آشپزی

طرز تهیه 5 مدل یخ طعم دار؛ چگونه یخ طعم دار درست کنیم؟

در روزهای گرم تابستان یخ طعم دار می‌توانند تجربه نوشیدن یک نوشیدنی خوشمزه و خنک که خیلی راحت آماده می‌شود را در اختیار شما قرار دهد.

به گزارش پارت نیوز؛ آشنایی با طرز تهیه انواع یخ طعم دار مانند یخ‌های میوه‌ای می‌تواند بر جذابیت ظاهری، طعم و زمان آماده‌سازی نوشیدنی‌ها مخصوصا در فصل تابستان نیز تأثیر بگذارد. اگر شما نیز مایل به تهیه انواع یخ‌های طعم دار هستید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

طرز تهیه انواع یخ طعم دار

یخ‌های طعم دار را می‌توان در طعم‌های مختلفی درست کرد. روش و طرز تهیه این یخ‌ها تا حدی شبیه به یکدیگر است اما مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. در ادامه طرز تهیه یخ های طعم دار را با هم مرور خواهیم کرد.

یخ زعفران و بهار نارنج

اولین طرز تهیه یخ های طعم دار، به یخ زعفران و بهار نارنج اختصاص دارد. زعفران و بهار نارنج با توجه به مزه و خواص خوبی که دارند، می‌توانند علاوه بر ایجاد خنکی و زیبایی نوشیدنی، باعث شوند تا افراد به راحتی از خواص آن‌ها نیز بهره‌مند شوند. برای درست کردن این یخ طعم دار به موارد زیر نیاز دارید.

مواد لازم

زعفران دم کرده ۳ قاشق غذا خوری
عرق بهار نارنج ۳ قاشق غذا خوری
گل محمدی برای تزیین به تعداد دلخواه
قالب یخ به میزان لازم

طرز تهیه یخ زعفران و بهار نارنج

روش درست کردن این نوع یخ طعم دار بسیار ساده است. تنها کافی است که زعفران دم کرده و عرق بهار نارنج را درون قالب یخ بریزید. پس از آن گل محمدی را روی آن قرار دهید و قالب یخ را درون فریزر قرار دهید تا یخ طعم دار شما آماده شود. از این یخ می‌توانید در نوشیدنی‌های متفاوت به راحتی استفاده کنید.

یخ تخم شربتی و لیمو

چگونه یخ طعم دار درست کنیم؟

یخ تخم شربتی و لیمو یکی دیگر از یخ‌های طعم دار جذاب و مناسب برای فصل تابستان است. تخم شربتی و لیمو با توجه به خواصی که دارند، می‌توانند در برطرف کردن تشنگی نقشی بسیار مؤثر داشته باشند. برای تهیه این نوع یخ طعم دار، به مواد اولیه زیر نیاز خواهید داشت.

مواد لازم

تخم شربتی ۳ قاشق غذا خوری
لیمو ترش ۲ عدد
گلاب ۲ قاشق غذا خوری
گل محمدی به میزان دلخواه
قالب یخ با اشکال و میزان لازم

طرز تهیه یخ طعم دار تخم شربتی و لیموترش

باید بدانید که برای درست کردن این یخ طعم دار، ابتدا باید تخم شربتی‌ها را آماده کنید. برای این کار نیاز است که تخم شربتی را با آب سرد خیس کنید و بگذارید تا حالتی ژله‌ای به خود بگیرند. پس‌ازاین که تخم شربتی شما آماده شد، آن‌ها را داخل قالب بریزید. در گام بعدی باید گلاب و آب لیموترش را به قالب اضافه کنید و سپس با گل محمدی به شکل دلخواه تزیین کنید و آن را داخل فریزر قرار دهید تا آماده شود.

یخ شربت خاکشیر

یکی دیگر از یخ‌های طعم دار که می‌توانید آن را به راحتی درست کنید و در تابستان استفاده کنید، یخ شربت خاکشیر است. درست کردن این یخ ساده است و می‌توانید به راحتی شربت خاکشیر خود را بدون ایجاد تغییر در طعم آن خنک‌کنید. برای درست کردن این یخ به مواد زیر نیاز دارید.

توجه داشته باشید که با توجه به این که اشخاص مختلف شربت خاکشیر را با میزان خاکشیر و شکر متفاوت درست می‌کنند، در این بخش میزان مشخصی برای آن‌ اعلام نکرده‌ایم. همچنین اضافه کردن لیمو ترش یا آب لیمو نیز موردی سلیقه‌ای است و در صورت عدم تمایل، می‌توانید آن را به یخ طعم دار خود اضافه نکنید.

مواد لازم

خاکشیر به میزان لازم
شکر به میزان لازم
لیمو ترش یا آب لیمو ترش به میزان لازم

طرز تهیه یخ خاکشیر

طرز تهیه این یخ بسیار ساده و آسان است. کافی است که شما یک شربت خاکشیر خوشمزه و مناسب با ذائقه خود درست کنید. سپس بخشی از آن را داخل قالب یخ بریزید و در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. اکنون این یخ‌ها را در شربت خاکشیر خود برای افزایش میزان خنکی آن به راحتی استفاده کنید.

