مسکن

قیمت هر متر آپارتمان در تهرانسر و منطقه 21 چقدر است؟

قیمت آپارتمان در تهرانسر نسبت به میانگین کل تهران حدود ۲۵ درصد کمتر است و تقریبا با همین تناسب هزینه‌های اجاره‌نشینی در این بخش شهر محاسبه می‌شود.

به گزارش پارت نیوز؛ قیمت آپارتمان در محله تهرانسر و سایر محله‌های منطقه ۲۱ تهران طبق آخرین آمار‌های رسمی به شکل میانگین متری ۵۸ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان محاسبه شده است.

خرید خانه دوخوابه و ۱۰۰ متری در منطقه ۲۱ که در غربی‌ترین محدوده پایتخت واقع شده، به‌این ترتیب پنج میلیارد و ۸۲۱ میلیون خرج برمی‌دارد و ارزش خانه نقلی و ۵۰ متری در این بخش از شهر حول‌وحوش دو میلیارد و ۹۱۰ میلیون تخمین زده می‌شود. داده‌های رسمی از تحولات بازار مسکن تهران نشان می‌دهد متوسط قیمت آپارتمان در تهرانسر و بقیه محله‌های منطقه ۲۱، نسبت به کل تهران حدود ۲۵ درصد کمتر است و معمولا از همین تناسب بابت محاسبه هزینه‌های اجاره‌نشینی در تهارنسر استفاده می‌شود.

قیمت آپارتمان در تهرانسر چقدر است؟

قیمت آپارتمان در تهرانسر و بقیه محله‌های منطقه ۲۱ نسبت به میانگین کل تهران متری ۱۷ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان کمتر است. آخرین آمار‌های رسمی درحالی میانگین قیمت مسکن تهران را متری ۷۵ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان نشان می‌دهد که طبق برآورد‌های بانک مرکزی ارزش آپارتمان‌های مسکونی در تهرانسر و بقیه محله‌های منطقه ۲۱ به متری ۵۸ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت آپارتمان در تهرانسر به‌این ترتیب به شکلی است که خرید خانه ۱۰۰ متری در آن بخش شهر پنج میلیارد و ۸۲۱ میلیون خرج برمی‌دارد و قیمت آپارتمان ۵۰ متری حول‌وحوش دو میلیارد و ۹۱۰ میلیون تخمین زده می‌شود. عدد و رقم‌هایی که تا اینجا بررسی کردیم البته یکجور میانگین قیمت آپارتمان در تهرانسر و سایر محله‌های منطقه ۲۱ است و طبیعتا فاکتور‌هایی مثل نوساز بودن واحد و داشتن آسانسور و پارکینگ می‌تواند رقم پیشنهادی فروشنده را بالاتر ببرد.

جدید‌ترین فایل‌های مسکونی در تهرانسر

قیمت آپارتمان ۵۲ متری در تهرانسر توسط فروشنده‌ای سه میلیارد و ۱۲۰ میلیون درنظر گرفته شده است. فروشنده به این ترتیب روی هر متر خانه رقمی معادل ۶۰ میلیون تومان قیمت گذاشته که تقریبا نزدیک به متوسط قیمت مسکن در منطقه ۲۱ است. عمر بنا ۱۹ ساله و نبود آسانسور برای واحدی که طبقه سوم قرار دارد، در شیوه قیمت‌گذاری واحد موثر بوده وگرنه در همان محدوده آپارتمان ۵۲ متری دیگری بین آگهی‌ها به‌چشم می‌خورد که فروشنده بابت هر متر انتظار دریافت ۷۰ میلیون و ۳۸۴ هزار تومان دارد.

آپارتمان ۵۲ متری که درباره آن صحبت می‌کنیم، سال ۹۰ ساخته شده و علاوه بر انباری و پارکینگ، مجهز به آسانسور است و همین تفاوت‌ها باعث شده قیمتش نسبت به مورد قبلی ۵۴۰ میلیون بیشتر باشد.

قیمت آپارتمانی ۱۰۲ متری در تهرانسر شش میلیارد و ۹۰۰ میلیون اعلام شده است. این یکی شش سال قبل ساخته شده و رقم پیشنهادی فروشنده بابت هر متر ۶۷ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان تخمین زده می‌شود. یعنی تقریبا متری ۱۰ میلیون بالاتر از متوسط قیمت مسکن در منطقه ۲۱.

واحد ۱۴۳ متری و سه‌خوابه‌ای در تهرانسر با قیمت هشت میلیارد و ۸۵۰ میلیون یعنی کمتر از متری ۶۲ میلیون بین آگهی‌ها به‌چشم می‌خورد. در همین متراژ‌ها می‌توانیم واحد ۱۴۸ متری نوسازی را مثال بزنیم که تقریبا متری ۸۷ میلیون قیمت‌گذاری شده و خریدار باید ۱۲ میلیارد و ۸۷۰ میلیون کنار بگذارد.

اجاره آپارتمان در تهرانسر چقدر هزینه دارد؟

قیمت آپارتمان در تهرانسر نسبت به میانگین کل تهران حدود ۲۵ درصد کمتر است و تقریبا با همین تناسب هزینه‌های اجاره‌نشینی در تهرانسر و بقیه محله‌های منطقه ۲۱ محاسبه می‌شود.

اجاره آپارتمان در تهرانسر الان به‌شکلی است که اغلب صاحبخانه‌ها بابت واحد‌های دوخوابه چیزی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون طلب می‌کنند و از آنطرف مستاجر هم معمولا باید حداقل ماهی ۱۰ میلیون به‌خاطر اجاره‌خانه کنار بگذارند.

آپارتمان نوساز و ۹۰ متری در تهرانسر درحالی برای اجاره آگهی شده که مالک رقم ودیعه را ۴۰۰ میلیون و اجاره ماهانه را ۱۰ میلیون درنظر گرفته است. اجاره آپارتمان ۹۰ متری دیگری در تهرانسر شامل پول پیش ۲۰۰ میلیونی می‌شود و مستاجر باید ماهانه ۱۵ میلیون اجاره خانه پرداخت کند.

رهن کامل آپارتمان در تهرانسر برای واحد‌های نقلی از حدود نیم‌میلیارد آغاز می‌شود و آنطرف برای واحد‌های بزرگ‌متراژ به حدود ۱.۵ میلیارد می‌رسد. مثلا واحد ۵۵ متری در تهرانسر با رقمی معادل ۵۸۰ میلیون به شکل رهن کامل اجاره داده می‌شود و آنطرف رهن کامل آپارتمان ۱۵۰ متری و نوساز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون اعلام شده است.

جدید‌ترین فایل‌های فروش آپارتمان در تهرانسر

متراژ عمربنا توضیحات قیمت پیشنهادی ارزش هر متر
52 متر 19 سال بدون آسانسور سه میلیارد  و 120 میلیون 60 میلیون
52 متر 12 سال فول‌امکانات سه میلیارد و 660 میلیون 70 میلیون و 384 هزار تومان
102 متر شش سال فول‌امکانات شش میلیارد و 900 میلیون 67 میلیون و 647 هزار تومان
143 متر هشت سال فول‌امکانات هشت میلیارد و 850 میلیون 61 میلیون و 888 هزار تومان
148 متر نوساز فول‌امکانات 12 میلیارد و 870 میلیون 86 میلیون و 959 هزار تومان

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x