سلامت

قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی

پیاده روی از ساده ترین فعالیت های بدنی است. اما این سوال که قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی یکی از مهم ترین پرسش ها است که در ادامه مطلب به تفسیر 10 مورد از آن خواهیم پرداخت.

به گزارش پارت نیوز؛ پیاده روی صبحگاهی در بیشتر افراد ملاک نیست. اما اگر به فکر ورزش برای ساعات اولیه روز خود هستید و با این سوال روبه‌رو شده اید که آیا قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی بهتر است تا انتهای مقاله را همراه ما باشید.

قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی

در ساعات ابتدایی روز بدن میزان قند خون کمی دارد و فعالیت های ورزشی سنگین می‌توانند منجر به سوختن عضله در بدن بشوند. پس اگر می‌خواهید حرکات ورزشی را به برنامه روزانه خود اضافه کنید؛ انجام ورزش های سنگین را به ساعات دیگری از روز موکول کنید.

هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید، حرکت کردن ممکن است اولویت اول شما نباشد اما شروع روز با پیاده روی، چه در اطراف محله شما باشد یا بخشی از رفت و آمد شما به محل کار یا مدرسه، برخلاف آسیبی که ورزش‌های سنگین در این زمان به بدن میزنند دارای فواید زیادی برای تندرستی بدن شما است.

فواید پیاده روی صبحگاهی ناشتا

در ادامه ۱۰ دلیل برای آن که قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی در ادامه مقاله برایتان آورده ایم. البته نسبت به نکاتی که در ادامه به شما خواهیم گفت توجه داشته باشید. شما می‌توانید آنها را به طور یکپارچه در برنامه روزانه خود وارد کنید.

انرژی خود را افزایش دهید

شروع روزتان با پیاده روی ممکن است انرژی بیشتری در طول روز به شما بدهد، به ویژه اگر این کار را در فضای باز انجام دهید. مطالعات نشان می دهد که بزرگسالانی که به مدت ۲۰ دقیقه در فضای باز راه می روند نسبت به بزرگسالانی که ۲۰ دقیقه در فضای بسته راه می روند نشاط و انرژی بیشتری دارند.

یک مطالعه در مقیاس کوچک نشان داد که ۱۰ دقیقه راه رفتن از پله برای ۱۸ زن که احساس کمبود خواب داشتند، انرژی بخش تر از یک فنجان قهوه بود. دفعه بعد که نیاز به تقویت انرژی صبحگاهی داشتید یا وقتی که از خواب بیدار شدید و احساس خستگی کردید، پیاده روی را امتحان کنید.

خلق و خوی خود را بهبود ببخشید

صبحانه بعد از پیاده روی صبحگاهی

پیاده روی در صبح فواید فیزیولوژیکی دارد، به بهبود عزت نفس کمک می کند و موجب تقویت خلق و خو، کاهش استرس، اضطراب، خستگی و علائم افسردگی می گردد.برای رسیدن به بهترین نتیجه، حداقل ۵ روز در هفته ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید.

فعالیت بدنی روزانه خود را کامل کنید

یکی از مزایای پیاده روی در صبح این است که شما فعالیت بدنی خود را قبل از اینکه هر گونه تعهد خانواده، کار یا مدرسه شما را از ورزش بازدارد، کامل می کنید. دستورالعمل های فعالیت بدنی برای آمریکایی ها توصیه می کند که بزرگسالان سالم باید حداقل ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط در هفته انجام دهند، سعی کنید اوایل صبح ۳۰ دقیقه پیاده روی داشته باشید تا این شرایط را برآورده کنید.

ممکن است به کاهش وزن کمک کند

اینکه قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی ممکن است به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک کند، پیاده روی با سرعت متوسط به مدت ۳۰ دقیقه می تواند تا ۱۵۰ کالری بسوزاند. اگر این فعالیت با یک رژیم غذایی سالم و تمرینات قدرتی همراه شود، ممکن است به مرور متوجه کاهش وزن خود شوید.

از بیماری ها پیشگیری کرده یا آنها را مدیریت کنید

پیاده روی می تواند فواید بی شماری برای سلامتی شما ، از جمله تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین پیشگیری و کمک به مدیریت بیماری های احتمالی را داشته باشد. مطالعات نشان می دهد که ۳۰ دقیقه پیاده روی در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا ۱۹ درصد کاهش دهد، اگر مبتلا به دیابت هستید، پیاده روی ممکن است به کاهش سطح قند خون شما نیز کمک کند و حتی می تواند به افزایش طول عمر و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و برخی سرطان ها نیز کمک کند.