یخ تخم شربتی و گلاب

یخ طعم دار دیگری که می‌توانید از آن استفاده کنید یخ تخم شربتی به همراه گلاب است. بسیاری از افراد در کنار این یخ از شربت آلبالو یا پرتقال هم استفاده می‌کنند. این کار موجب خوش‌طعمی و زیبایی شربت شما می‌شود.

مواد لازم

تخم شربتی به میزان لازم
شکر به مقدار دلخواه
گلاب دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه یخ تخم شربتی و گلاب

برای تهیه یخ تخم شربتی و گلاب در مرحله اول تخم شربتی را بخیسانید و بعدازاینکه حجم تخم شربتی‌ها افزایش یافت شکر و گلاب را با آن خوب مخلوط کنید. حال ماده اولیه تان را درون قالب‌های یخ بریزید و درون فریزر بگذارید تا یخ ببندد.

یخ طعم دار میوه ای

یخ میوه ای و یخ طعم دار

انواع یخ طعم دار میوه ای بسیار محبوب هستند. افراد مختلفی یخ‌های میوه‌ای را با استفاده از میوه‌های متنوعی درست می‌کنند. در ادامه به یک طرز تهیه یخ‌های طعم دار میوه‌ای اشاره خواهیم کرد. برای درست کردن این نوع یخ میوه‌ای، به مواد اولیه زیر نیاز دارید.

مواد لازم

توت فرنگی ۳ عدد متوسط
پرتقال نصف یک عدد متوسط
لیمو ترش یک عدد
برگ نعناع به میزان دلخواه
آب سرد یک لیوان
قالب یخ به میزان دلخواه

طرز تهیه یخ میوه ای

برای این که بتوانید یخ میوه‌ای درست کنید، لازم است که ابتدا میوه‌های خود را به خوبی بشویید و خرد کنید. پس از آن میوه‌ها را در قالب ریخته و روی آن‌ها برگ نعنای تازه قرار دهید و روی آن‌ها را با آب سرد پر کنید. اکنون تنها نیاز است که آن‌ها را درون فریزر قرار دهید تا یخ بزنند. یخ میوه‌ای شما آماده است. همان‌طور که اشاره کردیم، برای درست کردن یخ میوه‌ای، می‌توانید از میوه‌های متفاوت دیگری با توجه به سلیقه خود استفاده کنید.

تزئین یخ با میوه

تزیین یخ‌ با میوه و گل باعث افزایش جذابیت ظاهری آن‌ها خواهد شد. همان‌طور که در دو طرز تهیه اول این مطلب اشاره کردیم، تزیین یخ با گل محمدی را باید یکی از تزیین‌های جذاب دانست. این کار بسیار ساده است و تنها لازم است که گل محمدی یا برگ‌های آن را به شکل دلخواه روی قالب قرار دهید و سپس آن را درون فریزر قرار دهید. همچنین می‌توانید برای تزیین یخ از گل‌های زیبا و گلبرگ‌های آن‌ها نیز استفاده کنید.

تزئین یخ با گل

تزیین یخ با گل و میوه

یخ طعم دار با گل زیبایی بسیاری دارد. روش دیگری که می‌توان برای تزیین یخ و همچنین اضافه کردن طعم‌های جذاب به نوشیدنی از آن استفاده کرد، تزیین یخ با میوه است.  یخ میوه ای نوعی یخ صعم دار محبوب است.برای این کار می‌توانید از میوه‌های متفاوتی مانند لیموترش، توت فرنگی، تمشک، بلوبری و چندین میوه جذاب، خوشمزه و متنوع دیگر استفاده کنید.

نکات طرز تهیه یخ های طعم دار

در زمان تهیه یخ‌ طعم‌ دار، توجه به برخی نکات می‌تواند باعث شود تا کار خود را به شکلی جذاب‌تر و مناسب‌تر انجام دهید. این نکات عبارت‌اند از:

  • می‌توانید یخ‌های طعم دار و میوه‌ای را با استفاده از میوه‌های خوشبو و خوش‌طعم مانند لیموترش، خیار و بسیاری میوه‌های دیگر درست کنید.
  • استفاده از گیاهان خوشبو مانند نعناع سبب می‌شود که یخ‌های شما عطر و طعم بهتری به نوشیدنی‌ها بدهد.
  • درست کردن یخ‌های طعم دار، فرایندی پیچیده و وقت گیر نیست اما توجه داشته باشید که تا زمان یخ زدن کامل محتویات قالب، اجازه دهید آن‌ها در فریزر باقی بمانند.
  • شما می‌توانید بجای گلاب از هر نوع عرقیجات مختلف استفاده کنید.
  • می‌توانید از یخ‌های میوه‌های برای دتاکس واتر در ورزش خود استفاده کنید.
  • از آب لیموترش تازه استفاده کنید.
  • برای رنگی شدن یخ‌ها از آب پنیرک( گل ختمی) استفاده کنید.

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
صفحه اصلی
جدیدترین
محبوب‌ترین
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x