ارز دیجیتال

رکورد زنی های پیاپی قیمت بیت کوین

ارزش رهبر بازار ارز دیجیتال با احتساب تتر تقریبا ۶۰ هزار تومانی برای اولین بار از مرز چهار میلیارد رد شد.

به گزارش پارت نیوز؛  پس از فتح دوباره قله ۶۸ هزار دلار به‌دست بیت‌کوین، به‌شکل لحظه‌ای روی جایگاه چهار میلیارد و دو میلیون تومان ایستاد. با این حال بیت‌کوین در شبانه‌روز تاحدودی از تکاپو افتاده و اثر نوسان محدود آن در روند بازار و بقیه آلت‌کوین‌ها حس می‌شود.

رکورد قیمت بیت‌کوین در ایران  ۶۶ هزار و 790 دلار

قیمت بیت‌کوین امروز پنج‌شنبه 17 اسفند به نیمه کانال ۶۶ هزار دلار رسید. درمقایسه با دیروز قیمت بیت‌کوین بازدهی تقریبا صفر درصدی داشته و رهبر بازار دیروز همین حوالی معامله می‌شد.

بیت‌کوین با این حال در شبانه‌روز قبلی یکبار ۶۸ هزار و ۹۰۰ دلار یعنی نزدیک قله تاریخی خودش بالا رفته و آنطرف کف قیمت بیت‌کوین به‌شکل لحظه‌ای تا ۶۱ هزار و ۴۲۳ دلار پایین رفت.

بیت‌کوین با این وجود دوباره سینه‌خیز خودش را تا نیمه کانال ۶۶ هزار دلار بالا آورده تا بازدهی هفتگی آن حول‌وحوش ۱۵ درصد محاسبه می‌شود. نسبت به یک ماه قبل با بازدهی ۵۳ درصدی بیت کوین روبرو می‌شویم و این عدد درمقیاس یک ساله به رقم خیره‌کننده ۱۹۵ درصد می‌رسد.

بیت‌کوین درحال حاضر به ۵۲ درصد از پول‌های موجود در بازار تسلط دارد و از این حیث صدرنشین بلامنازع بازار است. ظرف شبانه‌روز قبلی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار بابت خریدوفروش بیت‌کوین در کل دنیا جابجا شده و از این حیث هم عددورقم‌ها با هفته‌های قبلی قابل مقایسه نیست.

قیمت بیت‌کوین در ایران

قیمت بیت‌کوین با احتساب نرخ تقریبا ۶۰ هزار تومانی تتر، به‌پول خودمان چیزی نزدیک چهار میلیارد تومان محاسبه می‌شود. ضرب کردن قیمت امروز تتر در قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین، ما را با عدد چهار میلیارد و دو میلیون تومان روبرو می‌کند و برای اولین بار قیمت بیت‌کوین در ایران از مرز چهار میلیارد رد شده است.

بیت‌کوین تقریبا سه ماه قبل یعنی روز ۱۲ آذر امسال برای اولین مرتبه قیمتی بیش از دو میلیارد پیدا کرد و حالا ظرف ۹۰ روز شاهد ارتقا دوبرابری این عدد هستیم. یعنی اگر آن زمان هر مقدار پولی که برای خرید بیت‌کوین کنار گذاشتید، الان دو برابر شده است.

قیمت بیت‌کوین در شبانه‌روز قبلی سری تا مرز ۶۹ هزار دلار زده و این عدد به‌شکل لحظه‌ای قیمت بیت‌کوین در صرافی‌های ایرانی را تا چهار میلیارد و ۱۶۹ میلیون تومان بالا برده است.

بیت‌کوین البته قبلا تجربه حضور در کانال‌های ۶۷ و ۶۸ هزار دلار را داشته و این کار را بعد از آبان ۱۴۰۰ برای دومین بار تکرار می‌کند. قیمت بیت‌کوین در ایران، اما آن زمان به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان نمی‌رسید و حالا با تغییر نرخ ارز در این سال‌ها بیت‌کوین ۶۷ هزار دلاری معادل چهار میلیارد تومان ارزش دارد.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین

قیمت بیت‌کوین در آستانه آفتابی شدن در محدوده جدیدی است و به‌همین خاطر تحلیل‌های تکنیکال (تحلیل مبتنی بر رفتار قبلی بازار) ارزش و اعتبار قبلی خودشان را از دست می‌دهند. اتفاقا به‌همین دلیل یکسری از فعالان بازار بی‌مهابا از بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری و حتی بیت‌کوین ۲۰۰ هزار دلار حرف می‌زنند، اما از آن طرف فعلا می‌توانیم محدوده ۶۵ هزار و ۷۰۰ دلار را مرز حمایتی فعلی بدانیم.

بیت‌کوین در ساعت‌های قبلی مقاوت جانانه‌ای در این محدوده از خودش نشان داده و حالا احتمال عقب رفتن بیت‌کوین از این مرز به حداقل رسیده است.

بیت‌کوین طبق سناریو خوشبینانه یکبار دیگر در ساعت‌ها و روز‌های آتی اسبش را برای عبور از نیمه کانال ۶۷ هزار دلار زین می‌کند و درصورت روسفید شدن از این آزمون امکان جلو رفتن تا ۶۸ هزار و ۹۰۰ دلار وجود دارد.

بررسی بازدهی روزانه انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال سرشناس قیمت بازدهی روزانه
بیت‌کوین 66 هزار و 500 دلار صفر درصد
اتریوم سه هزار و 825 دلار مثبت سه درصد
بایننس‌کوین 424.79 دلار مثبت یک درصد
سولانا 13.60 دلار منفی نیم‌ درصد
ریپل 0.61 دلار منفی پنج درصد
کاردانو 0.73 دلار منفی شش درصد
دوج‌کوین 0.168 دلار منفی 9 درصد
شیبااینو 0.0000037 دلار منفی 12 درصد

پایان مطلب/س.آ

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x