زیبایی و تناسبسلامت

عوارض کاشت ابرو که بر چهره شما تاثیر منفی می گذارد!

ابروها می توانند بر چهره شما تاثیر گذاشته و علاوه بر ایجاد زیبایی تاثیر منفی نیز بر چهره تان بگذارند. اگر می خواید با عوارض کاشت ابرو بیشتر آشنا شوید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

به گزارش پارت نیوز؛ هنگام کاشت ابرو بسیار از افراد به عوارض کاشت ابرو دقت نمی کنند و از آن بی اطلاع هستند.
ابروها قسمت مرکزی صورت هستند و بر تمام قسمت های صورت تاثیر می گذارند. به همین دلیل، بسیاری از افراد به سمت کاشت ابرو و زیباترشدن چهره‌شان سوق داده می‌شوند. قطعا این را می دانید که هر عمل جراحی دارای عوارض جانبی خاصی اس که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی و دائمی است که برای حجیم تر نشان ‌دادن ازدست‌رفته انجام می‌شود. کاشت ابرو نوعی عمل جراحی به حساب می‌آید که در آن جراح، قطعه کوچکی از پوست سر شما را که می‌تواند بین دو تا ۱۵ فولیکول مو داشته باشد، برمی‌دارد. این بخش معمولا از بالای گوش برداشته می شود. فولیکول‌های مو لوله‌هایی هستند که باعث رشد موهای شما می‌شوند.

هنگامی که جراحی شما با موفقیت انجام شود و شما رو به بهبودی بروید، موهای روی ابروهای شما برجسته‌تر به نظر می‌رسند و نیاز به استفاده از لوارم آرایشی یا مداد ابرو را کاهش می‌دهند. این عمل یک زیبایی طبیعی را در صورت شما ایجاد می کند. همان‌طور که می‌دانید، هر عمل جراحی می‌تواند عوارض خاص خود را داشته باشد و کاشت ابرو هم از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه به توضیح عوارض کاشت ابرو خواهیم پرداخت.

عوارض کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو چه عوارضی دارد

ریزش ابرو پدیده‌ای است که احتمال دارد برای هر یک از شما در هر سنی یا به هر دلیلی اتفاق بیفتد. یکی از دلایل ریزش ابروها می‌تواند استفاده از خدمات تاتو ابرو یا حادثه‌ای که منجر به شکستگی ابرو می‌شود، باشد. از دیگر علل ریزش ابرو که باعث می‌شود شما به سمت کاشت ابرو بروید، می‌توان به کم‌کاری تیروئید اشاره کرد.

کم‌کاری تیروئید علاوه‌بر مشکلات دیگری که برای بدن ایجاد می‌کند، منجر به ریزش موی ابروها می‌شود. کاشت ابرو یک جراحی بسیار کم‌خطر است؛ اما می‌تواند عوارض خاص خود را داشته باشد. به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از عوارض ذکرشده در این مقاله از جمله عوارض احتمالی هستند.

این عوارض در برخی افراد مشاهده و در برخی دیگر تنها تعداد محدودی از این عوارض با شدتی کم در آن‌ها دیده شده است؛ بنابراین، بیان این عوارض به این معنا نیست که در صورت کاشت ابرو حتما شاهد این عوارض خواهید بود. از طرفی، بسیاری از عوارض جانبی به‌مرور زمان خودبه‌خود از بین می‌روند. در ادامه ۶ مورد از عوارض کاشت ابرو آورده شده است.

ظاهر نامناسب ابروها بعد از کاشت

یکی دیگر از عوارض کاشت ابرو که باعث دلسردشدن فرد می‌شود، ظاهر ناخوشایند و نامناسب ابروهاست. موی ابرو با موهای سر تفاوتی اساسی دارد. به‌عنوان مثال، زاویه رشد موی ابرو نسبت به موی سر متفاوت است. گاهی اوقات اختلاف زاویه بین آن‌ها به بیش از ۴۵ درجه می‌رسد.

تفاوت دیگر این است که موی ابرو در قسمت‌های مختلف ابرو در جهات متفاوت رشد می‌کند. اگر ابروها را به سمت قسمت ابتدایی، میانی و انتهایی طبقه‌بندی کنیم، جهت رشد موی ابروها در هر سه قسمت گفته‌شده متفاوت خواهد بود.

با توجه به این تفاوت‌ها، گاهی اوقات ابروهای کاشته‌شده پس از کاشت حالت ناخوشایندی پیدا می‌کنند. این موضوع تا حد زیادی به تخصص پزشک و توانایی او در سازگارکردن موهای ابرو بستگی دارد. به همین دلیل، در انتخاب پزشک مورد نظرتان توجه زیادی داشته باشید.