عضلات تان را تقویت کنید

پیاده روی صبحگاهی ناشتا

در خصوص قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی باید بدانید که این روتین می‌تواند به تقویت عضلات پا کمک کند. برای دستیابی به بهترین نتیجه، با سرعت متوسط تا تند راه بروید. سعی کنید روال خود را تغییر دهید و از تپه ها بالا و پایین بروید یا روی تردمیل با شیب راه بروید. تمرینات تقویت کننده پا مانند اسکات را چندین بار در هفته اضافه کنید تا توان عضلانی بیشتری داشته باشید.

تمرکز ذهنی تان را بهبود ببخشید

پیاده روی صبحگاهی به صورت ناشتا می‌تواند به بهبود وضوح ذهنی و توانایی تمرکز در طول روز کمک کند، اخیرا یک مطالعه از سوی منبعی معتبر بیر روی این موضوع که آیا قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی، نشان داد که در میان سالمندان، کسانی که روز خود را با پیاده روی صبحگاهی شروع کردند، عملکرد شناختی خود را در مقایسه با افرادی که کم تحرک بودند، بهبود بخشیدند.

پیاده روی همچنین ممکن است به شما کمک کند خلاقانه تر فکر کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که پیاده‌روی مسیر ایده های خلاقانه ذهنی را باز می کند، که ممکن است به شما کمک کند بهتر از نشستن یا بی‌تحرکی مشکل را حل کنید، این مورد به خصوص اگر در فضای باز پیاده روی می کنید بیشتر می شود. دفعه بعد که یک جلسه صبحگاهی داشتید، در صورت امکان به همکارانتان پیشنهاد دهید با شما پیاده روی کنند تا ایده های بهتری به ذهنتان برسد.

خواب بهتر شبانه داشته باشید

در این مورد قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی تفاوتی روی کیفیت خواب نمی‌گذارد.اما تحرک اول صبح شما کمک می‌کند شب را بهتر بخوابید. یک مطالعه در مقیاس کوچک در سال ۲۰۱۷، افراد مسن ۵۵ تا ۶۵ ساله را در نظر گرفت که در به خواب رفتن در شب مشکل داشتند یا با بی خوابی خفیف زندگی می کردند، کسانی که صبح در مقایسه با عصر ورزش می کردند، کیفیت خواب بهتری در شب داشتند. تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه چرا ورزش در صبح ممکن است برای خواب، بهتر از ورزش در شب باشد، مورد نیاز است.

گرما را کنار بزنید

یکی از مزایایی که باید بدانید که آیا قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم، زمانی که یک صبح تابستانی یا در آب و هوای زندگی می کنید که در تمام سال گرم می‌باشد این است که می توانید قبل از اینکه هوا خیلی گرم شود، ورزش کنید. قبل و بعد از تمرین حتما آب زیادی بنوشید تا هیدراته بمانید و در صورت نیاز یک بطری آب همراه داشته باشید.

انتخاب های غذایی سالم تری در طول روز داشته باشید

شروع روزتان با پیاده روی ممکن است شما را برای انتخاب های سالم تر غذا در طول روز آماده کند، بعد از پیاده روی، ممکن است احساس انرژی بیشتر و کمبود خواب کنید. وقتی انرژی شما کاهش می یابد یا خسته هستید، به احتمال زیاد به سراغ میان وعده های راحت یا تقویت کننده های انرژی می روید اما پیاده روی در صبح ممکن است شما را به انتخاب یک ناهار و میان وعده های سالم و مختصر در بعد از ظهر تشویق کند.

نکاتی کوتاه برای داشتن پیاده روی ایده آل صبحگاهی

  • برای داشتن یک پیاده ‌روی ایده آل، آن را بخشی از روتین روزانه خود قرار دهید
  • از شب قبل، لباس های مخصوص تان را آماده کنید، جوراب ها و کفش های کتانی خود را کنار در بگذارید تا مجبور نباشید صبح به دنبال آنها بگردید
  • سعی کنید زنگ ساعت خود را ۳۰ دقیقه زودتر تنظیم کنید تا بتوانید صبح حداقل ۲۰ دقیقه پیاده روی کنید
  • به دنبال یک مسیر طبیعی در نزدیک تان باشید یا فقط در اطراف محله قدم بزنید
  • یک دوست یا همکار برای پیاده روی در صبح پیدا کنید چرا که می تواند به شما کمک کند انگیزه داشته باشید
  • اگر صبح وقت زیادی ندارید، پیاده روی را بخشی از رفت و آمد خود کنی
  • اگر نمی‌توانید تمام راه را تا محل کار پیاده‌ روی کنید، سعی کنید یک یا دو ایستگاه زودتر از اتوبوس پیاده شوید تا قدم بزنید یا دورتر از محل کار خود پارک کنید تا بتوانید از ماشین خود پیاده شوید.

