مد

راهنمای انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت + عکس

مدل موها و فرم های مختلف چهره می توانند در انتخاب گوشواره بسیار تاثیر گذار باشد. در ادامه به شما کمک خواهیم کرد تا در انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت به راحتی تصمیم بگیرید و با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

به گزارش پارت نیوز؛ انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت یک سری قاعده‌ی کلی دارد که با رعایت این قوانین می‌توانید استایلی بسیار شیک برای خود بسازید. بسیاری از خانم‌های خاص پسند هنگام خرید گوشواره سعی می‌کنند کمد لباس‌، روسری و مدل موی شان را در نظر داشته باشند تا بر اساس رنگ و استایل شان خرید خود را انجام دهند. با این حال فارغ از رنگ لباس، خوب است گوشواره را بر اساس فرم صورت خود خریداری کنید. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا انواع مدل های گوشواره متناسب با فرم چهره تان را به شما معرفی کنیم.

انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت

گوشواره یکی از زیورآلات پر طرفداری است که در مدل‌های گوناگون زنانه، مردانه و بچه‌گانه طراحی و تولید می‌شود. انواع گوشواره از مواد مختلفی مثل طلای ۱۸ عیار، پلاتین، تیتانیوم، مس و نقره استرلینگ تولید می‌شوند که هر فردی بنا به سلیقه و علاقه خود یکی از آن ها را انتخاب می‌کند. البته باید توجه داشته باشید که طلای سفید از ترکیب نیکل ساخته می‌شود، در نتیجه برای کسانی که حساسیت دارند به هیچ عنوان گزینه‌ی مناسبی نیست زیرا می‌تواند باعث خارش، التهاب، تحریک، سوزش پوست یا تاول زدن آن شود.

گوشواره انواع و شکل‌های بسیار متنوعی دارد. به همین خاطر بسیار مهم است که این زیور را بر اساس فرم صورت خود انتخاب کنید. به طور مثال، گوشواره‌های میخی با و بدون سنگ قیمتی برای صورت‌های باریک و کشیده مناسب هستند. یا مثلاً گوشواره‌های حلقه‌ای برای صورت‌های مربعی بهترین گزینه بشمار می‌روند. گوشواره‌های آویز برای زنانی که موهای بلندی دارند گزینه مناسبی هستند. یا مثلاً گوشواره رشته‌ای برای صورت‌های قلبی مناسبند.

معیارهای انتخاب گوشواره بر اساس مدل صورت

گوشواره، بهترین وسیله زینتی و پرزرق و برق برای تکمیل تیپ و ظاهر خود است. این وسیله زینتی بسیار جذاب می‌تواند یک قطعه طلای کوچک یا یک آویز بلند و پر زرق و برق باشد. اگر نمی‌دانید صورت شما چه فرمی دارد، برای انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت فقط کافیست جلوی آینه بایستید، موهایتان را جمع کنید تا همه جای صورت دیده شود. سپس بر اساس اطلاعاتی که در زیر نوشته‌ایم، تعیین کنید که صورت شما چه فرمی دارد.

ما به صورت کلی ۶ دسته‌بندی برای فرم صورت داریم:

  • گرد
  • بیضی
  • مربعی
  • قلبی
  • لوزی
  • کشیده

در زیر این فرم صورت‌ها را به ترتیب معرفی کرده‌ایم و برایتان نوشته‌ایم که برای هر کدام چه تیپ گوشواره‌ای مناسب‌تر است.

انتخاب گوشواره برای صورت گرد

انتخاب گوشواره برای صورت گرد

صورت‌های گرد دقیقا گرد هستند و اندازه گوش تا گوش با اندازه چانه تا پیشانی تقریبا برابر است.
در این فرم، پهن‌ترین بخش صورت در کنار گونه‌هاست.
همچنین این افراد دارای چانه گرد نیز هستند.
در صورت دایره‌ای شما هیچ خط شکسته‌ای را نمی‌توانید پیدا کنید.

گوشواره مناسب برای صورت گرد

– برای این مدل صورت باید گوشواره‌های بلند و آویز استفاده کنید؛ مدل‌هایی که به سمت پایین کشیده و باریک شوند. به این ترتیب می‌توانید تعادل را به چهره خود بازگردانید و آن را کمی کشیده‌تر نشان دهید.

– گوشواره‌های چلچراغی هم برای این صورت‌ها مناسب هستند زیرا عموما دارای ریشه‌های بلند و منگوله هستند.

– این را به خاطر داشته باشید که گوشواره‌های گرد، حلقه‌ای و دایره‌ای صورت شما را بیشتر از قبل گرد نشان خواهد داد و جلوه چندان خوشایندی نخواهد داشت. اگر صورت دایره‌ای دارید از این گوشواره‌های دوری کنید.