علاوه‌بر این، موهای کاشته‌شده مدتی پس از کاشت با موهای ابرو هماهنگی بیشتری پیدا می‌کنند و زیباتر به نظر می‌رسند. موهای کاشته‌شده در محل ابرو پس از رشد در ابتدا نازک هستند؛ اما بعد

قرمزی پوست؛ یکی از عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو

یکی از عوارض کاشت ابرو، قرمزی پوست در ناحیه ابرو است. قرمزی پوست ابرو ممکن است با جوش و لکه‌های کوچک همراه باشد. معمولا بعد از چند روز قرمزی پوست به‌طور کامل از بین می‌رود و نیازی به درمان خاصی برای رفع قرمزی نیست. اگر قرمزی پوست برای مدتی ادامه داشته باشد و از بین نرود، بهتر است به پزشک متخصص خود مراجعه کنید. از ۵ تا ۶ ماه این موها ضخیم می‌شوند.

کبودی اطراف چشم و ناحیه ابرو

کبودی اطراف چشم‌ها و ابروها کاملا موقتی است و در مدت‌زمان کوتاهی از بین خواهد رفت؛ اما، می‌توان گفت یکی از عوارض کاشت ابرو همین است. این موضوع بیشتر به دلیل استفاده از داروهای بی‌حسی رخ می‌دهد. معمولا پس از جراحی کاشت ابرو، برای هر فرد داروهایی تجویز می‌شود تا تورم و کبودی ایجادشده از بین برود.

ریزش موهای تازه‌کاشته‌شده

موهای تازه‌کاشته‌شده چند هفته پس از جراحی کاشت ابرو شروع به ریزش می‌کنند که طبیعی است. این موضوع باعث می‌شود تا فضایی برای رشد موهای جدید ایجاد شود. ممکن است شش هفته تا چند ماه طول بکشد تا موهای جدید از ناحیه پیوندشده شما رشد کند.

به‌ندرت، این احتمال وجود دارد که این فولیکول‌های جدید، موهای جدیدی تولید نکنند. این بستگی به توانایی بدن شما برای پذیرش موهای اهداشده در نواحی کاشت ابرو دارد. برای تعداد کمی از افراد، محل گیرنده پیوندها را رد می‌کند و رشد مو اتفاق نمی‌افتد.

رنگ و ضخامت متفاوت ابروها

عوارض ناشی از کاشت ابرو

مو در قسمت‌های مختلف بدن از نظر رنگ، شکل، ضخامت، سرعت رشد و زاویه رشد نسبت به موی ابروها متفاوت است. در کاشت ابرو، مو از بانک موی سر برداشته می‌شود. تفاوت رنگ و ضخامت بین موهای ابرو و پوست سر باعث ایجاد ناهنجاری در ابروهای کاشته‌شده خواهد شد؛ اما، ویژگی‌های فردی در این مورد بسیار مهم خواهد بود. ممکن است در برخی افراد این تفاوت کاملا مشهود باشد و در برخی افراد اصلا تفاوتی دیده نشود.

خارش و خونریزی

یکی دیگر از عوارض کاشت ابرو، خارش در ناحیه کاشت‌شده است. با بهبود زخم‌ها، ممکن است در سراسر ناحیه پیوندشده احساس خارش کنید که این موضوع نشان‌دهنده بهترشدن وضعیت شماست؛ اما مهم است که ابروهای خود را نخارانید. اگر خارش شدید داشتید یا برای مدت طولانی ادامه داشت، این مورد را با پزشک خود در میان بگذارید. استفاده از سیتریزین به رفع مشکل خارش کمک می‌کند.

ممکن است چند روز طول بکشد تا زخم‌های شما کاملا خوب شوند. به این نکته توجه داشته باشید که خونریزی یا ترشح اندک در ساعات و روزهای ابتدایی بعد از جراحی طبیعی خواهد بود؛ اما اگر خونریزی شما زیاد از حد انتظار باشد، حتما با پزشک معالج خود صحبت کنید.

در چند روز اول کاشت ابرو متوجه پوسته‌پوسته‌شدن اطراف ابرو خواهید شد که این مورد طبیعی است. حدود ۳ تا ۷ روز، این پوسته‌ها شروع به ریزش می‌کنند. پس از ریزش این پوسته‌ها در قسمت پوست ابرو، کمی قرمزی خفیف به وجود می‌آید که کاملا طبیعی است.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی عوارض کاشت ابرو و نکاتی که باید در رابطه با آن بدانید پرداختیم. آیا تابه‌حال کاشت ابرو انجام داده‌اید؟ کدام‌یک از عوارض این عمل زیبایی را که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، داشته‌اید؟ شما می توانید نظرتان را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x