باید قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی؟

قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم

صبحانه را باید قبل یا بعد از پیاده روی میل کنید؟ اگر صبح‌ها پیاده‌ روی می‌کنید، ممکن است تعجب کنید که پیاده‌ روی قبل یا بعد از صبحانه برای هدف کاهش وزن حائز اهمیت است، تحقیقات در مورد اینکه آیا نخوردن صبحانه متابولیسم شما را افزایش می دهد یا به کاهش وزن سریعتر کمک می کند، متفاوت است، برخی تحقیقات نشان می دهد که ورزش در حالت ناشتا به بدن کمک می کند چربی بیشتری بسوزاند، اما مطالعات بیشتری برای تایید آن مورد نیاز است و بستگی به بدن شما هم دارد

قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی؟ ممکن است یکی از دلایلی که این سوال را در ذهن شما مطرح می‌کند این باشد که هنگامی که قبل از غذا پیاده روی می‌کنید احساس خوبی دارید یا اگر غذا نخورید معده شما در وضعیت بهتری است، این کار را انجام دهید، همچنین ممکن است متوجه شوید که قبل از رفتن به پیاده روی با خوردن یک میان وعده کوچک مانند موز یا اسموتی میوه احساس بهتری دارید؛ در هر صورت، پس از ورزش، حتما صبحانه کامل و سالم بخورید و آب فراوان بنوشید.

تاثیر سرعت پیاده روی و سلامتی

صبحانه بخوریم قبل از پیاده روی یا نه

پیاده روی با سرعت تند به بهبود تناسب اندام ما کمک می کند و فواید زیادی بر روی سلامتی ما می‌گذارد. قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده روی به شدت فعالیت وابسته است تا به ما آسیبی نرساند. شدت فعالیت باید  متوسط باشد تا تنفس و ضربان قلب شما را افزایش می دهد و تعادل و هماهنگی شما را بهبود می بخشد. پیاده روی سریع قلب، ریه ها و سیستم گردش خون را سالم نگه می دارد، همچنین به کاهش خطر بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، سرطان و دیابت کمک می کند.

ورزش‌های بدنی مانند پیاده‌روی  به بهبود حافظه، کند کردن زوال ذهنی و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل کمک کند، به خصوص زمانی که سرعت خود را افزایش می‌دهید.

افزایش سطح فعالیت بدنی با پیاده روی می تواند به حفظ وزن سالم ، کاهش فشار خون و تقویت خلق و خوی شما کمک کند، ممکن است کمتر دچار سکته مغزی یا دیابت نوع ۲ شوید به علاوه، استخوان ها و ماهیچه های خود را تقویت خواهید کرد؛ این فواید هر چه بیشتر و بیشتر راه بروید بیشتر می شود.

اگر با راه رفتن با سرعت بیشتر یا راه رفتن در سربالایی به خودتان فشار بیاورید، مزایای پیاده روی بیشتر است، بر اساس تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸ ، راه رفتن با سرعت سریع می تواند به افزایش امید به زندگی کمک کند.

پیاده‌روی سریع در مقایسه با پیاده‌روی آهسته، به‌طور مؤثرتری خطر همه علل مرگ‌ومیر از جمله بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد. اثرات محافظتی پیاده روی سریع در افراد مسن بیشتر بود.

تحقیقات در سال ۲۰۱۸ نشان داد که بیماران قلبی با سرعت راه رفتن سریع‌تر در مقایسه با افرادی که با سرعت کمتری راه می‌روند، خطر بستری شدن در بیمارستان و اقامت کوتاه‌تر در بیمارستان را دارند.

به گفته یکی از پزشکان در این مطالعه که طی سه سال انجام شد، سرعت راه رفتن سریع‌تر نشان‌دهنده تحرک بیشتر است که به جلوگیری از ناتوانی، بیماری و از دست دادن استقلال کمک می‌کند.

جمع بندی

شروع روز می‌تواند با یک تحرک و ورزش ساده باشد. اما اینکه قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از پیاده رویبه میران فعالیت شما بستگی دارد. اگر بدون صبحانه به پیاده روی می‌روید نباید فعالیت سنگین انجام دهید که بافت عضلانی شما بسوزد. یک پیاده روی کوتاه می تواند فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد، ممکن است در طول روز احساس انرژی بیشتری کنید، خلق و خو و تمرکز ذهنی خود را بهبود ببخشید و شب ها بهتر بخوابید

حتما قبل و بعد از پیاده روی خود حرکات کششی انجام دهید و مقدار زیادی آب بنوشید تا هیدراته بمانید، عادات سالمی را اتخاذ کنید تا بتوانید وزن کم کنید و آن را حفظ کنید و برنامه تان را مطابق با اهداف و نیازهای تناسب اندام خود تنظیم کرده، یک ارزیابی سریع انجام دهید و همین امروز شروع کنید.

پایان مطلب/س.آ

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x