پیشرفت شخصی

چرا سگ ها به صاحب خود به شدت وفادار هستند؟

سگ ها صاحبان خود را به شکلی پنهانی تحت نظر می گیرند و به شدت به آن ها وفادار هستند.

به گزارش پارت نیوز؛ یک متخصص رفتار سگ‌ها می‌گوید این حیوانات به یک دلیل مشخص تا این حد به صاحبان خود وفادار هستند و توضیح می‌دهد که چگونه از چشمان خود در جهت کنترل پنهانی صاحب خود استفاده می‌کنند.

همه ما این جمله را شنیده‌ایم که سگ‌ها بهترین دوستان انسان هستند، اما این جمله چقدر درست است؟ به گفته یک متخصص رفتار سگ‌ها، در واقع می‌تواند بسیار درست باشد، زیرا به ادعای او یک دلیل علمی پشت وفادار بودن سگ‌ها به صاحبانشان وجود دارد.

دکتر کلایو وین در سال ۲۰۱۹ کتابی با عنوان «سگ عشق است» منتشر کرد که در آن مطالعات پیشگامانه‌ای را بررسی کرد که توضیح می‌داد چرا سگ‌ها تا این حد وفادار هستند و رابطه ما با آن‌ها چگونه توسعه یافته به چیزی که امروز هست تبدیل شده است. او همچنین در این باره توضیح داد که چگونه تکامل سگ‌ها از گرگ به همراهان ایده‌آل شکار برای بشر باعث شده است تا محبتی عمیق بین ما برقرار شود.

علاوه بر این، دکتر وین ادعا کرد که مطالعات نشان داده طی هزاران سال، سگ‌ها عضلات کوچکی روی صورت خود بیرون آورده‌اند تا چشمانشان بزرگتر و ابروهایشان معنادارتر به نظر برسد و بتوانند واکنش بامحبتی و حمایتگرانه‌ای را در ما برانگیزند.

این متخصص گفت که می‌خواست ببیند چرا «رابطه ما با سگ‌ها بسیار عمیق‌تر از سایر گونه‌هاست»، اما باور دارد که در حالی که همدم سگی شما ممکن است شما را دوست داشته باشد، اما در واقع می‌تواند هر انسان یا حیوان دیگری را هم دوست داشته باشد.

دکتر وین، مدیر آزمایشگاه Canine Science در دانشگاه ایالتی آریزونا، این موضوع را «بی وفایی و دمدمی مزاجی» توصیف کرد، اما آن را به «ظرفیت بی‌نظیر سگ برای عشق ورزی» نسبت داد.

همچنین ممکن است برایتان جالب باشد که دلیل لیسیده شدن مداوم از سوی سگتان را بدانید. وقتی سگتان شما را لیس می‌زند هورمون‌هایی ترشح می‌کند که او را آرام می‌کند، به او احساس امنیت می‌دهد و کمک می‌کند تا با شما پیوند برقرار کنند. این روش طبیعی آن‌ها برای ابراز محبت نسبت به شما و تشکر از شما است.

لیسیدن یک رفتار طبیعی و غریزی برای سگ‌هاست. روشی برای آراستن، ایجاد پیوند، ابراز وجود و ابراز علاقه و یا جلب توجه شما و آرام کردن خودش.

انتهای مطلب/م.ع

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x