فناوری

نحوه اطلاع از شماره بلاک شده خود در گوشی دیگران

برای شما هم پیش آمده که نتوانید با فرد مورد نظرتان تماس بگیرید. در این هنگام شاید این موضوع از ذهنتان بگذرد که احتمالاً شما در لیست شماره بلاک شده در گوشی این فرد هستید.

به گزارش پارت نیوز؛ برای همه پیش آمده است که با شماره ای تماس گرفته باشند و موفق به برقراری تماس با فرد نشوند. در این هنگام این احتمال وجود دارد که شما شماره بلاک شده، در تلفن این فرد باشید. اما مطمئن شدن از این موضوع ‌کار ساده ای هم نیست؛ پس برای تشخیص شماره بلاک شده با ما همراه باشید.

البته باید بگوییم که هیچ راه مطمئن کننده برای تشخیص اینکه شماره تلفن شما توسط شخصی بلاک شده است یا نه وجود ندارد. قطعا تنها روش مورد اطمینان، پرسیدن از طرف مقابل است. اما راهکارهایی وجود دارند که با ‌آن‌ها می‌توانید این احتمال را رد یا تایید کنید.

نحوه تشخیص شماره بلاک شده در آیفون و اندروید

همانطور که گفته شد نشانه‌ای قطعی برای تشخیص مسدود بودن خط شما وجود ندارد و تنها از روی برخی نشانه‌ها و تکرار آن‌ها می‌توانید تشخیص دهید که فرد مورد نظر خط شما را مسدود کرده است. ما در این مقاله نشانه‌های اصلی را بررسی می‌کنیم.

به طور کلی پیام یا اعلانی با بلاک شدن شماره شما گوشی‌تان نشان داده نمی‌شود. اما شماره بلاک شده توسط هر فرد در هنگام تماس نشانه‌ها و علامت‌هایی را به همراه دارد ایجاد می کند که با دانستن آن‌ها می توانید حدس بزنید.گر چند روز متوالی و هر روز ۲ یا ۳ مرتبه با شخص مورد نظر تماس گرفتید و این نشانه‌ها را مشاهده کردید؛ به احتمال زیاد آن شخص تماس‌های شما را مسدود کرده است.

 چگونه با گوشی آیفون بفهمیم شماره‌ ما در بلاک شده

این روش فهمیدن بلاک شدن در تماس از iMessage استفاده شده و فقط برای کاربران آیفون کار می کند. برای این کار به پیام های گوشی رفته و برای شخص مورد نظر از طریق iMessage یک پیام ارسال کنید. البته لازم به ذکر است که پیام شما باید آبی باشد و رنگ آن نباید سبز باشد.

سپس با دقت به اعلان زیر پیامی که ارسال کرده اید، توجه کنید. اگر وضعیت Delivered نشان داده شد، به این معنا است که فرد پیام را دریافت کرده اما هنوز نخوانده است. اگر وضعیت Read را مشاهده کردید، یعنی گیرنده نگاهی به آن انداخته است. اما اگر شخص شما را بلاک کرده باشد، فضای خالی و بدون نمایش وضعیت را به شما نشان می‌دهد.

به طور مثال در تصویر دوم هیچ وضعیتی زیر پیام دیده نمی شود چون . البته بهتر است مدتی را صبر کنید زیرا ممکن است گیرنده اتصال اینترنت نداشته باشد و چک کردن آن طول بکشد.

فهمیدن بلاک شدن شماره تلفن برای آیفون 1

فهمیدن بلاک شدن شماره تلفن برای آیفون 2

چگونه با گوشی اندروید بفهمیم شماره‌ ما در بلاک شده

در گوشی‌های اندروید قابلیت آی‌مسیج وجود ندارد؛ اما باز هم روش‌هایی هستند که شما بتوانید با آن‌ها احتمال بلاک شدن خط موبایلتان در گوشی فرد مورد نظر را تایید را رد کنید.

 فعال بودن Do Not Disturb

فعال بودن حالت Do Not Disturb می تواند مانع برقراری تماس شود و شخص متوجه نشود که شما تماس گرفته اید. در این حالت و در صورت داشتن کار ضروری، باید در کمتر از سه دقیقه چندین تماس برقرار کنید. با این کار تماس شما به گیرنده اعلام می شود. البته تحقق این کار به فعال بودن تنظیم Repeated Calls در بخش DND گیرنده می باشد.

فهمیدن بلاک شدن شماره تلفن برای اندرویداز کجا بفهمیم شماره ما بلاک شده است؟

متاسفانه هنگام تماس با شخصی که شما را مسدود کرده است، هیچ نوع اعلانی مشاهده نمی کنید. اما مواردی وجود دارند که به این موضوع اشاره می کنند.

