مد

نکاتی که در حین انتخاب لباس عروس باید رعایت کنید

انتخاب لباس عروس یکی از  انتخاب های سختی است که هر دختر می تواند در طول زندگی خود داشته باشد. 

به گزارش پارت نیوز؛ برای آن که در حین انتخاب لباس عروس، چه برای خرید و چه کرایه یا دوخت این لباس دچار مشکل نشوید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

در آستانه شروع مراسم ازدواج دختر خانم‌ها به جز خرید و برنامه ریزی برای بزرگترین اتفاق زندگی خود، دغدغه شیرین اما جدی به نام انتخاب لباس عروس دارند. پوشیدن لباس سفید عروسی از زیباترین رویاهای هر دختری است بنابراین برای اینکه در این شب رویایی بدرخشید باید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای انتخاب و تهیه لباس عروس لازم است نکات مهمی را رعایت نمایید. در این بخش سعی کرده ایم همه ریزه کاری‌های تهیه لباس عروس و گزینه‌هایی که بعد از پایان مراسم دارید را مرور کنیم تا بتوانید بهترین لباس عروس را انتخاب کنید.

اصول انتخاب لباس عروس

چندین راه برای تهیه لباس عروس دارید، شما می‌توانید برای شب عروسی‌تان لباس عروس را کرایه یا اجاره کنید و یا اینکه می‌توانید مدل لباس عروستان را انتخاب نموده و به دست یک خیاط ماهر بسپارید و آن را بدوزید و یا اگر مشکل مالی ندارید می‌توانید به یک مزون عروس مراجعه نموده و لباس مورد نظرتان را بخرید. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند که در ادامه درباره مزیت و معایب این روش‌ها توضیح خواهیم داد.

لباس عروس کرایه کنیم بهتر است یا بخریم؟

لباس عروس بخریم یا کرایه کنیم

یکی از متداول ترین راه ها برای تهیه لباس عروس، اجاره آن از مزون لباس عروس است. در این انتخاب کمتر می توانید نگران گرانی لباس عروس باشید اما این انتخاب با ملاحظات و محدودیت هایی همراه خواهد بود. بسیاری از مزون های عروس و آرایشگاه های تخصصی عروس پیشنهاد اجاره لباس عروس را به شما می دهند. همچنین می توانید برای اجاره لباس عروس به سالن های عروس مراجعه کنید و بهترین نوع لباس عروس را انتخاب کنید.

مزایای کرایه لباس عروس

اجاره لباس عروس مزایای زیادی دارد و یکی از این مزایا این است که با انتخاب این روش وسط عروسی که قدرت مالی کمتری دارید پول کمتری خرج می کنید. همچنین در آستانه مراسم عقد که وقت کمتری دارید از دردسر خرید پارچه و مقنعه به موقع و بی وقت خلاص خواهید شد. اگر فضای کافی برای نگهداری لباس عروس خود ندارید، با انتخاب این روش دیگر نگران فضای نگهداری لباس عروس خود نخواهید بود.

معایب کرایه لباس عروس

اگرچه اجاره لباس عروس مزایایی دارد، اما این روش تهیه لباس بی عیب نیست زیرا ممکن است باعث آسیب دیدن لباس عروس در شب عروسی مانند افتادن لوازم و تزئینات لباس، ساییدگی دنباله لباس و … شود. در صورت آسیب حتی اگر جزئی باشد شما موظف به پرداخت خسارت هستید و در صورت کثیف شدن باید هزینه اتو کردن لباس را متقبل شوید، بنابراین اگر نمی توانید به خوبی از لباس امانتی مراقبت کنید. روش دیگری را برای تهیه لباس عروس انتخاب کنید.

نکات انتخاب لباس عروس کرایه‌ای

  • لباس عروسی را انتخاب کنید که زیاد پوشیده نشده باشد و زیاد کهنه نباشد.
  • لباس انتخابی خود را چند روز مانده به عروسی بپوشید.
  • حتما هنگام تحویل گرفتن لباس دقت کنید که لباس موردنظرتان شکافت یا ساییدگی نداشته باشد که بعد شما بخواهید خسارتش را بپردازید.
  • اگر لباستان را چند ماه قبل از عروسی انتخاب کرده اید تاکید کنید که چند روز قبل از عروسی، لباس را به کسی کرایه ندهند.

هزینه کرایه لباس عروس

کرایه لباس عروس‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است مثلا کرایه لباسی که تن پوش اولش است از کرایه لباس عروس‌هایی که چندین بار پوشیده شده گران‌تر است و شما باید 70 درصد قیمت واقعی لباس را برای کرایه آن بپردازید. باقی لباس‌ها نیز 50 درصد قیمت خرید، کرایه داده می‌شوند.

