۶۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۱۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۰۵ میلیون تومان است که طی روز گذشته تغییر نکرده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۷۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ نیز امروز به ۵۳۰ میلیون تومان رسیده است که طی دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانورامامدل ۱۴۰۲ امروز ۶۴۵ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۴۵ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون افزایش پیدا کرده است. این خودرو تقریبا طی سه ماه گذشته ۱۷۰ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این ۷۷۰میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. این مدل طی سه ماه گذشته ۱۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱، ۷۴۵ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۷۶۵ تومان قیمت خورده است که ۵ میلیون طی دو روز گران شده است. همچنین طی ۳۸ روز حوالی ۴۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا دنده ای ۱۴۰۲ هم به ۶۶۰میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است و طی سه ماه گذشته ۱۵۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۸۰۵ میلیون تومان رسیده است که به معنای ریزش ۵ میلیونی طی دو روز گذشته است. دنا ۳۵ میلیون در ۲۹ روز گذشته ارزان شده است. این خودرو نسبت به خرداد ۱۳۰ میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵۹۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون افزایش پیدا کرده است و طی سه ماه گذشته ۲۲۵میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۳۵ میلیون تومان رسیده است که طی دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۵۰ میلیون تومان که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۷۰ میلیونی شده است که ۵ میلیون طی یک روز افزایش پیدا کرده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۴۵میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۲۰ میلیونی شده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. قیمت سمند سورن پلاس ۱۴۰۲ نیز ۵۵۰ میلیون تومان است شده است.

قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۱۵ میلیون اعلام شده است که طی دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۹۵ میلیون تومان شده است و نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون افزایش پیدا کرده است و طی ۲۴ روز گذشته ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۶۳۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۵ میلیون گران شده است. همچنین قیمت این خودرو طی ۱۴ روز گذشته ۴۵میلیون ارزان است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت محصولات سایپا

قیمت محصولات ایران خودرو

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۳۰ میلیون تومان است و نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است و حوالی ۲۵۵ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینیمدل ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است و ۳۱۵میلیون تومان اعلام شد.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰ نیز نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است و حوالی ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت ساینا S اتوماتیک نیز ۳۹۰ میلیون تومان شده است که ۵ میلیون طی دو روز گذشته بالا رفته است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۲۰ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۵ میلیون رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۳۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۴۵ میلیون است که ثابت مانده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۲۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون افزایش پیدا کرده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۷۰ میلیون تومان رسیده است و نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون افزایش پیدا کرده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای افزایش ۵ میلیونی طی دو روز است اما طی ۳۵ روز گذشته ۵۰ میلیون گران شده است.

پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال ۱۴۰۲

سنجری، کارشناس ارشد صنعت خودرو درباره پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال جاری می‌گوید: به‌نظر می‌رسد در ادامه سال و در صورت تحقق اهداف واردات، بیش از آنچه در ۶ ماه نخست اتفاق افتاد، می‌توان به کوچک‌شدن بیشتر حباب قیمت در بازار خودرو، به‌ویژه در خودروهای خارجی امیدوارتر شد. کاهش بیشتر فاصله عرضه و تقاضای واقعی خودرو بیم جهش قیمت را از بین می‌برد.

البته موضوع قیمت به نوسان قیمت ارز و نرخ تورم عمومی کشور نیز وابستگی زیادی دارد. بنابراین اگر همه پارامترهای اقتصادی و نیز رخدادهای سیاسی آنچنان که در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود، روندی پایدار داشته باشند. قطعا قیمت خودرو در بازار افزایش نخواهد یافت و حتی در برخی از مدل‌ها کاهش بیشتر دور از انتظار نخواهد بود.

جلال رشیدی کوچی، نماینده مرودشت نیز به تازگی اعلام کرده است: با رایزنی‌ها و تلاش‌هایی که با دولت به ویژه معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت، مشکل تامین ارز برای واردات خودروهای نو و کارکرده در مسیر حل و فصل شدن قرار گرفته است.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x