مسکن

مسکن پرند گران تر از جنوب تهران!/ جدول قیمت مسکن پرند؛ 16 آذر 1402

آپارتمانی دوخوابه در فاز یک پرند متری ۴۱ میلیون آگهی شده است. این رقم گران تر از متوسط قیمت مسکن در سه منطقه در جنوب تهران می باشد.

به گزارش پارت نیوز؛ طبق قیمت های جدید مطرح شده ا زسوی مالکان، افزایش قیمت عجیبی را در منطقه پرند شاهد هستیم.

افتتاح مترو پرند هیاهوی جدیدی در بازار مسکن این شهر به پا کرده است. یکسری از فروشنده‌ها از فرصت استفاده کردند و برای جلب توجه بیشتر، در آگهی دست‌به‌دامن عبارت‌هایی مثل «نزدیک مترو»، «روبروی مترو» و «جنب مترو» شدند.

بااینکه مترو پرند در فاز یک این شهر احداث شده، اما به‌شکل خنده‌داری ردپای این مدل آگهی‌ها را در فاز‌های دو، سه و حتی شش که فاصله بیشتری تا تهران دارند، پیدا می‌کنیم. از آن عجیب‌تر، می‌تواند عددورقم‌های درخواستی فروشنده‌ها باشد. طوریکه در فاز یک پرند ارقام پیشنهادی بخشی از فروشنده‌ها به بیش از متری ۴۰ میلیون رسیده و از یکسری مناطق جنوبی تهران سبقت گرفته است.

قیمت آپارتمان ۶۰ متری در پرند توسط فروشنده‌ای دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. ارزش هر متر این خانه که تحت‌عنوان واحد نزدیک مترو در فاز یک پرند برای فروش گذاشته شده، معادل ۴۱ میلیون و ۶۶۶ هزار تومان محاسبه می‌شود.

نکته عجیب اینجاست که رقم درخواستی فروشنده براساس آمار‌های رسمی از متوسط قیمت مسکن در سه منطقه جنوبی تهران یعنی مناطق ۱۸، ۱۹ و ۲۰ جلو زده است.

فروشنده درحالی برای خانه‌ای که از نعمت آسانسور محروم است، چنین قیمتی تعیین کرده که طبق اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت خانه‌های خریدوفروش شده در منطقه ۱۸ تهران، آبان امسال متری ۳۵ میلیون تومان به‌ثبت رسیده و این عدد در مناطق ۱۹ و ۲۰ به حدود ۳۹ میلیون تومان می‌رسد.

آپارتمان ۷۰ متری دیگری در پرند با قیمت دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بین جدید‌ترین فایل‌های فروش قرار گرفته. فروشنده برای جلب‌توجه خریداران از عبارت «نزدیک مترو» در آگهی استفاده کرده است و بابت هر متر ۴۰ میلیون قیمت گذاشته.

درحالی که براساس آمار و ارقام رسمی با همین میزان بودجه امکان خرید خانه ۶۰ متری در مناطق جنوبی تهران وجود دارد. طوریکه بابت نقل‌وانتقال ۲۰۶ واحد مسکونی در مناطق ۱۸، ۱۹ و ۲۰ تهران در آبان امسال کمتر از متری ۴۰ میلیون ردوبدل شده است.

افتتاح مترو پرند طبق پیش‌بینی‌ها نهایتا پتانسل تاثیر‌گذاری در بازار مسکن فاز یک این شهر را دارد، اما ردپای این مدل آگهی‌ها در فاز‌های دیگر این شهر نیز پیدا می‌شود.

آپارتمان ۷۰ متری در فاز دو پرند که اخیرا آگهی شده، یکی از همین مورد‌هاست. فروشنده با اینکه موقعیت واحدش را فاز دو پرند معرفی کرده، برای جلب توجه بیشتر دست به دامن عبارت «روبروی مترو» شده. از آن عجیب‌تر، می‌تواند رقم پیشنهادی فروشنده باشد.

قیمت واحدی که درباره آن صحبت می‌کنیم دقیقا دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تعیین شده و با این اوصاف خریدار باید متری ۴۰ میلیون تومان برای آن دست به جیب شود. همین داستان در فاز شش پرند که اتفاقا نسبت به بقیه فاز‌های این شهر فاصله بیشتری تا تهران دارد، تکرار شده است.

آپارتمانی ۷۵ متری در فاز شش پرند درحالی بین آگهی‌ها چشم می‌خورد که فروشنده از جمله مترو پرند راه‌اندازی شد، استفاده کرده و نوشته: اگر الان نخری بعدا پشیمان می‌شوی! این یکی به‌خاطر موقعیت واحد، نسبت به مورد‌هایی که تا اینجا بررسی کردیم، ارزان‌تر است و یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون یعنی متری ۱۸ میلیون تومان به‌فروش می‌رسد.

 قیمت خانه در پرند؛ 16 آذر 1402

موقعیت متراژ عمربنا توضیحات قیمت پیشنهادی ارزش هر متر
فاز یک 60 متر 12 سال بدون آسانسور دو میلیارد و 500 میلیون 41 میلیون و 666 هزار
فاز یک 70 متر نوساز فول‌امکانات دو میلیارد و 800 میلیون 40 میلیون
فاز دو 70 متر نوساز فول‌امکانات دو میلیارد و 800 میلیون 40 میلیون
فاز شش 75 متر یک سال فول‌امکانات یک میلیارد و 350 میلیون 18 میلیون

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x