نکات مهم دوخت لباس عروس

یکی از اختصاصی ترین شیوه‌ها برای تهیه و انتخاب لباس عروس، دوخت آن است. برای دوخت لباس عروس حتما مزونی را انتخاب کنید که طریقه دوخت لباس عروسش را دیده باشید و از کار آن راضی باشید.

مزایای دوخت لباس عروس

شما با انتخاب این روش برای انتخاب لباس عروس می‌توانید هر مدل و طرحی را که دلتان بخواهد، انتخاب کرده و از خیاطتان بخواهید این مدل را بر روی لباس پیاده کند. همچنین لباسی را که می‌دوزید برای شما و به تن شما دوخته شده و دیگر نگران بد فرم نشستن لباس به تنتان نخواهید بود. با دوخت لباس عروس صاحب لباس خودتان هستید و دیگر نگرانی برای آسیب‌های سطحی لباستان نخواهید داشت.

معایب دوخت لباس عروس

پرو لباس عروس بسیار وقت گیر است و این پروهای مقدماتی، میانه و پیشرفته به اندازه چند دست لباس خریدن از شما وقت می‌برد. دوخت لباس عروس بسیار پر هزینه تر از کرایه لباس و خرید آن است. ممکن است خیاط در آماده نمودن لباس بدقولی کند و این بدقولی شما را تا مرز جنون ببرد.

نکات خرید لباس عروس

هنگام دوخت لباس عروس به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • مدلی را انتخاب کنید که به شما می‌آید.
  • خیاط مورد اعتمادی را انتخاب کنید.
  • مدل انتخابیتان را به تأیید او برسانید تا در صورت راضی نبودن از نتیجه تقصیر را متوجه خود شما و مدل انتخابی‌تان نکند.
  • حتما مدل‌های ژورنال را انتخاب کنید، می‌توانید مدل بالاتنه یک لباس و مدل پایین تنه لباس دیگری را انتخاب نمایید.

 دوخت لباس عروس چقد هزینه دارد؟

برای دوخت و انتخاب لباس عروس باید هزینه پارچه انتخابی لباس عروس خود را جداگانه پرداخت کنید و همچنین هزینه دوخت لباس عروس را پرداخت کنید، هزینه دوخت هر لباس عروس با توجه به مدل انتخابی متفاوت خواهد بود. همچنین قیمت پارچه بر اساس جنس و رنگ متفاوت است. اگر به خیاط خود اعتماد دارید، اجازه دهید پارچه را خودش آماده کند تا برای پارچه و اندازه آن گم نشوید.

این روش گزینه متفاوت دیگری نیز دارد. بسیاری از مزون ها لباسی را به اندازه شما اما برای خودشان می دوزند و شما برای اولین بار آن را می پوشید اما کرایه یک شب را می پردازید و لباس شما در آرشیو مزون قرار می گیرد تا به عروس های دیگر اجاره شود.

در خرید لباس عروس به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید لباس عروس بی دردسر ترین روش تهیه لباس عروس است. شما می‌توانید لباس عروس مد نظر خود را از همه مراکز دوخت و کرایه لباس عروس بخرید. به راحتی می‌توانید به فروشگاه‌ها و مزون‌ها و عروس سراهایی که در آنها لباس عروس به فروش می‌رسد بروید و لباس عروس انتخابی خود را پرو نموده و آن را بخرید.

مزایای خرید لباس عروس

شما تنها کافی است به مراکز فروش لباس عروس سر بزنید تا بتوانید به راحتی لباس عروس انتخابی خود را پرو کرده و آن را در کمترین زمان ممکن بخرید. با انتخاب این روش دیگر نگران دوخت بد خیاط و یا کهنه بودن لباس نخواهید بود.

لباس عروس

معایب خرید لباس عروس

بسیاری از عروس خانم‌ها به علت وارد شدن فشارهای مختلف وزنشان پایین می‌آید و روز عروسی لباسی را که خریده اند، به تنشان گشاد شده و زار می‌زند، که این یکی از معایب خرید لباس عروس است. یکی دیگر از معایب خرید لباس عروس هزینه پرداختی آن است که گاهی از دوخت لباس عروس، گران‌تر تمام می‌شود.برای اینکه بلندی لباس‌تان در حد طبیعی باشد پیش از خرید لباس عروس، کفش را متناسب با قد آقای داماد بخرید.

قیمت لباس عروس

قیمت لباس عروس‌ها با یکدیگر متفاوت است و بستگی به مارک و جنس پارچه و طراحی آن دارد.

سخن پایانی

هنگام پروو انتخاب لباس عروس آن را سریع از تنتان خارج نکنید، توجه داشته باشید که حداقل 15 دقیقه لباس را بر تن خود نگه دارید تا همه مشکلات آن را از جمله سنگینی بیش از حد گرفته تا دست و پاگیر بودن آن را بیابید.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x