هدایت سریع به Voicemail

به عنوان مثال اگر خیلی سریع پس از شروع تماس، تماس به پست صوتی یا Voicemail انتقال داده شد، احتمال شماره بلاک شده، وجود دارد. اما بازهم احتمالاتی مانند اینکه گیرنده گوشی خود را خاموش کرده باشد و یا در منطقه‌ای بدون پوشش باشد، را در نظر داشته باشید. به هر حال باید بعد از مدتی صبر، مجدد امتحان کنید.

شنیدن پیام‌های عجیب

این پیام صوتی با توجه به اینکه شما از کدام اپراتور استفاده می‌کنید؛ می‌تواند متفاوت باشد. در ایرانسل، شما یک بار صدای بوق را می‌شنوید و سپس ریجکت می‌شوید. پس از ریجکت شدن تماس شما، این پیام را خواهید شنید: «مشترک مورد نظر در حال مکالمه می‌باشد». البته همانطور که گفته شد، این نشانه‌ای قطعی نیست و گاهی اوقات واقعا طرف مقابل در حال مکالمه است.

چگونه بفهمیم بلاک تماس شدیم؟

روش دیگری که می توانید امتحان کنید، استفاده از شماره تلفن دیگر است. باید تلفن شخص دیگری را قرض گرفته و با شخص تماس برقرار کنید. اگر با شماره جدید تماس برقرار شد اما با شماره شما خیر، توسط شخص بلاک شده اید.

نشانه بلاک شدن شماره تلفن، پخش پیام های غیر معمول

شماره بلاک شده

در برخی از موارد ممکن است شما یک پیام غیر معمول را بشنوید. با این که پیام ها متفاوت هستند، اما از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • شخصی که با او تماس گرفته اید، در دسترس نیست.
  • شخصی که با او تماس گرفته اید، در حال حاظر تماسی را قبول نمی کند.
  • شماره ای که با آن تماس گرفته اید، به طور موقت غیر فعال شده است.

اگر قبل از اینکه به پیغام‌گیر متصل شوید، یک بوق و یا هیچ صدای بوقی را نشنیدید؛ این نشانه‌ای بر بلاک بودن شماره شماست. اگر چند بار با شماره مورد نظر تماس گرفتید و هر بار با این موضوع روبرو شدید؛ به احتمال زیاد فرد مورد نظر، شما را بلاک کرده است. اما اگر قبل از منتقل شدن به پیغام‌گیر و یا ریجکت شدن چندین بار صدای بوق را شنیدید، شماره شما بلاک نشده است.

تماس شماره بلاک شده با فرد بلاک کننده

هیچ راه خاصی برای رفع بلاک شماره تلفن از سمت شما وجود ندارد. اگر احتمال می دهید که اشتباهی رخ داده است، بهتر است از شخص دیگری بخواهید که این موضوع را به گیرنده اطلاع دهند. هچنین روش دیگر برای خروج از لیست بلاک یک شماره جدید تهیه کرده و با آن اقدام به تماس کرده و یا از طریق شبکه‌های مجازی با فرد ارتباط بگیرید.

احتمالات را در نظر بگیرید

البته موارد استثناعاتی وجود دارد که ما در این مقاله به آن‌ها نیز اشاره کردیم. متاسفانه هنوز راهی برای خارج کردن شماره بلاک شده خود از حالت بلاک، وجود ندارد.

اما ممکن است فرد مورد نظر شما در سفر خارجی باشد و تماس گرفتن با او در آن کشور، ممکن نباشد. حتی ممکن است به دلیل بلایای طبیعی زیر ساخت‌های ارتباطی مثل سایت‌های سلولی و فرستنده‌ها آسیب دیده باشند و شما این پیام‌های عجیب را دریافت کنید.

همچنین علت دریافت این پیام‌ها، می‌تواند شلوغ بودن خطوط باشد. گاهی اوقات در مناسب‌ها و اعیاد، تعداد تماس‌ها زیاد و خطوط شلوغ می‌شوند؛ به همین دلیل در این مواقع، شاید موفق به برقراری تماس با فرد مورد نظرتان نشوید.

جمع بندی

همانطور که گفته شد نشانه‌ای قطعی برای تشخیص مسدود بودن خط شما وجود ندارد و تنها از روی برخی نشانه‌ها و تکرار آن‌ها می‌توانید تشخیص دهید که فرد مورد نظر خط شما را مسدود کرده است. ما در این آموزش چند نشانه اصلی را بررسی کردیم. اگر چند روز متوالی و هر روز ۲ یا ۳ مرتبه با شخص مورد نظر تماس گرفتید و این نشانه‌ها را مشاهده کردید؛ به احتمال زیاد آن شخص تماس‌های شما را مسدود کرده است.

امیدواریم که این آموزش برای شما مفید بوده باشد. نظر شما چیست؟ چه علامت‌های دیگری وجود دارند که نشان می‌دهند فردی شما را بلاک کرده است؟  نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

پایان مطلب/س.آ

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x