خودرو

پایان راه کامیون های باری قدیمی

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت از توقف تولید خودروهای باری قدیمی تا 2 سال آینده خبر داد.

به گزارش پارت نیوز؛ مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت از توقف تولید خودروهای باری قدیمی طی 2 سال آینده خبر داد و گفت: بن‌سازه‌های جدید جایگزین خودرو‌ها و بن‌سازه‌های قدیمی تجاری و باری می‌شوند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: براساس طرح تحول در صنعت خودرو تا 2 سال آینده بن‌سازه‌های جدید جایگزین خودرو‌ها و بن‌سازه‌های قدیمی تجاری و باری می‌شوند.

عبدالله توکلی لاهیجانی افزود: یکی از برنامه‌های تحولی در صنعت خودرو، تولید بن‌سازه‌های جدید و حذف خودرو‌های قدیمی است. علت اینکه خودرو‌های تجاری قدیمی همچنان تولید می‌شوند، داخلی‌سازی قطعات مهم این خودرو‌ها در سالیان گذشته است، ما الآن نیاز داریم این داخلی‌سازی را برای محصولات جدید انجام دهیم، اما این اقدام نیاز به تولید در مقیاس بالا دارد تا توجیه اقتصادی داشته باشد.

وی ادامه داد: در حوزه تولید خودرو‌های تجاری و باری، مقیاس اقتصادی تولید، عامل توجیه سرمایه‌گذاری برای محصولات جدید است برای همین لازم است تولیدکننده‌های مختلف با مشارکت و هم‌افزایی به‌سمت محصولات جدید حرکت کنند.

توکلی گفت: ما باید در حوزه‌های مرتبط با پیشرانه، گیربکس و اجزای کلیدی به‌سمت هم‌افزایی بین شرکت‌ها حرکت کنیم، برای ایجاد این هم‌افزایی هم آیین‌نامه‌هایی را تدوین کرده‌ایم تا خودروسازان را برای رسیدن به یک بن‌سازه مشترک تشویق کنیم.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x