سیاست خارجی

پایان دیوارکشی ترکیه در مرز ایران

آخرین اخبار از روند دیوارکشی ترکیه برای جداسازی مرز ایران و ترکیه با توجه به اعلام خبرگزاری های ترکیه، این پروژه تمام شده.

به گزارش پارت نیوز؛ بخش ۱۷۰ کیلومتری دیوار امنیتی در استان وان در شرق ترکیه در مرز ایران که برای پیشگیری از عبور غیرقانونی، فعالیت‌های قاچاق و نفوذ تروریست‌ها شروع شده بود، تکمیل شده است.

ساخت دیوار امنیتی و برج‌های دیده‌بانی و همچنین حفاری ترانشه‌ها برای تامین امنیت ۲۹۵ کیلومتری مرز با کشور همسایه و جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی ادامه دارد.

تیم‌های ویژه فرماندهی گردان جستجو و پاکسازی مین وابسته به فرماندهی مهندسی ژاندارمری آنکارا در حال پاکسازی مین‌ها در امتداد مرز هستند تا ساخت و ساز ایمن‌تر دیوار و حفاری ترانشه‌ها را تسهیل کنند.

متعاقباً بلوک‌های بتنی تولید شده در کارخانه‌های بتنی تأسیس شده توسط شرکت‌های پیمانکاری در منطقه مرزی که از قبل با ماشین‌آلات سنگین آماده شده است، ریخته می‌شود.

تدابیر امنیتی برای جلوگیری از عبور غیرقانونی مهاجران، مهار فعالیت‌های قاچاق و جلوگیری از نفوذ تروریست‌ها در سطح بالایی حفظ می‌شود.

نیروهای امنیتی با استفاده از طیف کامل فناوری از قابلیت‌های داخلی و ملی توسعه یافته توسط غول دفاعی ترکیه Aselsan استفاده می‌کنند.

پهپادها نیز در تلاش‌های شناسایی و نظارت مورد استفاده قرار می‌گیرند. نیروهای امنیتی با هدایت این اصل که «مرز مقدس است» در هر حادثه غیرقانونی در مرز دخالت می‌کنند.

پایان مطلب/س.آ

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x