انتخاب گوشواره برای صورت بیضی

انتخاب گوشواره برای صورت بیضی

در این فرم صورت، پیشانی پهن‌تر از چانه است.
صورت‌های بیضی عموما دارای گونه‌های استخوانی بزرگ هستند.
فک این افراد نیز تا گونه گرد است.

گوشواره متناسب با فرم صورت بیضی

– بیضی را عموما بهترین فرم صورت می‌دانند به این خاطر که همه جزئیات با همه تناسب کامل دارند و هر زیورآلاتی را می‌توان به راحتی با آن ست کرد. با این حال باید بدانید که گوشواره‌هایی به شکل قطره اشک یا مدل‌های کشیده و بلند برای ایجاد تعادل در این فرم صورت بهترین گزینه‌ها هستند. اما توجه داشته باشید که بهتر است آویزهای طلا خیلی بلند یا پهن نباشند.

– گوشواره‌های مرواریدی و میخی هم تاکید بیشتری بر فرم بیضی صورت دارند.

انتخاب گوشواره برای صورت مربعی

انتخاب گوشواره برای صورت مربعی

در صورت مربعی، پهنای پیشانی و پهنای چانه با هم برابر هستند.
چانه این افراد مربعی یا تخت است.
پیشانی نیز با خط رویش موها هم راستاست.
در صورت مربعی طول و عرض صورت با هم برابر هستند.

گوشواره مناسب برای صورت مربعی

– گوشواره‌های حلقه‌ای (هوپ)، اشکی و گوشواره دایره‌ای و گرد برای این فرم صورت بهترین هستند زیرا تعادل خوبی در صورت ایجاد می‌کنند. گرد و دایره‌ای بودن این اشکال سبب می‌شود تا خطوط تیز و شکننده در صورت مربعی کمتر دیده شود.

– از انتخاب و خرید گوشواره‌های مربعی و زاویه‌دار خودداری کنید زیرا باعث می‌شود تا فرم صورت بیشتر به چشم بیاید.

انتخاب گوشواره برای قلبی

انتخاب گوشواره برای صورت قلبی

در این فرم صورت، پهنای پیشانی بیشتر از پهنای فک است.
چانه این افراد تیز، کوچک و دراز است.
گونه‌های استخوانی و بزرگ دارند.
فک در این فرم صورت، پهن است و به صورت مخروطی تا چانه ادامه دارد.

گوشواره مناسب برای صورت قلبی

اگر فرم صورت شما قلبی است بهتر است سراغ خرید گوشواره‌هایی بروید که آویز دارند و در بخش انتهایی خود گرد هستند (تیز نباشند بهتر است). این مدل به حفظ تعادل صورت کمک می‌کند و تیزی بخش پایینی صورت را تا حدی پوشانده و باعث می‌شود صورت گردتر دیده شود.

از خرید گوشواره‌های دراز و کشیده که لبه‌های تیز دارند خودداری کنید زیرا صورت شما را درازتر نشان خواهد داد که چندان خوشایند نیست.

انتخاب گوشواره برای صورت کشیده و باریک

انتخاب گوشواره برای صورت کشیده

همان طور که از نام این فرم مشخص است، صورت کشیده و بلند است و پهنای کمی دارد. در این فرم صورت از گوشواره های کشیده و بلند جدا خودداری کنید.

گوشواره مناسب برای صورت کشیده

گوشواره‌های آویز که گرد و دایره‌ای هستند برای صورت‌های کشیده گزینه مناسب‌تری است. به طور کلی، تمامی مدل‌های گوشواره‌ که می‌تواند صورت شما را گرد نشان دهد و از شدت کشیده بودن آن بکاهد باید اولویت انتخاب‌های شما را تشکیل دهد. گوشواره‌های میخی هم برای صورت‌های دراز گزینه‌های خوبی هستند. از خرید گوشواره‌های آویزی و باریک به شدت پرهیز کنید زیرا باعث درازتر دیده شدن چهره‌تان خواهد شد. گردی گوشواره‌هایی که قد بلندی هم دارند کمک می‌کند تا درازی صورت کمتر دیده شود.

انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت لوزی

انتخاب گوشواره برای صورت لوزی

گونه‌ی افرادی که دارای صورت لوزی هستند از پیشانی آنها پهن‌تر است.
گونه این افراد همچنین از چانه آنها هم پهن‌تر است.

گوشواره مناسب برای صورت لوزی

همه مدل‌های گوشواره میخی برای فرم صورت لوزی مناسب هستند. همچنین گوشواره‌های آویز با قد کوتاه هم به زیبایی هر چه بیشتر چهره این افراد کمک می‌کند.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x